Skocz do zawartości
tokarex pontony

morze (plaża )


samael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam kilka pytan i bardzo prosze o odpowiedz na nie:

1.Czy jak lowie na grunt z plazy to jaki ciezki musze miec koszyk,czy 50 Gr wystarczy?CW Wedki to 150(Chodzi mi o fale na DS)

2.Czy stosowac normalne zanety i przynety?Na Odra lowie na watrobe i jako zanete krew w granulkach.Czy takie cos sie sparwdzi w baltyku?Moze mam lowic na kawalki ryb morskich,ale czy w tedy dodawac krew?

3.Na spinning to tradycyjne woblery,blaszki szczpakowe(wiem ze ich tam niema ale moze cos innego bierze na to?),obrotowki i gumy czy tylko wylacznie np.choinka sledziowa,molwy czy tobiasze?

4.Oplaty sie placi w urzedzie morskim,to wiem.Ale na ile mozna lowic wedek?Jak np na 2 to moge 1 na grunt a druga na spinning?Czy na spin oddzielne,jak tak to czy po zaplaceniu oddzielej skaldki moge 2x grunt i spinning?

Bardzo prosze o odpowiedz na moje pytania.Pozdrawiam

Z gory dzieki i polamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

4.Oplaty sie placi w urzedzie morskim,to wiem.Ale na ile mozna lowic wedek?Jak np na 2 to moge 1 na grunt a druga na spinning?Czy na spin oddzielne,jak tak to czy po zaplaceniu oddzielej skaldki moge 2x grunt i spinning?

nie w urzędzie pokazujesz tylko dowód wpłaty (najlepiej przez neta przelać na konto najtaniej wychodzi) a możesz łowić na 2 wędki nie więcej czyli przykładowo masz spławik+grunt, a nie ma czegoś takiego ze łowisz zna 2 grunty i jeszcze spinujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Bałtyk to nie bezpańskie pole i trzeba przestrzegac zasad ,,,

Co do kij to jaxon robi całkiem przyzwoite patyki jeśli chodzi o plażę ,Pozwole sobie zareklamowac firme niemiecką super wykonanie wedeczek a cena bardzo przystępna ZEBCO tak się nazywa.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosil bym o odp na pozostale pytania.

Spróbujmy :mrgreen:

1.Czy jak lowie na grunt z plazy to jaki ciezki musze miec koszyk,czy 50 Gr wystarczy?CW Wedki to 150(Chodzi mi o fale na DS)

Wędkę do DS raczej sobie odpuść. Chyba, że będziesz łowił przy naprawdę spokojnym morzu. Jeżeli nie chcesz kupować specjalnego kija od surfcastingu, to kup mocny i tani teleskop z włókna szklanego. Poczytaj też inne tematy w dziale morze.

Nie ma sensu stosować koszyka, chyba że przy połowie w porcie. Z reguły stosuje się ciężarki od 80 do 150 gr.

2.Czy stosowac normalne zanety i przynety?Na Odra lowie na watrobe i jako zanete krew w granulkach.Czy takie cos sie sparwdzi w baltyku?Moze mam lowic na kawalki ryb morskich,ale czy w tedy dodawac krew?

Poczytaj o przynętach w istniejących tematach. Kawałki ryb są jedną z podstawowych przynęt. Krew w zanęcie- jedynie w porcie przy naprawdę spokojnej wodzie.

3.Na spinning to tradycyjne woblery,blaszki szczpakowe(wiem ze ich tam niema ale moze cos innego bierze na to?),obrotowki i gumy czy tylko wylacznie np.choinka sledziowa,molwy czy tobiasze?

Blachy i woblery na troć i łososia (wtedy kiedy wolno je łowić), wąskie wahadłówki na belonę, twister na bocznym troku na okonia (można mieć dwa troki), choinka na śledzia, tubisa, okonia i belonę

4.Oplaty sie placi w urzedzie morskim,to wiem.Ale na ile mozna lowic wedek?Jak np na 2 to moge 1 na grunt a druga na spinning?Czy na spin oddzielne,jak tak to czy po zaplaceniu oddzielej skaldki moge 2x grunt i spinning?

Dwie wędki, choć powszechne wśród miejscowych jest np. łowienie jednocześnie na gruntówkę i zestaw śledziowy. Nie polecam tego rozwiązania, ale pewnie znaleźli by się adwokaci udowadniający, że choinka to nie spinning. :lol: Dla własnego bezpieczeństwa przyjmij zasadę, że dwie wędki a choinka to też spinning :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
No kochani czekam już tylko na odpowiednią pogodę, sprzęt do surfcastingo dotarł do mnie więc można już poszaleć.

Cześc paco widze że sie udzielasz super może rozwinie sie ten temat na tym forum ,ja osobiście rzadko tu zagladam . :mrgreen: ale obiecuje ze w tym roku będe częściej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare uwag odnosnie "plazowania":

Jesli zamierzasz lowic z plazy regularnie, warto zainwestowac w..."podporke-tripod".

Wedzisko ulokowane na "trojnogu" znajduje sie w pozycji 45-60 stopni. Ma to duza przewage nad ustawieniem wedki w "pionie" :!: .Zacinanie tak ulozonym wedziskiem jest o wiele latwiejsze. Praktycznie nie musimy (w niewielkim stopniu!) wybierac luzu zylki i zacinamy "całym" wedziskiem a nie szczytówka jak to ma miejsce przy pionowym ulozeniu wedziska. I sprawa najwazniejsza, obserwacja szczytowki. Wedzisko "pionowe" zmusza Nas do zadzierania glowy celem jego obserwacji. Przy wedce na "tripodzie" mamy szczytowke na lini wzroku. jak wielka to roznica wiedza Ci ,ktorym przyszlo "zadzierac" glowe przez pare godzin :wink:

Wedziska "plazowe" maja (z reguly )czesc szczytowa pomalowana w kolorach "fluo".

Radze przemalowac te czesc w "zebre". Bialo-czarne pasy sa praktycznie doskonale widoczne w kazdych warunkach oswietleniowych :!: a i drgania sa na nich bardziej widoczne.

Jesli nie "testuje" roznorakich przynent,zawsze rezygnuje z zestawow wielohakowych.

Przy odleglosciach 50-80m od wedziska ,haczyk z przynenta znajduje sie na dnie :!: .

Bez wzgledu na to czy przypon przywiazemy 1,2czy 3 metry od ciezarka :!: .

I jeszcze odnosnie "przyneta-zarzucanie". Stosujac Tubisa(Tobiasza),warto uzbroic go dlugim hakiem ,poczynajac od glowy i nawlekajac podobnie jak to robimy w przypadku sztucznych przynent-twisterow. Tak nawleczona rybke przewiazujemy w okolicach glowy "elastilem"( gumowa nitka). Do nam to duzy stopien gwarancji,ze przy rzucie"ile fabryka dala" przynenta nie zerwie sie z haka. Stosowanie elastilu polecam przy wszelakich miekkich przynentach( fileciki, malze,slimaki). Zapewniam ,ze obecnosc "nitki" rybom nie przeszkadza :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, czyżbyś też śmigał z plaży? :mrgreen:

Takie tam przymiarki jak czas pozwoli akurat w królestwie samaela :grin: ale bardziej w porcie z falochronu lub w rzece Redze.

Ps fajny filmik, do podpórek plażowych proponuję przyspawanie 5 cm wiertła górniczego i przewiercić dziurę w rurze do wkręcania akurat na wysokości aby dolnik wędki się opierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps fajny filmik

Dziękuję :wink:

do podpórek plażowych proponuję przyspawanie 5 cm wiertła górniczego i przewiercić dziurę w rurze do wkręcania akurat na wysokości aby dolnik wędki się opierał

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy chodzi Ci o ogranicznik żeby wędka nie wpadała za głęboko? Jeżeli tak to w podpórkach na filmie był takie ograniczniki, tyle że zrobione z gwoździa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi i możesz tego "gwoździa" wykorzystać do wkręcania podpórki

No jest to pomysł.

U mnie było to zrobione "na stałe" więc nie było możliwości wykorzystania do wkręcania. Z reguły tam gdzie łowię daje się taką rurę wbić w rękach lub w ostateczności przy pomocy kilku ruchów saperki wykopać niewielki dołeczek tak jak to jest na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły tam gdzie łowię daje się taką rurę wbić w rękach lub w ostateczności przy pomocy kilku ruchów saperki wykopać niewielki dołeczek tak jak to jest na filmie.

Wiertło wiertłem a saperkę możesz wykorzystać w innym celu :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samael, Witam nie dam fotki bo nie mam takiej podpórki dopiero mam zamiar zrobić ale są takie przy parasolach wędkarskich. Bierzesz rurę o średnicy wiertła górniczego i kawałek 5-10 cm takiego wiertła przyspawasz do tej rury. Następnie 10-20 od góry wiercisz dziurę na przelot przez dwie ścianki rury i jest to do włożenia pręta do wkręcania tej rury w glebę i jednocześnie jako ogranicznik do włożenia dolnika wędki. Powiedz jaką długą chcesz ta podpórkę to jak przyjadę latem to Ci przywiozę tylko podaj średnicę dolnika wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.