Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PŁONĄ BRZEGI PŁONĄ ŁĄKI


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogdan39

i się zaczeło wiosna już przyszła , leszcze biorą a dookoła płoną brzegi jezior i rzeczek .

Znów bezmyślność i głupota wzieła góre.

Co za tępota taki spalony brzeg potrzebuje kilku lat żeby się odrodzić.

Noi jak tu siedzieć w takim syfie trzeba czekać aż trawa pokryje popiół. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

bogdan jepiej napisz gdzie te leszcze biorą i na co :) co do wypalania traw to popieram cię w 100% też mnie to denerwuje i chcę zaapelować do kierowców żeby zachowali szczególną ostrożność przejeżdżając przez te kłęby dymu, już nie jedna dusza umkła nam z tym dymem. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość bogdan39

Wczoraj gdy wracałem z ryb znowu płoneły brzegi niekturzy musieli uciekać z pomostów.

Paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość bogdan39

Wkurzam sie na podpalaczy a co mam powiedziec o zwiazkowcach którzy niszcza drzewka wycinaja wszystko w pień żeby tylko mogły odbyć się jednodniowe zawody.

Ciekaw jestem ile beda odrastac 2 metrowe drzewka psiakrew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje bogdan39 najgorsi są działacze PZW. Ostatnio kadra spławikowców miała trening podkreslam trening na kanale Rudzkim. Był to dziewiczy kanał bo dostęp był bardzo ograniczony przez rosnące tam bardzo gęsto krzaki wierzby i nagle przed treningiem ok 500m kanału zobaczyło światło dzienne. Ekipa przed treningiem wycieła wszystko w pień i teraz płynie sobie taki kanał melioracyjny :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze KERI to smutne...Aż dziw bierze ze jakos dopiero ja to zauwazylem na forum ,dlaczego tak jest ze nie potrafimy przeciwstawic sie -niefortunnym zachowaniom niektorych

działaczy P.Z.W. ...Pytanie wychodzi same z tej konkluzji kto moze lustrowac poczynania P.Z.W.? I dlaczego nie ma konkretnej instytucji ktora by mogla na spokojnie orzekac w takich poczynaniach dzialaczy P.Z.W.-u.Ale Polska to dziwny kraj-mowił tak o Nas pewien Satyryk,zresztą Nasz rodak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...


[quote]Uważam że zjawisko wypalania traw i trzcinowisk bierze się z niewiedzy ekologicznej, a przede wszystkim z ludzkiej głupoty. [/quote]

Jak coś takiego widzę to mam ochotę sprawce związać i pozostawić wśród palących sie traw. Poczuł by taki co czują mieszkańcy niszczonego ekosystemu. Nie będe bronił ludzkiej głupoty, ale ktoś mi mówił(jakiś głupek :!: )że po wypaleniu trawa bujniej się rozrasta bo popiół użyźnia glebę. a może takie "młoty" podpalają bo im wszystko przeszkadza nawet przyroda. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzam sie na podpalaczy a co mam powiedziec o zwiazkowcach którzy niszcza drzewka wycinaja wszystko w pień żeby tylko mogły odbyć się jednodniowe zawody.

Ciekaw jestem ile beda odrastac 2 metrowe drzewka psiakrew

a żeby to tylko związkowcy, a wędkarze niektórzy to niby co? u nas na widawie to pełno drzew i krzakow powycinanych, a gdzie te gałęzie ? oczwiście w rzece, porobione zastawki :/ co kilkanaście metrów zastawka :/ za kilka lat to wogóle rzeki nie bedzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cóż jestem młody i w jakimś stopniu , wiem dlaczego młodzi wypalają łąki itp.W moich okolicach , podpala się łąki , trawy dla zabawy , po prostu , kto podpali więcej i więcej straży pożarnej przyjedzie to wygrywa :D nagroda : piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jestem młody i w jakimś stopniu , wiem dlaczego młodzi wypalają łąki itp.W moich okolicach , podpala się łąki , trawy dla zabawy , po prostu , kto podpali więcej i więcej straży pożarnej przyjedzie to wygrywa nagroda : piwo

Cóż, też za stary nie jestem, ale takie sorki "idiotyczne" pomysły to nam nie przychodzą do głowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, też za stary nie jestem, ale takie sorki "idiotyczne" pomysły to nam nie przychodzą do głowy..

Co do podrostków i ich idiotyzmu nie da się przetłumaczyć, jedynie przeliczyć na piwo, aż szkoda słów :shock:

Ale jak można wytłumaczyć dorosłych, najczęściej rolników lub/i też gospodarzy łąk przy wolno stojacym domu? Tacy to powinni mieć dużo więcej rozumu, bo przez wypalanie łąk czy czegokolwiek innego mniej lub bardziej zielonego, zabijają liczne stworzenia żyjące w glebie.........a co ja będę tu się rozpisywać :roll:

Może niech każdy przeczyta np. to: http://www.gimnazjum21.neostrada.pl/PCK/wypalanie.htm

Moim zdaniem każdy powinien to przeczytać, nie tylko my mający dostęp do internetu, tv, radia, ale każdy :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego VooDoo, a wiesz ile kosztuje taki wyjazd , przeliczając na wasze te piwa . :evil::evil::evil::evil::evil:

Nie przeliczaj na "wasze" (czyt.nasze) bo ja w tym udziału nie biorę .Pzynajmniej jak tak do odebrałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to odebrałeś to sorry niechciałem , to było tak tylko nawiązanie do tematu a nie do osoby . Naprawde taki wyjazd jednostko straży pożarnej jest bardzo drogi nawet jak to jest tylko jednostka OSP już nie mowiąc o PSP . wypalając łaki i różne trawy niezdają sobie sprawy na jakie koszty naciągamy miasto gmine itp . Oraz niszczą środowisko życia wielu żyjących stworzeń , tym samy niszczą samych siebie .Smutne to że ludzie w XXI wieku niemogą tego zrozumieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Na wypalanie brzegów i wycinanie roślinności nadbrzeżnej jest metoda :cool: ;- jak wiadomo jest to rzecz sprzeczna z prawem. Oprócz policji można zaangażować w tę sprawę straż rybacką, przecież niszczenie w ten sposób brzegów stanowi zniszczenie naturalnej bariery ochronnej wody przed zanieczyszczeniami. A regulamin amatorskiego połowu ryb mówi w § 2, podpunkcie 8 "W przypadku zauważenia zanieczyszczenia wody lub jego skutków, jak np. śnięte ryby, zmiana koloru wody, plamy olejowe, nienaturalny zapach, wędkarz ma obowiązek natychmiast zawiadomić o tym zarząd najbliższego koła lub okręgu PZW, policję albo najbliższy organ administracji publicznej." ale po co czekać na skótki jak można zwalczać przyczynę. W moim kole dawniej wycinano roślinność łąki która otaczała zbiornik dla wygody wędkarzy, obecnie nadal trawa jest koszona ale pozostawiony jest pas ok 1m przy brzegu, :wink: stało się tak bo przedstawiłem problem na zebraniu sprawozdawczym :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz policji można zaangażować w tę sprawę straż rybacką

Tak i przyjadą tydzień później o ile w ogóle, w swojej bezkresnej łaskawości raczą się zjawić.

W moim kole dawniej wycinano roślinność łąki która otaczała zbiornik

dawniej...było inaczej, na problem trzeba spojrzeć globalnie...

Może spalmy na stosach wszystkich piromanów :twisted:

A tak poważnie "prawdziwa" piromania to choroba i to bardzo trudna do uleczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość bogdan39

holewka dzisiaj przemaszerowałem kilka kilometrów i co popalone brzegi odsłoniły dziesiatki butelek i puszek .

Sto lat panowie wedkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucyfer16 napisał/a:

Oprócz policji można zaangażować w tę sprawę straż rybacką

Smiechu warte, straz powinna najpierw łaskawie zajac sie tym, co w szczegolnosci jej dotyczy, kilometry siatek, dziesiatki agregatow zakow itepe itede a z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nie przyjezdzaja na wezwania, gdy idzie o klusownictwo na tarlowisku szczupaka, ba sami wala pradem jak tylko jest okazja, a ty chcesz ich wzywac do pozaru :D

PS. Nie bierz tego do siebie, po prostu jakos nie palam miloscia do SR ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.