Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek Karpiowo,gruntowy Z Wyższej Półki, do 1000 zł


opsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się czym się różnią kołowrotki wyższej klasy podane poniżej,czy ma ktoś jakies doznania zwiazane z nimi i prosze o podanie który wypada najlepiej w tym przedziale cenowym.Myśle że przyda się to każdemu kto planuje taki zakup. Oczywiscie mile widziane inne propozycje!!!

1.Daiwa Entoh

2.Daiwa Emblem Exceler

3.Daiwa Emblem Pro

4.Daiwa Tournament Linear x

5.Daiwa Tournament Linear s

6.Shimano Ultegra

7.Shimano Baitrunner Aero

8.Shimano BLC

9.Shimano 4000 d

Pojemność nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

opsi, Ultegra 5500 XTB może być śmiało używana do cięższego gruntu, feedera na dużych odległościach jak i do karpiowania. Waży jeszcze przyzwoicie, bo z 570g. Mam parę, jeden dwa sezony i działa bez zarzutu, dlatego dokupiłem drugi.

Shimano BBLC,jak pisał Miro1956, to już karpiowy klasyk. Kilku kolegów używa tych maszynek od lat, właśnie do karpiowania i na sumowe zasiadki. Miałem okazję holować na tym młynku ze dwa karpie, solidna maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro1956 trudno powiedzieć co do wielkości,kupując taki kołowrotek chce aby służył mi długie lata więc trudno określic ich wielkości,na dzien dzisiejszy to nie są to wielkie okazy i nie są to tylko karpie,chciałbym aby kręcioł był także przydatny na gruncik na drapieznika itp.Czyli wielkosc mysle tak do 4500,5000 ale chciałbym usłyszec wasze doznania ogulne z tymi kołowrotkami tak aby ten post nie pomog tylko mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opsi, tak jak Ci wyzej napisalem,jeszcze nie probowalem mojego lineara,nawinelem tylko plecionke PP- 50LB i czeka na poczatek karpiowania,mam tez Daiwe Emcast,tez zakupiony w zeszlym roku i nie narzekam,a na BBLC nie zdecydowalem sie,poniewaz moim zdaniem jest przy duzy-zobacz nawoj zylki,musial bys nawijac min,450m lob dawac podklad,no ale z tych kreciolow wychodza bardzo dalekie rzuty jesli do niego masz kijka min.390 cm :wink: Tak ze jesli potrzebujesz na kazda rybe to polecam wlasnie lienara :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.