Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szczodre?


kamionki

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji o stawie w Szczodrem.Nie chodzi mi o łowisko komercyjne,a staw PZW.

Z tego co już się dowiedziałem to opiekuje się nim koło "pzw polar".Istnieje możliwość wykupienia pozwolenia na wędkowanie na "ich" wodzie.

Czy ktoś z Kolegów wędkował tam,może jest członkiem koła,które zarządza stawem?Czy warto wykupić całoroczne pozwolenie?

Za wszelki informacje będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Rozumiem że chodzi Ci o ten staw w lesie - po prawej stronie jeśli jedziesz od wsi w kierunku komercyjnego ? Z tego co wiem to należy do Koła PZW "WIR". Podobno co roku zarybiany -sporo lina, szczupaka, karpia. Są też podobno węgorze ... Koszt roczny to coś ok 150zł - ale pewien nie jestem. Ogólnie fajna, spokojna woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o ten staw mi chodzi.Tylko,że z tego co się dowiedziałem to opiekuje się nim koło PZW "polar".Opłata jest w granicach 150 zł,dodatkowo trzeba wykonać ileś godzin prac społecznych.W związku z tym,że niewiadomo kiedy sytuacja na Odrze się ustabilizuje,zastanawiam się na wykupienie pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nik sie tym nie zajmuje oprócz alberciakow z sieciami :sad:

chyba się jakaś pomyłka wkradła :) nie chodzi nam o ten staw przy dworku w parku, bo chyba o tym piszesz.

Ten w lesie jest jakoś połaczony z tym koło alberciaków (przy dworku) ale tam jest jakaś tamka czy cos takiego, która nie pozwala rybkom uciec. O tym w lesie rozmawiałem jakies dwa lata temu z gosciem, który był członkiem "WIR-u" i twierdził, że to ich woda i faktycznie poza składka trzeba było coś tam społecznie podziałać :)

PS. Coś mi sie wydaje ze trzeba bedzie jeszcze troche na Odre poczekać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoich postach opisywałem ten staw poniżej połączony kanałem

a to się z kolegą zgodzę :)

tam już nawet chyba cierników nie ma, tylko butelki po winku :lol:

Niedaleko jest jeszcze jeden staw:

http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Szczodre&sll=52.025459,19.204102&sspn=7.126902,14.128418&ie=UTF8&hq=&hnear=Szczodre,+Wroc%C5%82awski,+Dolno%C5%9Bl%C4%85skie&ll=51.206857,17.215662&spn=0.007085,0.021973&t=h&z=16

- za ośrodkiem zarybieniowym skręcacie w prawo w taką dziadowską drogę i jakieś 300m po prawej stronie jest fajna woda. Właściciele chcieli tam pole golfowe robić ale sobie dali spokój, nie gonią obcych, nikt nie pilnuje, nikt tam nie mieszka. Jeszce rok temu tam zaglądałem, łowią głownie miejscowi - były tam płocie, karasie i liny. Trafiał się szczupak i ładny okoń. Nie wiem jak tam teraz jest. Latem okoliczna młodzież się pojawiała na kąpiel ale tylko na brzegu od strony drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należe do koła "Wir". My mamy staw ten który zaznaczyłem na mapce na czerwono, poniżej jest staw koła "Polar" (zaznaczony na różowo). Jeśli chodzi o staw mojego koła to woda uważam rybna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Najwięcej jest leszcza, są też sumy, karpie (od takich zarybieniowych po kilkunastokg), szczupaki, węgorze, wzdręgi, bolki (w tym masa niewymiarowego).

Na stawie "Polaru" nie byłem, ale słyszałem, że też jest ryba, od kilku lat jest znowu zarybiany.

staw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata roczna wynosi 140zł. Są 2 czyny (w tym roku 3). Jak na nich będziesz to płacisz na następny rok tylko 90zł.

Nie musisz być w naszym kole, żeby łapać na naszym stawie. Wystarczy, że wykupisz tą licencje za 140/90zł, jednak np. nie weźmiesz wtedy udziału w zawodach o Mistrzostwo Koła co jest logiczne, skoro do niego nie będziesz należał :razz: Opłat można dokonać w Domu Wędkarza na Kazimierza Wielkiego (1 piętro). Ale po informacje tam się nie wybieraj, bo za okienkiem siedzi wredne babsko rodem z PRL-u.

Jak masz czas to zapraszam w najbliższą niedziele (20 czerwca) o 7:00 nad staw, będą rozgrywane właśnie zawody o Mistrzostwo Koła, będzie troche ludzi, w tym Zarząd Koła, będzie można pogadać, dowiedzieć się paru rzeczy i pokibicować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert 37 napisał:

Niedaleko jest jeszcze jeden staw:

http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Szczodre&sll=52.025459,19.204102&sspn=7.126902,14.128418&ie=UTF8&hq=&hnear=Szczodre,+Wroc%C5%82awski,+Dolno%C5%9Bl%C4%85skie&ll=51.206857,17.215662&spn=0.007085,0.021973&t=h&z=16

jeżdżę tam łapać żywce jest b.duzo drobnicy czasami cos większego chlapnie na środku łowienie jest możliwe tylko przy brzegu bo staw bardzo mocno zarasta , z gruntu nie da sie łowić chyba ze ktoś sobie wykarczuje podwodne lasy, latem nie wiem czy nawet przy brzegu będzie można coś zdziałać mogę pochwalić to łowisko za pięknie ubarwione krasnopióry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.