Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

na spinning bardzo dużo chodziłem, w tym roku jakoś przestałem, fakt faktem ładne sandacze i szczupaki były. Nie mówiąc o okoniach, bo tego jest i było tyle że to nie sztuka to złapać. Teraz głównie z gruntu, czekam na lepsze wyniki, ale i tak Cie nie pobije w tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dłuższego czasu jestem zainteresowany zbiornikiem Goczałkowickim, jeżeli tylko moge organizuje wyjazd na rybki włąsnie w to miejsce... urok dzikiej przyrodu i imponujacej wody robi swoje. Łowię na zbiorniku ,kanałach , rzece i powiem krótko...chcesz mieć efekty to tylko nocka. Mogę powiedzieć że nie jestem ekspertem od Goczałkowic ale swoje wiem..jeżeli ktoś ma ochote poklikać na temat zbiornika zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam ponownie :razz:

wedkuje na zalewie juz jakies 2 miesiac i byla to tylko drgajaca szczytowka i gruncik wiec karaski leszczyki i biała rybka ogólnie:) efekty superowe ale jedynie nocka:)

czytajac wasze posty widze, ze piszecie o okoniach:) i znow poprosze o pomoc - chcciałbym i z nimi popróbowac :wink: a wiec jeśli mozna prosic o pomoc:

- gdzie najlepiej usiaść połapać?

- jaka pora dnia najlepsza na nie ?

- jakim sposobem najlepsze wyniki sie uzyskuje? z gruntu, splawika?jaka przyneta ?moze czerowny robaczek jak na filmie Tomka1? a spinning a mzoe zakazany zywiec heheh :mrgreen::oops:

- wszystkie inne cenne uwagi;)

dziekuje serdecznie z gory za wszelka pomoc

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje tomek1 za pomoc :razz:

nad zywcem to sie jeszcze zastanowie :mrgreen:

a tak serio mówiąc o tej porze roku - miesiac wrzesien-pazdziernik - jak lepiej na okonie zapolowac? jesli w gre wchodzi spinnig to co zastosowac? obrotowki wahadlowki a moze woblerka :?:

a czy moze okazać sie skuteczny pęk rosowek moze z gruntu :?:

pewnie jesli chodzi o jeziorko to trzeba wejsc w spodniobutach bo jeziorko płytkie....

a prosze mi powiedzieć co sądzić o tej porze roku o kanale i rozlewisku bezposrednio za nim? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak lepiej na okonie zapolowac? jesli w gre wchodzi spinnig to co zastosowac? obrotowki wahadlowki a moze woblerka

Gumy, obrotówkę.

a czy moze okazać sie skuteczny pęk rosowek moze z gruntu

Lepiej na spławikówce :wink:

pewnie jesli chodzi o jeziorko to trzeba wejsc w spodniobutach bo jeziorko płytkie....

Zaraz na privie będziesz miał info gdzie nie trzeba wchodzić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos tych gumek :wink: wybieram sie na zakupki - jakie gumki wielkosciowo kupić i jakie głowki do tego?

4-6 cm na początek. Ciężarek do bocznego troka max. 10 gr. Jeżeli główki to również 2-10 gr.

A najlepiej spróbuj rosówkę lub dużą dendrobenę na spławiku :wink: Całkiem niedawno okonie fajnie brały na naturalne przynęty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie ponownie szanownych kolegow:)

Chcialem poznac wasza opinie na temat listopadowego lowienia na jeziorku - jakie macie doswiadczenia z biała ryba? od jakichs 2 miesiecy jezdze sobie na drugi kanał i tamtejsze rozlewy. miejsce kapitalne bardzo ladne spokoj z racji malej liczby wedkarzy ( isc trzeba jednak tam blisko pol godzinki) jednakze teraz wielu spinningistow sie tam przechadza:) prosze mi powiedziec jakie macie sposoby na tamtejszy białoryb? o ile w ogole ktos jeszcze zasiada sie na biała rybke...moje ostatnie rybki to calkiem ladne karasie i kilka linow, poza tym masa płoci i wzdreg....jednakze te karasie liny trafiaja sie bardzo rzadko.........pewnie cos zle robie:( ......co moze sie tam sprawdzic jako przyneta? nie ma to jak spory karas lub linek i taki by mnie interesowal...... a czy ktos z was siada moze na wisle na wysokosci tych kanalow lub prawie jak wisla wpada do jeziora tzn szpica? czy macie stamtad jakies sygnaly odnosnie rybekj? bede wdzieczny za kazda pomoc jesli ktos moze odpisac w miare szybciutko byloby super.........mam od jutro wolne do 12 listopada i ten czas chcialbym przeznaczyc na rybcie.... prosze o wiadomosci lub kontakt gg:) wiem ze mozna na was liczyc - dzieki serdeczne z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W tamtym roku byłem tam tylko raz więc nie wiem ile tam drapieżnika jest,ale kumpel mi mówił że szczupaków i sandaczy jest sporo.

W tym sezonie chcę tam kupić karte i troche na kulki połapać.ponoć karpiska po 20 kilo tam są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakiej oplacie dla naiwnych mowisz tomek1?
dopłata do łowienia na rybkę 200zł
ciekawe czy tak wysoka opłata odzwierciedla stan drapieżnika ,czy raczej jest to zapora.

:lol::lol::lol:

O tej opłacie mówię :lol: Jaki jest stan drapieżnika? Powiem Ci tak- rybacy i kłusownicy mają biedę zdobyć sandacza :lol:

Po prostu jezioro jest tak wygrabione przez rybaków, że wodociągi (właściciel) postanowiły utrzymać wysoką sprzedaż zezwoleń po raz pierwszy sprzedając zezwolenia na połów na rybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zwariowali,,,,,,,,,,,,,,wykupic karte za prawie 150 zl to jeszcze moge - w kole pzw placi sie tyle samo a ryb nie ma w wodach - jednak bialoryb na goczalkowickim jest spory....ale jeszcze dorzuc dodatkowo plus 200 zl za drapieznika :shock: ja dziekuje :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, dawno się tak nie uśmiałem :lol::lol: . 200zł za możliwość łowienia na żywca? Żeby jeszcze było tego drapieżnika więcej... Jeżeli stan drapieżnika odzwierciedla ilość ryb które spływają z zapory do wisły kiedy popuści, to ... szkoda wydawać tych 200zł w błoto :neutral:

To ja zostaje jednak przy podstawowej w pzw :twisted: wychodzi "trochę" taniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam dopiero rok na śląsku - w zeszłym wykupiłem goczałkowice i byłem 4 razy - drogo :), z połowów - mase drobnego leszczyka, aż wścieklizny mozna dostać, po 100- 200 szt na dzień i zmiana miejsca nie pomagała, a z tydzień temu na kanałach w Wiśle - rzeź płoci - aż odechciewa się patrzeć jak morduje się ryby, no ale karta musi się zwrócić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.