Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wiem że zanęta to podstawa!!!


daniell84

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich łowie na zawodach od 6 lat na zanętach MARCEL VAN DEN EYNDE ale przez cały czas mam problemy na rozpoczecie sezonu ni emoge sobie poradzic z recepturą która przyciągnie i przytrzyma płocie w łowisku. Zawody w których biore udział odbywają sie na zbiorniku zaporowym. Prosze o jakąś porade . Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...

W chłodnej, wiosennej wodzie płocie lepiej reagują na przynęty i zanęty pochodzenia zwierzęcego,więc pokombinuj coś z dodatkami zwięrzęcymi. Mi na wiosne jako dodatek do zanęty świetnie sprawdziła się sucha karma dla psów, czy suszona krew lub ochotka. Musisz to wypróbować doświadczalnie, bo na każdym łowisku ryby inaczej reagują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Daniell84.

Ponieważ mieszkasz w Warszawie i tak się stało, że łowiłem w Wiśle wiosenne płocie niżej Grubej Berty w małej zatoczka z porośniętym brzegiem (może 300-400 m z prądem rzeki), podaję Ci zanętę, którą tam stosowałem z doskonałym wynikiem:

1 garść bułki tartej podprażonej ,

1 garść pszennych otrębów,

1 garść (puszka) białych robaków zanętowych kolorowych (pinki), dodaj trochę larw ochotki,

1/5 garści mleka w proszku – może być witaminizowane dla niemowląt (często dodaję talku jako nośnika zapachu i tworzącego chmurę, ale to niepewne na niektórych łowiskach i musisz sprawdzić),

3-4 garście mielonego biszkoptu.

Zaznaczam, że mieszkam kilkaset kilometrów od Warszawy, więc zbytnio Ci nie pomogę, nie pytaj więc o szczegóły.

Muszę dodać, że największe płocie brały na styku prądu Wisły i prawie stojącej wody zatoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W wiosenna pore płoć intensywnie żeruje i ja uzywam zanęt LORPIO dodatek który jest świetny to konopie i bułką tartą a na haczyk pozostawiam jednego białego robaczka i jak jest to jeszcze małą ochotkę !!!!I to się sprawdza płoć dosc długo pozostaje w łowisku !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

kasa po Twoich wypowiedziach widzę, że bardzo dobrze znasz się na wędkarstwie.

Ja z zanętami, by zaoszczędzić robię tak:

kupuję jakąś zanętę - najlepiej tą koloru czerwonawo brązowego na płoć. Dodaje do niej płatków owsianych, bułki tartej no i prawie tak jak Ty... tylko ja dodaję prażonych konopii. I to się u mnie sprawdza wiosną oraz latem. Za to późną jesienią i zimą sprawdził się dodany do zanęty ząbek czosnku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ja zaproponwał bym taką mieszankę:

Baze połociową najlepiej brązową+około (200grwszytskich dodatków) słonecznika prażonego+konopi mielonych prazonych do tego coco belege,epiceine oraz glinki bardzo rozpraszającej dlatego ze ryby o tej poże (czyli na wiosne)bedą dobrze i intesywnie zerować przed tarłem wiec zanęta musi pracował w łowisku.Do tego uzył bym niewlką ilość "mięska" z atraktorów barzdziej kożenenne ponieważ tą porą jeszcze woda jest klarowana a glony niekwitną.

Pozdrawiam i życzę dobrych połowów :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam. siedzę i czytam o zanętach już prawie dwie godziny i jak widzę dobra zanęta to cześć sukcesu do dobrego połowu, tylko co dać na haczyk czy do odpowiedniej zanęty jest obojętnie co nabijesz na haczyk w końcu samą zanętą ryby nie wyciągnie się.Czy jest ważne żeby dopasować zanętę do tego co nabijesz na haczyk. może jakiś doświadczony wędkarz podpowie nam początkującym . Też byłbym ciekawy jak powinien wyglądać taki zestaw np ze spiralą jaka żyłka ,jaki pszypon ,jakich długości się trzymać .

pozdrawiam sokolik04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalna zasada jest taka , że co na haczyku to i w zanęcie. Jeżeli łowisz na białe robaki w zanętę sypnij pinkę ( biały robak małych rozmiarów) , jeżeli na ochotkę do zanęty "dżokersa" ( ochotka zanętowa ) lub zwykłą ochotkę . Na czerwonego robaczka do zanęty posiekane czerwone lub rosówki itp.

Co do zestawów to jest już opisane w odpowiednich działach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.