Skocz do zawartości
tokarex pontony

pływające kulki proteinowe


kazik246801

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Zawaś

Podłącze się do wątku, i od razu zapytam w jaki sposób wykonuje się kulki pływające. W czym tkwi różnica miedzy kulką pływającą a tonącą :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam! Gdy robimy ciasto na kulki i już je formujemy wtedy wkładamy kawałek pianki lub stryropianu kulkę w środek kuleczki i formujemy

To jedna z metod, lecz lepiej jest odpowiednio dobrać skład mixu - nie używać składników dociążających a za to użyc składników mogących powdować pływalność : jak mączka krewetkowa, ilolat sojowy, maka sojowa odtłuszczona, mleko w proszku.

Ogólnie mi na początku kulania czasem przez przypadek wychodziły pływaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mi na początku kulania czasem przez przypadek wychodziły pływaki

Myślę, że nie przez przypadek, a po analizie tych "przypadków" na pewno ustaliłeś przyczynę :mrgreen: .Ja również z miksu na kulki tonące otrzymałem część "pływaków"-przyczyna: zbyt intensywne i długie suszenie :razz: , a suszone w temperaturze pokojowej pięknie toną :mrgreen: .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.