Skocz do zawartości
tokarex pontony

CO to za jeziorko?


piotreksalek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam

Tak się składa, że znam ,,tamte strony" bo jest tam kilka ciekawych stawów gdzie można połowić liny, karasie a i szczupłego można trafić również.

Niestety ale na podstawie podanych koordynat nie potrafię udzielić odpowiedzi o który stawek konkretnie chodzi ponieważ nie potrafię tych danych odczytywać ( chyba że do odczytu położenia jest jakiś program to proszę o link do strony z takim programem...)

lub proszę o link do strony z jakaś dokładną mapą bo na tej mapie /link poniżej/ to żadnego stawu nie widać...( choć wiem, że są tam co najmniej dwa....)

http://mapy.eholiday.pl/mapa-bedargowo-kolbaskowo-police.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal o.

DOKLADNIE!!! Dzieki za pomoc!

@baju

No to widze, ze znalazlem partnera do rozmowy :wink:

Od jakiegos czasu mieszkam na Teczowych Ogrodach w Warzymicach i jakos mi sie nie skladalo do tej pory pojechac na jekies stawki / jeziorka w okolicy, a generalnie wole to niz rzeke...

Pytanie pozostaje: co to za stawek?

Drugie pytanie dochodzi: Moze umowimy sie kiedys w weekend na jakas nasiadoweczke nad stawkiem/jeziorkiem w okolicy? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link do strony gdzie można odczytać współrzędne,

Na zdjęciu widać dwa stawy, choć na pierwszy rzut oka wydaje się że jest tylko jeden. Jednak w rzeczywistości sa to dwa stawki oddalone od siebie o jakieś kilkadziesiąt metrów.

Ten po prawej stronie jest podobno zarybiony amurem i karpiem, i ma swojego właściciela-stróża.....więc.... :sad:

Natomiast na tym drugim można spokojnie popróbować swoich wędkarskich sił choć o jakieś okazy będzie tam raczej trudno bo główna zdobyczą będą tam niezbyt wyrośnięte karasie-,,japończyki", ale inne rybki ponoć są również...

Często łowią tam mieszkańcy z pobliskiej wioski.

Dojazd: jadąc ze Stobna, dojeżdżamy do Będargowa, na końcu wsi jest po lewej stronie szkoła a po prawej stoi przy drodze drewniany krzyż. Należy skręcić przed tym krzyżem w prawo w polna drogę i po ok 1,5 km jesteś na miejscu. Ale uwaga -jest jeden odcinek ( ok. 150m przed stawem) słabo przejezdny i można się zakopać, szczególnie po deszczach !!

Stawek jest dośc płytki ale - niespodzianka- jest też głęboczek w okolicach ,,betonowego słupa" stojącego w wodzie ( na zdjęciu jest to miejsce oznaczone literą A). Zapewne tam też można szukać czegoś większego...

Jednak ciekawszym wędkarsko miejscem jest staw za Stobnem Małym (położony ok 800m za wioską -jadąc w kierunku granicy-po lewej stronie, ale za pobyt trzeba tam zapłacić właścicielowi, który niekiedy przyjeżdża, stawka wynosi ...3 zł. Choc chyba warto bo staw ma dobry dojazd i stanowisk sporo a i rybki pływają tam większe....tylko brać ostatnio nie chcą z powodu jak myślę gwałtownych skoków ciśnienia ...

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baju czy masz na myśli to jeziorko?

http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=53.404498,14.401392&spn=0.004503,0.013937&t=h&z=17

gdzie kupuje się te pozwolenia za ...3zł??

A czy coś wiesz o tych jeziorkach powyżej (pomniejsz mapę będzie je widać).

Mam jeszcze pytanie dotyczące tego jeziora

"Ten po prawej stronie jest podobno zarybiony amurem i karpiem, i ma swojego właściciela-stróża.....więc.... :sad:"

Czy wiesz gdzie można znaleźć właściciela? Ile kosztuje pozwolenie na łowienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak to jest to jeziorko.

2. Nie znam nazwiska właściciela jak również nr. tel do niego. Przy stawku jest tablica , /ułamana zresztą/ informująca, ze jest to ,,gospodarstwo agroturystyczne" :shock: i wstęp kosztuje 3 zł. Własciciel niekiedy przyjeżdża nad jeziorko, najczęściej w soboty i niedziele kiedy jest więcej ludzi i wtedy trzeba mu zapłacić.

3. Jeziorka powyżej drogi mają kiepski dostęp. To bliżej drogi asfaltowej ma tylko jedno miejsce z którego można zarzucić wędkę, no i w stawku jest teraz sporo zielska ...woda zaczyna kwitnąć... A na tym drugim nigdy nie byłem ale dowiedziałem się z rozmowy z miejscowymi ze dostęp tam możliwy jest tylko w woderach.

4. Nie wiem gdzie można znaleźć właściciela stawu ,,z amurami", słyszałem, ze podobno mieszka w Przecławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temacik się rozwija... Suuuuuper... Stawki są fajne, na tym "agroturystycznym" już kiedyś byłem. Kilka leszczy poniżej kilograma. Poza tym nic, ale byłem tam tylko raz w zeszłym roku, może trza spróbować teraz... To jeziorko z amurami też mnie interesuje, jak się znajdzie właściciel, to się mu zapłaci... :twisted: Jak ktoś pilnuje, to zna właściciela... i. t. d.... muszę się tam wybrać w weekend... Dzięki za posty i do zobaczyska nad wodą!

Aha, jeszcze jedno: czy któryś z Was wie, do kogo należą te stawy: 53.36905, 14.466848? Są to podobno jakieś stawy hodowlane, podobno karpiowe, ale nikt do tej pory nie był w stanie mi powiedzieć, do kogo należą i czy można tam za jakąś opłatą pomoczyć kija... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotreksalek - jestem ciekaw gdzie planujesz wyskok na rybki? Pogoda w ten weekend nie zapowiada się obiecująco, najgorsze sa te skoki ciśnienia...Chciałem się gdzies wybrać w piątek (i miałem w planach jezioro Czarne w m. Czarnowo) ale zrezygnowałem właśnie z powodu ciśnienia, może na sobote lub niedzielę się poprawi...

A Ty jeśli gdzieś pojedziesz to podziel się później z nami swoimi wrażeniami z połowów.

życzę połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany mi się zmieniły i nie miałem czasu, żeby się wybrać nad wodę... Pogoda i tak była nie za ciekawa, więc może i dobrze... Mam zamiar popróbować szczęścia na wymienionych stawkach, ale nie wiem dokładnie kiedy... Jak pojadę, to dam znać o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj wieczorkiem na tym stawku po lewej (na tym bez amurów i karpi... :wink: ). Siedziałem ze 2 godzinki i natrzaskałem chyba ze 30 karasków... Przynęta to robal pochodzący z pobliskiej łąki... Super zabawa, ale największy miał około 25-27 cm. Wszystkie wylądowały w wodzie... Zabawa była przednia, dla relaksu stawek godny polecenia... Miejsca wkoło jest sporo, sam stawek wygląda mi na fajną miejscówkę na linka ale bez zanęcenia nie ma szans... Dojazd faktycznie nie za ciekawy, ale wczoraj było sucho, więc powolutku dojechałem nad sam stawek. Jak będzie mokro, samochód trzeba koniecznie zostawić przy asfaltówce, najlepiej koło cmentarza, tam jest fajny szutrowy parking... Marszyk na jakieś 10 minut... No chyba, że mamy terenówkę, ale w jednym miejscu jest rodzaj takiego torfowego bagienka, więc ja bym nie ryzykował...

Ja z pewnością jeszcze się tam pojawię, bardzo mi się to bajorko spodobało... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że interesujemy się podobnymi bajorkami....

To pierwsze jeziorko nazywa się Gierland choć spotkałem się również z nazwą Krzywienko. Natomiast to drugie to jezioro Zamkowe zw. też Gardzko.

Na północ od tego pierwszego jest położone jez. Głębokie (na mapie w kształcie fasolki). Jezioro podobno ma ponad 20m głębokości. Byłem na nim w tym roku jak na razie tylko dwa razy (niestety-jak dotychczas -same płotki), ale na pewno będę tam jeszcze jeździł bo jeziorko moim zdaniem b. fajne i ładnie położone, tylko dojazd kiepski, ok. 1,5 km. trzeba jechać wyboistą polną drogą -przydała by sie terenówka ale osobowym tez można sobie poradzić.... Ponadto dowiedziałem się o tym jeziorku wiele ciekawych rzeczy...są m.inn. ładne leszcze i ....podobno zatopiony samolot :?:

Pozostałe okoliczne jeziorka też mam w planie do odwiedzenia.

Bardzo ładnie widać te i inne jeziora na Mapie topograficzno-turystycznej ,,Okolice Szczecina" skala 1:50 000, wydanie Wojskowych Zakładów Kartograficznych -POLECAM do kupna.

A jeśli wybierasz się w tamte okolice to można by było razem się kiedyś ,,skrzyknąć' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorkiem byłem posiedzieć dwie godzinki nad wodą (staw za Stobnem).

Rybki brały słabo, 8 plotek i ? ni to leszcz ni krąp -jakaś krzyżówka tych gatunków, waga ok 0,6 kg. Poza tym jedno ,,puste" branie szczupaka (szczupaczka raczej) i nic poza tym. Ok. 21.00 zaczęło mocno dmuchać i wróciłem do domu. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Jestem z przecławia i troszke na temat stawków w okolicy Karwowa wiem.

Jesli chodzi o stawek ten hodowlany to własciciel mieszka zaraz obok niego a nie w przecławiu.Ale dajcie sobie spokój z próbami dogadania sie z gosciem juz tego próbowaliśmy kilka lat temu facet po prostu zwykły gbur.:Poza tym staw jest prawie wyczyszczony sieciami i pradem przez własciciela.

Prawda były tam piekne karpie ,amury,liny ,szczupaki a nawet sumy były wpuszczane ale za czasów gdy włascicielem był pan Piotr Kościelniak i było to dobre 8 lat temu ale jakos opowiesci pozostały o wielkich rybach.Teraz poza tysiącami karłowatych płotek niema tam nic.Na stawku obok mozna złowic naprawde przyzwoitego karasia ale fakt trzeba sie liczyc z ciągłymi braniami maluchów.Trafic mozna również linka okonia szczupaka płotki wzdregi.Przynajmniej sa to gatunki o których wiem ze tam występują bo sam łowiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Kiedyś tam latałem nad te stawki w innym celu :mrgreen: ,było to w 2002 ,2003 roku.

Rok temu niedaleko pracowałem i podobno wody są tam przetrzepane ,na tym średnim ponoć karp jest.Ile w tym wszystkim prawdy ? Nie wiem,próbuj kolego...

Piszę o tych 53.418587,14.466827

Ten z zielona strzałką jest bardzo płytki,po kolana,jest tam karaś i lin podobno.Na tym po lewej stronie za ul.Południową -cóż nie wiedziałem że taki istnieje.53.397193,14.507972

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.