Skocz do zawartości
tokarex pontony

morze (plaża )


samael

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość mroweczka177

Witam wszystkich Potrzebuję pomocy

Jadę w czwartek wieczorem do kołobrzegu by w piątek wypłynąć, Plynę jachtem motorowym "nikola" I nie wiem jakie miejsce tam zająć. Rufa ?? Czy umie znaleść rybkę ??

A i jeszcze jedno drobne pytanie najważniejsze, A więc bedę w czwartek na miejscu około 21 godziny. Mam jakieś szansę połowienie w porcie lub na wyjściu z portu Jesli tak to w którym miejscu najlepiej jesli ktoś zna kołobrzeg ?? Na co mógłbym Spróbować połapać ?? I za jaką rybą ?? Mógł ktoś coś powiedzieć w tym temacie ?? Nie wiem śledzia próbować łapać?? flądrę ?? czy jakąś inną rybkę ??I najwazniejsze na co ?? nie chodzi tu o mięsko tylko o to by troszkę sobie połowić :) :) :D zanudzę na pewno po dojechaniu do kołobrzegu :) :):)

Dziękuję i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oglądając WMH - Sposób Na Wegorza uznałem, żeby się nie poddawać z surfcastingiem.

Wędkarze z Międzyzdrojów mówią, że tam z plaży nic się nie złapie bo za płytko.

Kanał w Świnoujściu niby fajny ale co tam złowię i bardziej wygląda na normalne wędkowanie niż morskie.

I tu prośba do speców od morskiego wędkarstwa plażowego w zachodniopomorskim o podzielenie się jakimiś ciekawymi miejscami. Może być na priv jak się boicie konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak sobie myślę o wakacjach, nasunąły mi się moje rozważania propo żyłki. Oczywiście molo Międzyzdroje.

Czy lepiej zastosować "przezroczystą" żyłkę czy okoniową-zieloną?

Oraz czy można stosować plecionkę jako zestaw końcowy? Czy ryby jakoś to w tej wodzie widzą? Jak tak to jakiego koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo kombinujesz za mało łowisz :roll:

Czy lepiej zastosować "przezroczystą" żyłkę czy okoniową-zieloną?

Gdyby rybom w morzu przeszkadzał odcień żyłki, to by ludzie nie używali haków 1-1/0 i przyponów 0,3-0,4 na leszcza.

Oraz czy można stosować plecionkę jako zestaw końcowy?

Można tylko po co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę dziwne podejście. Jak mam teraz łowić? Poraz setny mówię ZIMĄ NIE ŁOWIŁEM I NIE BD ŁOWIŁ :!: Co dopiero nad morzem :roll:

No to dla pewności zastosuje zieloną.

A po co się stosuje plecionki? Np. by ryba widziała linkę o mniejszej średnicy.

Jeszcze raz pytam, jak mam teraz łowić? Wszystko lodem skute. Co Wy odemnie chcecie?! Podplodowe mnie nie interesuje. Zimą ryby i ja wypoczywamy. Więc zimną kombinuję, robie przemyślenia, ustalam strategię. Ale innym to nie pasuje, lepiej siedzieć cicho i czytać posty, i nie kształcic się a potem narzekać czemu nic nie złowiłem a on ma leszcza. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morski leszcz czy flądra to nie karp, który ma swoje imię i był 100 razy na haku. Ryba w morskiej toni, 100 metrów od brzegu nie ma świadomości, że od strony potencjalnego pożywienia coś jej może zagrażać. Stąd kolor żyłki nie odgrywa tu większej roli.

Jak pisze greenlife, na zestawy końcowe stosuje się żyłki jak sznurki na pranie i haki jak "na Janosika" a rybom to nie przeszkadza. Zresztą sztywność żyłki w zestawie końcowym odgrywa istotną rolę. I to jest odpowiedź na Twoje pytanie o plecionkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pytam, jak mam teraz łowić? Wszystko lodem skute. Co Wy odemnie chcecie?!

warszawa_24, nie denerwuj się znowu - greenlife miał na myśli to, że zamiast snuć akademickie, a jak dla mnie wręcz abstrakcyjne rozważania czy lepsza będzie żyłka zielona, przezroczysta, brązowa, szarozielona czy jaką tam jeszcze znajdziesz - to po prostu szykuj sprzęt, jakikolwiek masz (surfcasting nie należy do specjalnie finezyjnych metod), i w lato zacznij łowić. Nie ma sensu wnikanie w takie szczegóły, nie przejmuj się w ogóle takimi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surfcasting nie należy do specjalnie finezyjnych metod

Jakże pięknie można opisać tak naprawdę chamsko ciężkie łowienie :grin:

warszawa_24, weź linkę pomarańczową bądź żółtą fluo, zieloną, brązową, krystaliczną... obojętnie, coś kole 0.30mm, strzałówkę, bądź żyłkę koniczną i na początek gotowy zestaw końcowy, dajmy na to taki jak w linku poniżej i będzie git.

Zestaw końcowy na plażę

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=974

Flądra wielkości zegarka (takiego szpanerskiego, z dużym cyferblatem na rękę, nie ściennego broń Boże) wciąga taki haczyk nosem i to jeszcze leżąc na brzuchu i sam się dziwię jak ona to robi, ale wciąga jak małpa kit, więc nie bierz do głowy.

Kup sobie na miejscu zestaw jak nie masz przekonania, w lokalnym sklepie zapytaj co biorą ludzie do łowienia z plaży. I zaręczam Ci, że nie będzie tam nic cieńszego w żyłkach niż 0.30 a haki w sam raz do wieszania za ziobro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeszcze mam małe pytanie do Tomek1 , obejrzałem ten Twój filmik o zestawie plażowym ale brakuje mi w nim twojego komentarza do wszystkiego. Po co są te klipsy jenzi jak się je łączy? jak się wiąże węzeł strzałkowy? po za tym wszystko git:P:P w tym roku zaatakuję Morze pierwszy raz mimo że mam 10km po prostej do morza hehehhe

Ps. Posiadam dość sporą wiedzę na temat plażowego łapania głównie węgorzy w nocy na Zalewie Wiślanym jakby ktoś coś chciał to walić śmiało. Węgorze w nocy za dnia bardzo dużo wędkuje z łódki okonie i sandacze, only jig.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Posiadam dość sporą wiedzę na temat plażowego łapania głównie węgorzy w nocy na Zalewie Wiślanym jakby ktoś coś chciał to walić śmiało. Węgorze w nocy za dnia bardzo dużo wędkuje z łódki okonie i sandacze, only jig.

To na co czekasz :wink: opisz wszystko dokładnie ,nie zapomnij o fotkach :lol: może też spróbuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie mam takie pytanko. Możecie powiedzieć mi jak jest z łowieniem w plaży w Rewalu :?: Niestety nie posiadam karty wędkarskiej i chciałbym się upewnić czy nie bede miał przez to jakiś problemów.

Orientujecie się może jakie jest dno morskie? Głównie chodzi mi o to czy nie ma tak jakiś dużych kamieni.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek

Właśnie wróciłem z miejscowości Hel oto moich kilka porad:

Nie polecam wypływać na dorsze kutrem ANJA taki w drewnopodobnym wykonaniu.szyper miły kawa,herbata zupa...ale pływa tylko po zatoce po płytkich łowiskach gdzie wydłubuje się pojedyńcze małe bolki.Po sugesti żeby ruszyć na morze odpowiada że tam za duży prąd a on ma małą łódke :twisted::twisted: .

Nie pływajcie na Anji na dorsze!!!!!!!!!!

Rano w porcie (do7.00-8.00)na spławik pięknie biorą okonie od 20 wzwyż na najzwyklejszego czerwonego robaka.

Od 21.30-22.00 można się wybrać z hevy feederem na najbardziej skrajne molo zamykające port i porzucać na grunt i na kawałki świeżych ryb(ja łowiłem babki flądry i okonie)ponoć zdarzają się również węgorze.

Tyle moich porad gdyby ktoś wybierał się Hel.

p.s. apropos połowów z plaży to nie próbowałem i nie widziałem żeby ktoś łowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z miejscowości Hel oto moich kilka porad:

Nie polecam wypływać na dorsze kutrem ANJA taki w drewnopodobnym wykonaniu.szyper miły kawa,herbata zupa...ale pływa tylko po zatoce po płytkich łowiskach gdzie wydłubuje się pojedyńcze małe bolki.Po sugesti żeby ruszyć na morze odpowiada że tam za duży prąd a on ma małą łódke :twisted::twisted: .

Nie pływajcie na Anji na dorsze!!!!!!!!!!

.

A kto tobie powiedział, że w Zatoce są tylko płytkie łowiska??? Jak dla mnie, jesteś kolejnym wędkarzem, który wszystko wie, nawet to, gdzie są ryby. Jak ryba jest na płytkiej wodzie, a gdzie indziej nie ma nic, to gdzie miał szyper z wami płynąć?? Na głęboką wodę, żeby wam udowodnić, że tam ryb nie ma? Poza tym zerknij sobie kolego na mapę geograficzną i zobacz dokąd sięga granica Zatoki Gdańskiej. Wypływając z Władysławowa i płynąc w kierunku NE też pływasz tylko po Zatoce. A odnośnie prądu dobrze wam powiedział, bo od 2 tygodni w okolicach Helu ciągnie prąd (nie mylić z wiatrem) o prędkości 2-3 kT. Żeby jeszcze nie było niepotrzebnych dyskusji, dodam, że nie jestem ani szyprem, ani członkiem załogi, nie mam też żadnych powiązań z Anją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.