Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kutry


Paździoch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mroweczka177

O prosze To gratuluje slowik ;) ;) ;) może coś dużego?? No troszke głęboko siedzi... ja niestety musze poczekać na takie wyniki kiedy woda troszke sie ociepli bo nie pływam na takich głębokościach :(:(:( A slowik opisz cos wiecej w co ci bił czy wraki czy kamienie a może łąki ?? Przywieszki czy pilker lepiej sie sprawdził ?? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

To szok co przeżyłem na kutrze szmugler w łebie.

Byliśmy tam 13.03.2010.

Okazało się że właściciel zafundował nam wycieczkę po morzu ze zwiedzaniem morza bez łapania.

Rejs od 4 rano do 16 - kwota 150 pln .

Rano dostaliśmy kawę i na tym koniec , szyper płynął , płynął , płynął , stawał na 5 minut i dalej płynął , podobno szukał ławic :mrgreen: , czystego łapania może było 1,5 godziny , może mniej.

Opinie miał zawsze dobre a okazało się że chyba zalicza się do kolejnych fryzjerów z łeby :twisted: .

Odradzam stanowczo SZMUGLERA

Mam pytanie czy ktoś z was był w tym roku na Szmuglerze ? podzielcie się opiniami o tym kutrze

Pozdrawiam Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUTER SOLON - Kołobrzeg proponuje omijać szerokim łukiem!!!!!

A może tak szerzej rozwiniesz temat :?: Czy to tylko konkurencja :?:

Pierwszy post i od razu nic nie wnoszące zdanie o omijaniu szerokim łukiem. Jak omijać :?: halsem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Właśnie czyżby ukryta antyreklama ?? Wydaję mi się że tak...

Może i tak było że szukał ławic, ludzie zawsze myślą że to jest tak płyniesz sobie gdzie chcesz i łapiesz dorsza, ludziom się nie dogodzi, stał by w tym miejscu co napłynął i gówno byście łapali bo byś sie tylko namachał kijem i nic z tego. Co do tego kutra byłem 2 razy i nie narzekałem, A ten okres co jest teraz Dorsz wyemigrował na głębsze wody conajmniej 80metrów więc wydaję mi się że szyper mógł poprostu szukać tej ryby bliżej np na 40 metrach, ja teraz tez byłem i zawsze w kołobrzegu zaczynaliśmy łapać jakieś sztuki 20 metrów a teraz dopiero na ponad 40 pierwsza sztuka wylądowała na pokładzie...

I im było głębiej tym efekty lepsze... na tych płytszych wodach to też niby sonda coś pokazywała ale po prostu nikt nic nie łapał i moim zdaniem nie była to wina szypra ze tak słaby był wynik, nieraz naprawdę trzeba się naszukać ryby, nieraz jest tak nie ma nie ma raptem raz drugi napłynie na ta ławice i nałapie się tyle ze nie wiadomo co z tym robić....

Aj już nie wiem jak takim ludziom to wytłumaczyć.

A widać ze to nie jest zawiedziony wędkarz tylko jaka konkurencja, jesteście załośni.

Raz sie zaloguje napisze post mozna tak powiedziec obrazający jednostkę i nie wiem co chce przez to osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szok co przeżyłem na kutrze szmugler w łebie.

Byliśmy tam 13.03.2010.

Okazało się że właściciel zafundował nam wycieczkę po morzu ze zwiedzaniem morza bez łapania.

Rejs od 4 rano do 16 - kwota 150 pln .

Rano dostaliśmy kawę i na tym koniec , szyper płynął , płynął , płynął , stawał na 5 minut i dalej płynął , podobno szukał ławic :mrgreen: , czystego łapania może było 1,5 godziny , może mniej.

Opinie miał zawsze dobre a okazało się że chyba zalicza się do kolejnych fryzjerów z łeby :twisted: .

Odradzam stanowczo SZMUGLERA

Mam pytanie czy ktoś z was był w tym roku na Szmuglerze ? podzielcie się opiniami o tym kutrze

Pozdrawiam Maciej.

witam o/

tez tam bylem:P -> rufa

a co do konkretów:

-prawda jest ze płyneliśmy dosc długo na łowisko(ok 3,5 h w jedna stronę)

-prawda jest tez ze rewelacji na kiju nie bylo,ale moglo byc zawsze gorzej - raz ryba jest raz jej nie ma, może szyper zawinił nie wiem (pierwszy raz na szmuglerze i ostatni - o tym później) z tego co slychac to w sobote wszedzie bylo kiepsko

- fakt w niektórych miejscach mógl szyper poczekać ciut dlużej ( bo przeważnie człowiek zdążył rzucić raz i miał max 2 min na to by zaciąć "coś", po tym czasie już był sygnał do zwijania )

- kasa -> przez telefon kwota podana inna niz na miejscu

- socjal mógłby być lepszy - 12 h w morzu zima robi swoje, gorący kubek lub coś czym ręce by można było ogrzać pomogłoby bardzo

do szypra winy nie mam był w porządku(ludzie którzy płyneli na szmuglerze znali go i mieli dobre słowo o nim), załoga za to była nieprzyjemna i niepomocna - jak już ciagło się coś i była potrzebna pomoc to zanim ich dobudził ktoś(spali prawie przez cały rejs pod pokładem) to wędkarz albo ja zerwał przy burcie albo miał farta i wyciągnął sam

ogólnie rzecz biorąc ciężko mi go polecić/nie polecić bo był to mój pierwszy raz na tym kutrze - ja wiem, że napewno ze znajomymi kolejny raz tam nie wejdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Witaj I z tobą bracie mogę o tym porozmawiać ;)

No powiem ci że dość długo ( dla pocieszenia powiem że tez tyle płynąłem około) Bo dorsz jest daleko....

Dokładnie zawsze mogło być gorzej lecz tak jak mówisz w sobote wszędzie było kiepsko ekipa odemnie też nie miala rewelacji choc limity połapali.... i widzicie mówicie że szyper mógł poczekać troszke dłużej, tutaj z nikim się nigdy nie zgodzę ( nie dotyczy typowych fryzjerów) Aczkolwiek spędziłem kiedyś caly rejs siedząc i ucząc się u szypra, to jest tak... szyper napływa na ławicę tak? TAK. ponieważ ma zapis , no wy spuszczacie pilker i machacie... po chwili słyszycie dzwonek, Słyszycie dzwonek ponieważ dryf zniósł kuter lub ławica odeszła, po prostu na sądzie nie ma już tego zapisu i nie ma sensu stać i machać bo sie tylko namęczycie i nic nie złapiecie... polecam każdemu by spróbował chociaż z 3 napłynięcia posiedzieć od początku do końca z szyprem i zapytać jak to działa, do czego to służy jak wygląda zapis itp itd. Teraz jedno pytanie czy Fala czasem nie była dość spora tego dnia?? bo z tego co pamiętam to bujało ;) No więc już staram się wytłumaczyć o co chodzi z tym czy buja czy nie... Pewnego razu byłem na dorszach gdy była duża fala, zawsze pływałem z tym szyprem to 10h w morzu, ale tego dnia było powiedziane odrazu ze płyniemy na 12 godzin ponieważ jest duża fala no i akurat nam za te 2h dodatkowo nikt nie kazał płacic ale często się spotyka że szyper liczy sobie o 20 zł więcej za te 2h pływania... Dzieje się tak gdyż w duża falę o wiele pózniej dotrzecie na łowisko i gdyby był to rejs 10 godzinny to praktycznie byscie pare razy pokiwali i wracacie do portu... Przepraszam ze tak jak by staram się oczyścić ten kuter ale po prostu próbuję wyjaśnić że taka sytuacja nie może przekreślać tego kutra w oczach innych lub was samych... gdybym nie był na tym kutrze to może i bym sie nie wypowiadał na jego temat... No co do socjalu to fakt, co do załogi tez dobrego słowa nie powiem ale szyper jest jak najbardziej wporządku... Rozumiem cię i szanuję twoje zdanie. Przeczytaj ten post i sie zastanów czy czasem nie jest tak Jak ja to próbuję opisać... ja tez nie moge dokładnie się wypowiedzieć bo mnie z wami nie było...

Pozdrawiam. Do zobaczenia na MORZU ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

chcialbym sie podzielic z wami moim sobotnim wyplynieciem kutrem Spinio z kolobrzegu,bylem juz na kilku kutrach i troche widzialem ale na spinio (moim zdaniem) jest padaczka,kuter ''troche'' przereklamowany chociaz opinie o nim slyszalem calkiem niezle...Ogolnie ryba nie brala ja zlapalem 2 szt.koles mial najwiecej 6szt.byli tacy co nie zlapali nic ale coz tak bywa raz rybka bierze raz nie-nie oto chgodzi...Szyper troche przylecial w bambuko dosc ze samego lowienia mielismy moze ze 3 godz.to naplywal tylko jedna strona poniewaz z drugiej strony bylo kilku jego kolegow i to jescze na 2-3 min.i zmiana miejsca-masakra....Facet z obslugi mial wszystkich w d...dosc ze na obiad byla kasza z puszki o cienkiej i chlodnej kawie nie wspomne to jeszcze opieprzyl kolesia ze mu naluskal slonecznika na poklad i bedzie musial sprzatac jakby ciezko mu bylo wszystko pozniej splukac chyba tak robia po rejsie bo i posprzatac trzeba...ktos powie ze nie plywa sie po to zeby tam zjesc obiad czy na kawke no ale placi sie te 150zl i szkoda im na kawe w porownaniu z innymi kutrami ta kwestia wypada delikatnie mowiac -BLADO...Mysle ze moja przygoda z tym kutrem jak szybko sie zaczela tak szybko sie skonczyla...Moze akurat trafilem na jakis pechowy rejs...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Następny nie zadowolony... Co do ciebie kolego to powiem tak to jest jedna z moich(ja umieszczam ją jako 2 w Kołobrzegu) ulubionych jednostek, Ponieważ spinio jest jednym jak i nie najszybszym kutrem w Kołobrzegu... To i tak dość długo łowiliście... Spinio pływa na tak zwane trzy kamienie, wynik nie zawsze tam jest rewelacyjny ;) Tak tutaj pewnie masz racje, napływał ich stroną ,ponieważ wiadomo koledzy... W kołobrzegu teraz cieniutko jest cały czas... poczekaj z 2 tygodnie i płyń smiało ;P Jeśli chcesz płynąć z Kołobrzegu To polecam Ci CZERWONY SZKWAŁ... Jest wolny ale umie znaleść rybke... miła załoga... kawa, herbata do woli... Sniadanko, obiad zawsze jest i powiem ze mi tam smakuje ;) może któregoś razu pokusisz się ze mną na wyprawe na Szkwale ;>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Teraz jedno pytanie czy Fala czasem nie była dość spora tego dnia?? bo z tego co pamiętam to bujało ;) ...

oj bujało bujało i to ostro:) najgorzej koło 15 jak bylismy w drodze powrotnej - masakra:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam wasze posty powiem tak,zawsze narzekacie :shock: a to ryby nie brały,a to szyper w kulki poleciał,a to pogoda do bani i mocno bujało,jedzenie nie takie,obsługa niemiła :!:

Proponuję nie eksperymentować tyle jeżeli chodzi o jednostki tylko pływać tymi na których czujecie się najlepiej,chociaż zdarza mi się pływać na kilku jednostkach to nie raz wracałem z dwoma dorszami do portu :shock:

Ale wtedy i tak najbardziej liczyło się to że mogłem się wyrwać na rybki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Siemka słowik na początek gdzie zdjęcia hehe ?? Dokładnie ,ludzie zawsze narzekają...

również wracałem bez ryby nie raz do portu ale to nie powód by przekreslać jednostke zgodzisz sie ze mną ? Więc po co ludzie takie rzeczy pisza dla mnie to jest obraza szypra...

Tak jest najbardziej sie liczy być na rybkach, wiadomo nikt nie lubi wracać bez ryby ale taki jest nasz Bałtyk.

Dzieki za pomoc w uświadomieniu niektórym chociaż że nie koniecznie jest to wina szypra

Pozdrawiam.

Mam nadzieje ze sie wybierzemy kiedyś razem ;>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie zdjęcia hehe

Sorki zapomniałem :oops:

Tak rano wyglądał zamarznięty port :mrgreen:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a4b1067c8861e33d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df5bed97a3907edc.html

Takie bolki brały na gumę z 80metrów http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f917a2d31bc7183d.html

A tak wygląda prawdziwy zapis ławicy dorsza na echosondzie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e752704dae6fc9f5.html :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177
Wasz problemy są niczym przy moim. :roll: Dzisiaj śniło mi się, że wypływam na dorsza i nagle przypominam sobie, że nie zabrałem sprzętu :lol:

To tak na rozluźnienie atmosfery :wink:

Hehe... To koszmar ;) ciekawe czy kiwałeś przez sen :lol:

Dokładnie troszke luzu sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Slowik ja planuje wypłynąc tak około 10 kwietnia, jak bede znał juz dokładnie datę to dam znać ;) zaproszenie wysłać hehe??

Pięknie daliście ;) a co do zapisu Fajnie wygląda zdjęcie,ale nie mogę rozszyfrować tej sondy xD my korzystamy z innej ;P ;P ;P ;) ;) ;) Bolki piękne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby na rybkę też próbowałeś

Tak pluły szprotami jak wychodziły na powieszchnię :mrgreen: a wtedy naprawdę ostro żerowały :mrgreen:

ale nie mogę rozszyfrować tej sondy

Po prawej te zielone plamy to dorsze,a po lewej też tylko w powiększeniu zoom :wink:

planuje wypłynąc tak około 10 kwietnia

Pływam tylko w środku tygodnia od Pon. do Piątku a weekendy pracuję :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny nie zadowolony... Co do ciebie kolego to powiem tak to jest jedna z moich(ja umieszczam ją jako 2 w Kołobrzegu) ulubionych jednostek, Ponieważ spinio jest jednym jak i nie najszybszym kutrem w Kołobrzegu... To i tak dość długo łowiliście... Spinio pływa na tak zwane trzy kamienie, wynik nie zawsze tam jest rewelacyjny ;) Tak tutaj pewnie masz racje, napływał ich stroną ,ponieważ wiadomo koledzy... W kołobrzegu teraz cieniutko jest cały czas... poczekaj z 2 tygodnie i płyń smiało ;P Jeśli chcesz płynąć z Kołobrzegu To polecam Ci CZERWONY SZKWAŁ... Jest wolny ale umie znaleść rybke... miła załoga... kawa, herbata do woli... Sniadanko, obiad zawsze jest i powiem ze mi tam smakuje ;) może któregoś razu pokusisz się ze mną na wyprawe na Szkwale ;>?

Bo jak mam byc zadowolony....Rybka jak bierze jest super nie bierze mozna traktowac to jak fajna przygode nie chodzi mi tu o polowy...O Czerwonym Szkwale slyszalem calkiem pochlebne opinie kiedys mialem z kolega na nim plynac ale sie nie udalo...Jesli moge polecic Ci jakis kuter to Globtroter oraz Mietus inni moga sie wiele od nich nauczyc chodzi mi o caloksztalt....Kiedys mozemy sie spyknac na jakims kuterku to sobie polowimy....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Daj sobie spokój Słyszec mogłeś jeśli nie byłeś to nie wypowiadaj sie na ich temat...

Nie mi nie trzeba polecać, ponieważ mam już swoich sprawdzonych a co do tych dwóch nie byłem i raczej nie będę, a co Czerwonego jedyna wada to że jest wolny, co do reszty nic nie można im zarzucić !!!!! załoga, obsługa wszystko jak nalezy rybka też jest...

Jeśli bedziesz chciał to mozemy ja około 10 będę płynoł, w sumie nie wiem czy teraz w tym tygodniu się nie wybiorę.

Nie obraź się ale wydajesz mi się troszkę podejrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.