Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

skladka na spinning


Nale

Rekomendowane odpowiedzi

w tym roku z powodu zabiegania zapomnialem zaplacic skladki na spinning (nieobowiazkowa). statut PZW mowi, ze skladki trzeba zaplacic najpozniej do 30 kwietnia. nie chce w tym roku odkladac spinnera, wiec czy bede mogl doplacic ta sklade w tym miesiacu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

tez mialem podobny problem mialem przygotowana kase na skladke jak zwykle a tu sie okazuje ze jeszce 15 na spinning nie mialem przy sobie wiecej ale spytalem goscia czy jeszce w innym terminie mozna to wykupic powiedzial ze kiedy bede chcial to mozna to zalatwic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

placisz tylko 15 zl na spinning? ja musze zaplacic 60 (kuj-pom). nie wiem skad takie stawki i kto je ustala, ze w niektorych okregach trzeba doplacac za spin czy za lodke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

czytając temat postu myślałem że zbieracie kase na spina dla któregoś z kolegów :grin: "składka na spina". A w legnickim okręgu z tego co wiem za spina się nie dopłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tego nie rozumiem! dlaczego w Legnicy nie placi sie za to nic, a u mnie 60 zl. powinny wejsc normy obowiazujace na caly kraj co do wielkosci skladek. a tak na boku mowiac, to pzw wiele za nasze pieniadze nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Źródło:

http://www.pzwokregmazowsze.icenter.pl/

Cytat:

"Zmiana zasad wędkowania na podstawie porozumień (PZW Mazowsze -z innymi okregami-przypis Gregorka)

na wodach innych Okręgów PZW.

Według informacji z ostatnich dni: pismo Okręgu Radomskiego PZW znak: DO-I-26/266/06 z dnia 25 maja 2006 r., tabela składek wg Wiadomości Wędkarskich (Eldorado 1.2006 str. 78) i rozmów telefonicznych z pracownikami biur ww. Okręgów ustalono, że na części ościennych łowisk funkcjonują różne dopłaty.

TABELA DOPŁAT

Okręg PZW.......Za spinning.....Za łódź/ ponton.........Informacja pod telefonem

Białystok..................a)...................-.........................(085) 675-25-26, (085) 675-25-56

Ciechanów................-...................20.........................(023) 692-05-27

Lublin......................15...................-..........................(081) 745-66-60

Radom.....................15.................20.........................(048) 363-04-66

Siedlce....................10...................-..........................(025) 644-76-67

a) spinning bez dopłaty, ale za trolling dopłata 100 zł." :!::!::!:

Koniec cytata.

Ja wiem, że rząd szuka dodatkowych dochodów by załatac dziury budżetowe. Wciska podatnikom kiepskie wytlumaczenia dla nowych opłat.

Ale wprowadzenie oplat za spinning to moim zdaniem bezczelność. Na tej samej zasadzie za rok bedziemy robic doplaty "koszyczkowe" lub"DS'owe", potem za używanie silnika elektrycznego i tak ku..... dalej :evil:

Jaki procent tej kasy przeznaczony jest na zarybianie, kontrole itd? Czy ta organizacja osiaga jakies wymierne efekty?? (oprocz finansowych).

A może zamiast ciagle podnosic i wprowadzac coraz durniejsze oplaty ta wielce szanowna organizacja zrobilaby cos zeby poprawic stan, rybostan naszych wod? Może przestalaby nas okradac sprzedajac rybakom ryby pochadzace z naszych skladek? W koncu ma za zadanie reprezentowac i dbac o nasze interesy? Czy ta klika u wladzy w PZW jest nie do ruszenia? Ci ludzie nie boja sie po ulicach chodzic?

Czy moze chodzi o wypracowanie jak najwiekszego zysku? Czysta komercja- wiec My powinniśmy jakąs dywidende od zysku dostawać :!:

CZy naprawde urwanie łba tej hydrze jest takie trudne?

Płace i chce płacić, ale nie takie kwoty za kilka-kilkanascie dni w roku nad wodą :!:

Precz z rybakami, innymi pasożytami, chamstwem i bezczelnością :!:

VIVA Eugienio Graboo :!::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ja pływam sobie żaglówką po jeziorach mazurski to jaka tam jest opłata za spining z pontonu??

Czy bez karty wękarskiej moge wykupić zezwolenie??

Pozdrawiam:)

To zależy na jakim jeziorze pływasz bo teraz jest kilku włascicieli jezior i oni ustalają ceny,na Śniardwach dopłaty za spinning nie ma tylko wykupuje się zezwolenie na połów z łodzi cena jednodniówki wynosi 16 albo 18 złotych dokładnie nie pamiętam a odnośnie zakupu zezwolenia

bez karty wedkarskiej to napewno kupisz bo sprzedają je sklepy wędkarskie i stacje benzynowe i na to nie patrzą ale jak będzie cię kontrolować straż wędkarska to możesz mię kłopoty :mrgreen: bo na zezwoleniu pisze że jest wazne z aktualną kartą wedkarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do chłopa, którego jest jezioro, staw itp ... płacisz i łowisz. Nikt Cię nie zapyta o kartę i opłaty. Chodzi wyłącznie o zysk właściciela wody.

ALE!!! ... on (właściciel) tam stawia warunki i może równie dobrze udostępniać wodę za opłatą, lecz i za okazaniem karty i aktualnych opłat ... I tak jest ... jednu chcę, inni ... tylko kasa na stół i rób co chcesz.

Pamietaj, że zanim zaczniesz wedkowanie na jakiejkolwiek wodzie, dowiedz sie, czyja jest, kto nią włada i jakie sa warunki połowu na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.