Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęty Traper


WujekRada

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu na wstępie proszę o przeniesienie tematu , jeśli tu nie pasuje.

Od roku używam zanęt traper( uniwersalna z kleikiem) na swojej rzeczce. Używałem też Dragona , ale rybki widać jej nie lubiły.... a co się tyczy Trapera to po wrzuceniu zanęty rybki automatycznie pchały się na haczyk :roll: .

I tu mam dwa pytania:

Czy te zanęty są dobre(mam z nimi doświadczenie tylko na rzece)? Macie może jakieś lepsze ''zamienniki'' tej marki ,lub polecacie coś zupełnie innego ?

Ktoś zna jakiś dobry sklep wędkarski z zanętami ''Traper'' ? Szukałem dość długo i nie mogłem znaleźć sklepu z dużym wyborem tej marki :shock:

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam

lub polecacie coś zupełnie innego ?

Oczywiście, że polecam coś zupełnie innego. :mrgreen: Mianowicie zanętę własnej roboty. Zawsze zachęcam do komponowania zanęt. Wiadomo, nie każdy ma czas na zabawę w robienie zanęt, ale zaręczam, że przyjemność, gdy twoje kilka godzin temu stworzone dzieło pracuje i smakuje rybkom.

A co do marki, to Traper robi dobre zanęty, chociaż warte polecenia są zanęty Lorpio.

Chociaż i tak do każdej zanęty prawie zawsze trzeba dodać coś "od siebie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zanęty są dobre
Wszystko zależy od rodzaju łowiska na jednym się sprawdzą na innym nie. Osobiście stosuję trapera ale tylko (czarnyego federa) na Odrze gdyż tam ta zanęta sprawdza się rewelacyjnie na innych wodach jest znacznie słabiej. Co do sklepu to przez internet się nie opłaca (ogromne koszty przesyłki) ale myślę, że w swoim sklepie wędkarskim jeżeli powiesz co cię interesuje to powinni ci przywieść TU możesz zapoznać się z całą ofertą http://trapersiedlce.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do marki, to Traper robi dobre zanęty, chociaż warte polecenia są zanęty Lorpio.

Chociaż i tak do każdej zanęty prawie zawsze trzeba dodać coś "od siebie".

Każdą należy "podrasować" poprzez dodanie np. kolendry czy melasy (oczywiście w zależności od poławianych gatunków ryb)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpopularniejsze u nas w kraju zanęty, w każdym wędkarskim je widze. Chyba ryby się do nich przyzwyczaiły i dobrze na nie reagują. U mnie na łowiskach sie średnio sprawdzają, jakoś nie jestem do nich przekonany, takie jakieś chemiczne mi się wydają (te serie niezawodnicze). Wole używać Lorpio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od rodzaju łowiska na jednym się sprawdzą na innym nie.

Łowię w rzeczce o max szerokości 5 m , głębokości max 3, prąd średni i bardzo, ach to bardzo czystej wodzie, ryb jest Baaaardzo dużo. Zanętę wrzucam 30-40 cm od brzegu , bo tam ryby najczęściej łapią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Gość grzechuce
Czy te zanęty są dobre(mam z nimi doświadczenie tylko na rzece)?

tak

Macie może jakieś lepsze ''zamienniki'' tej marki ,lub polecacie coś zupełnie innego ?

niektore Gutmixy i Lorpio. jak masz wiecej kasy zobacz Traper Gold

tutaj link do sklepu z dosc duzym wyborem http://www.e-sklepzoo.com/index.php?kat=189&sort=cena&j=r

Mianowicie zanętę własnej roboty. Zawsze zachęcam do komponowania zanęt.

trapery sa bardzo dobra baza czasem mozna je zapachem podrasowac. co wlasnego komponowania to droga (w przeliczeniu na koszt zrobienia 1kg zwlaszcza pierwszego) i zmudna praca i trzeba na bierzaco kupowac komponenty. no chyba ze ktos pod mianem zanety pisze srute pszenna z coper melase i kukurydza z puszki. tak tez sie da ale to jest troche dalekie od zanety. bardziej zapachem z neutralnym wypelniaczem. faktem jest ze robienie wlasnych zanet daje pewna zabawe i satysfakcje a poza tym jakosc. mozna je modelowac co do konkretnego lowiska i warunkow. a do tego trzeba troche sezonow zeby precyzyjnie dobierac. 4 lata mieszalem skladnii chyba mma w szafie jeszcze jakies resztki. teraz tylko spininguje. choc czasem przygotowuje zanety dla tescia czy mojej dziewczyny jak razem jedziemy nad wode.

kiedys nawet firma DAM jak krolowala w polskich sklepach komponentami wydala ksiazeczke z opisem dodatkow firmowych, dodatkow ktore mozna kupic na stoisku spozywczym, zapachow i innych wielu ciekawych rzeczy. niewiem czy inni producenci takie cos wydaja. jesli nie t szkoda bo to praktycznie biblia dla tych co chca robic wlasne mixy. ja osobiscie robilem mixy z 7 do 15 roznych skladnikow wlacznie z bazowymi. nie tam jakies platki owsiane (choc na niektorych lowiksach sie sprawdzaly), ryzu czy jakichs innych resztek po obiedzie bo takie tez "zanety" widzialem.

ogolnie dobrym sposobem i stopniowym wchodzeniem w temat jest zakup konkretnej zanety na konkretna metode / rybe i zabawa to raz z jednym dodatkiem to raz z drugim. pozniej mozna sie bawic w inne rzeczy jak np. crosowanie zapachow z 3 roznych. fajnym zestawem jest coper malase z jakims ziolowym lub bardzo slodkim miod czy vanilia

nie ma co generalizowac ze zaneta lin-karas bedzie dobra na danym lowiski akurat na te ryby. z dosiwadczenia wiem ze jest bardzo uniwersalna zaneta i swietna na duze wiosenne plocie. latem sprawdza sie po dodaniu vanilii na leszcze.

pakowanie sie od razu w zanety Sensans (zanety Gutmix kiedys nie wiem jak teraz bazowaly na pewnych ich komponentach) czy Van den Enye bo akurat dany zapach lub mix zanet moze przyniesc oplakany efekt. lepiej wysadowac lowisko tanszymi pozniej dobierac dobre i drozsze komponenty.

trzeba eksperymentowac

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Kremkusa
dokladnie o tej pisze :smile:

nie wiem czy jest jakas inna rownie wyczerpujaca temat skladnikow zanet

naprawde fajna zabawa z tymi skladnikami byla zwlaszcza majac taka lekture jak ta wymieniona. DAM DAMem a wiedza tam zawarta jest uniwersalna. na stronce Trapera sa receptury http://trapersiedlce.pl/zawodnicze1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co generalizowac ze zaneta lin-karas bedzie dobra na danym lowiski akurat na te ryby.

Dokładnie. Ostatnio zauważyłem, że na zanętę typowo płociową biorą ładne leszcze.

Co do płatków owsianych o których piszesz, to świetnie się sprawdzają na moich łowiskach (oczywiście jako klej). Powiem więcej. Łowiliśmy kiedyś ze znajomym i on sobie wybrał Sensasa chyba, a ja nęciłem "zanetą" na prędce zrobioną w domu z tego co w szafce znalazłem (w tym płatki owsiane) i miałem o wiele lepsze wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
wybrał Sensasa chyba, a ja nęciłem "zanetą" na prędce zrobioną w domu

no taka prawda ja sie wyleczylem ze stosowania zanet Van den Enye nie dlatego ze sa zle tylko sie nie sprawdzily pare razy. ale atraktory Van den Enye to klasa sama w sobie :wink: warto doplacic te 4 pln. mialem tanie atraktory zeby osoiagnac podobne stezenie zapachu co van dena to trzeba aplikowac nie raz dawke kilkukrotnie wieksza niz jest na opakowaniu zaproponowana.

na prędce zrobioną w domu z tego co w szafce znalazłem

nie mowie ze takie sa zle tylko trzeba miec swiadomosc doboru tego co pojdzie do wody. na lowiskach poddanych mocnej presji wedkarskiej gdzie sporo ludzi stosuje takie domowe to tez zauwazylem ze drogie i firmowe zanety raczej sie nie spraawdzaja. zwlaszcza jak maja jakis "egzotyczny" sklad i zapach. najlepszymi okazywaly sie te za 4-5 pln za kg bo te najczesciej lecialy do wody. pozostawala kwestia modyfikacji przez "uszlachetnienie" zapachem czy innymi dodatkami. z czasem wyrob wlasny z komponentow na podstawie doswiadczen z danego lowiska.

ostatni wyjazd nad Rege to potwierdzil. lokalni wedkarze doslownie dziesiatkowali glownie klenie lowiac je na plywajaca skorke od chleba. a na inne rzeczy biale robaki, zanety, rosowki czy nawet sam spining nic. w gryficach jest park gdzie sporo ludzi rzuca chleb i chrupki kukurydziane kaczkom i ryba sie troche do tego pokarmu przyzwyczaila. uzycie np. jakiegos bardzo mocnego zapachu moze nawet na niektorych lowiskach nie wabic a odstraszac ryby.

oczywiscie kazda zaneta najlepiej dluzej necic nie mozna tez wynikow przesadzac po przyjsciu nad wode raz w tygodniu z kilogramowa paczka karmy. ale jesli majac kilogram czy dwa zanety na jeden wyjazd i sa wyniki to bardzo dobrze swiadczy o zanecie. a takimi najczesciej okazywaly sie Trapery. pamietam kilka lat temu jak skromnie pojawialy sie w wedkarskich wszycy wrzucali te za 3 pln. ryba w pewnym momencie juz na nie nie reagowala. kazdy kto przyjechal mial jeden z dwoch rodzajow zanety: ploc oraz leszcz. kupilem Trapera Lin Karas i nagle niebotyczne wyniki. ploci 20-30 cm to kilogramy z bratem z wody wyciagalismy. czasem trafil sie lin czasem karp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się muszę z Tobą zgodzić. Nie mam zazwyczaj czasu i sposobności nęcić np. 2 tygodnie, bo musialbym codziennie przez 2 tygodnie robić 80 km. Więc najczęściej biorę zanętę i z marszu chlup do wody. No i w tym wypadku moim zdaniem najlepiej spisują się Trapery. Ciągle staram się opracować zanętę - ideał na moja wodę, ale coś czuję, że jeszcze pare lat nauki mnie czeka, a Traper mnie jeszcze nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jak dla mnie, to zanęty zawsze dopasowuje się do łowiska.

Czasami bywa , że na tańszą zanęte można lepiej łowić niż na te z górnej półki cenowej, kwestia tylko (jak to wcześniej wspomniano) "odpowiedniego podrasowania".

Wszystko metodą prób i błędów, podpatrując jednocześnie składniki i komponęty stałych bywalców danego łowiska.

Ostatnio na rynku pojawiła się firma "Venire" i szczerze mówiąc zanęty

te są całkiem dobre. Polecam spróbować.

Późną jesienią maja być stworzone przez tę firmę zanęty zimowe.

Czy ktoś z was ma już jakieś doświadczenia z produktami tego brandu?

....najlepsze wyniki to komponęty i podrasowywanie zanęt :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
Ja zacząłem uzywac zanet Trapera z serii Gold Series I naprawde polecam
Kupiłem kiedyś jadąc na łowisko w którym łowię leszcze i wtedy złowiłem najwięcej większych leszczy niż na późniejszych wypadach podczas stosowania innych zanęt,nie złowiłem już takich dużych.mowa o takich ok.60cm. Nie w każdym sklepie są dostępne te zanęty.ale muszę poszukać...Te z tańszych trapera jakoś mnie nie kręcą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

traper jest ogolnie dostepny i dlatego tak popularny. dlatego warto probowac innych producentow, aby poznac inna jakosc.

osobiscie polecam zanety: leszcz żółty gold line Harisona a na płoć ostatnio dość dobrze spisała sie zanęta płoć ciemno brązowa silver line Harisona.

ale każdy musi sprawdzić po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mi się Trapery nigdy nie sprawdziły, a pierwszy post tego tematu i konto z którego został napisany pokazuje ewidentnie marketing szeptany, aż się dziwię że się jeszcze nikt z was nie połapał że was ktoś podpuszcza żeby reklamować Trapera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.