Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feeder do 220 zł - Mistrall Lexus? Internet czy stacjonarny?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zaczynam przygodę z wędkarstwem i kilka osób wypowiedziało się żeby kupić sobie federa. Pan ze sklepu doradzał właśnie mistrala lexusa, na który mogę łowić również na spławik, grunt, mogę użyć go jako żywcówki i karpiówki. Mi pasuje. Kiedyś jeszcze dokupię na większy cw., ale teraz w sumie do 120, by mi wystarczył. Wędka w sklepie internetowym kosztuje 200 zł, a w stacjonarnym jest trochę droższa (chyba 80). No ale to Mistrall, więc chyba internetowemu można zaufać, prawda? A może doradzicie jakieś inne wędziska, polecał mi ktoś ultraviolet. Z tego Lexusa, to może zmieniłbym tylko rączkę, która jest piankowa i jest średnia do trzymania. Poza tym jest twarda, lekka, 5 szczytówek w komplecie, chcę łowić na wodach stojących -jeziorach, ale czasem wybiorę się też na rzekę (ponoć na rzekę wybierane są bardziej miękkie? Może się ktoś do tego odnieść? Ponoć Ultraviolet po 2017 roku się trochę pogorszył (chyba pod względem wytrzymałości)... No i jest jeszcze kwestia wyrzutu, długości wyrzutu. Którą z nich mogę dalej rzucić? a może zdecydować się na długość 4,20 m?

https://allegro.pl/oferta/wedka-mistrall-lexus-feeder-3-90m-do-120g-fish-6914052712?msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

https://allegro.pl/oferta/mikado-ultraviolet-heavy-feeder-390-do-120-g-7792338420

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Po pierwsze feeder to nie karpiówka i tak samo go nie użyjesz. Możesz łowić karpie ale to zupełnie inny kij i inna sygnalizacja. Po drugie przy tej cenie zazwyczaj w rękojeści nie jest korek a okleina imitująca korek. Jeśli trafisz na źle sklejoną to będziesz żałował że nie piankowa rękojeść. Co do samego kija Lexus nie wypowiem się bo nie znam. Być może Ci się sprawdzi. Od siebie mogę polecić Robinson Kinetic RS 390 cm 50-150g Kij który poradzi sobie z ewentualnym karpiem link do poglądowego kija https://allegro.pl/oferta/wedka-robinson-kinetik-feeder-rs-3-90m-150g-3-3-9115447625?reco_id=e9c506b7-a74f-11ea-80af-000af7f63470&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.