Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka na spławik + spinning + kołowrotek


Mysliwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem się zapytać, czy to będzie dobry zakup:

Konger CARBOMAXX MATCH 3,90m/30 g - 82zł

Konger CARBOMAXX Spinning 240/25 - 44zł

I do tego kołowrotek:

Kołowrotek Spro Passion 740 FD - 110zł

Czy będę mógł używać ten kołowrotek zamiennie do obu wędek?

Co sądzicie o tym sprzęcie, może coś innego za tą cenę byście polecili?

Czy ten kołowrotek spro może być podróbą, bo jakiś tani jest?

Oprócz tego mam 2 feedery jaxona: 360/70 i 270/25, więc mogę zrezygnować z czegoś np. z wędek a kupić lepszy kołowrotek(kołowrotek musi być) i tymczasowo używać feederów w zastępstwie, bo słyszałem że się nadają.

Najlepiej wędka i kołowrotek razem w 270zł, tak jak te co wybrałem - wystarczy że ktoś powie że mój komplet jest dobry :grin: .

Dobrze by było jakby ktoś odpowiedział jeszcze przed 16:30, to bym przed wyjazdem na 4 dni zdąrzył zamówić. Najważniejsze dla mnie czy ten spro może być podróbą?

Aha wiem, że nie ten dział, ale nie ma działu odpowiedniego dla tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

kolego powiem Ci tak, na twoim miejscu mając ograniczone fundusze, zrezygnowałbym z zakupu odległościówki i skupił się na zakupie w miare fajnego na poczatek spinningu i kołowrotka który nie umrze po dwóch tygodniach kręcenia, i to co Ci polecam to sprzęt który w swoim życiu długo używałem lub też używam dalej.

Zacznijmy od kija, swego czasu jako uniwersalny kij za niewielkie pieniądze kupiłem Konger Tiger Cros Maxxx L 7-25g w długości 2,7m, kija tego uzywalem dosc dlugo zlowilem na niego mnostwo ryb, byly to szczupaki do 60+ cm, podobnych rozmiarów bolenie, mase kleni i jazi, z kija byłem zadowolony teraz użytkuje go mój szwagier i też jest zadowolony.

Kołowrotek, wspominałem na forum i wspomne jeszcze raz, Shimano Catana 2500FA, nie bylo, nie ma i chyba nie beedzie lepszego kolowrotka w tej cenie, katowalem spinningiem, katowałem przy feederze i zyje juz z 5 sezonów.

A skoro masz 2 feedery to od biedy przez jakiś czas możesz nimi łowić na spławik, jak zaoszczedzisz troche grosza, to wtedy kup matchówke, i powiem Ci już teraz patrz za kijem węglowym a nie kompozytem jakim jest carbomax.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspominałem na forum i wspomne jeszcze raz, Shimano Catana 2500FA, nie bylo, nie ma i chyba nie beedzie lepszego kolowrotka w tej cenie, katowalem spinningiem, katowałem przy feederze i zyje juz z 5 sezonów.
myślę że spro passion nie jest gorszym kołowrotkiem od plastikowej zabawki jaką jest shimano catana. fakt w tej cenie wybór niewielki, ale byłbym ostrożny w zachwalaniu tego kołowrotka pod niebiosa, wiele osób się już przejechało.

ja bym na twoim miejscu narazie spławikował tym feederem, a to drugie to pewnie jakiś picker - więc do początkowej zabawy ze spiningiem też się nada.

możesz kupić sobiew rozmiarze 30-40 redarca czy zaubera za niecałe 300zł ew. bluarc lub team dragon/ryobi excia i masz wmiarę porządny kołowrotek uniwersalny.

jak już się uprzesz też na kij to pozostaje ten passion. jak Ci kol. wyżej radził odpuść sobie popularno-kompozytowe patyki i kup jakiś węglowy np. z konkera tiger cross max czy aviator lub coś podobnego tylko z podst. węgla, cw. najbardziej uniwersalny to masz do 20 lub 25g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupie ten spinning: Konger Tiger Cros Maxxx i spro passiona 740 FD.

Rozpatrywałem już Shimano Catane, ale ma ona także sporo niepochlebnych opinii. Natomiast spro passion jest również polecany:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=10283 - pare opinii

Zresztą zgubiłem ostatnio jakiś kołowrotek shimano za prawie 200zł, co na święta dostałem, więc mi się źle kojarzy :/

@Damian21

Nawet zaciekawiłeś mnie red arcem, ale myślałem, że za 270zł dostane, a na allegro co najmniej 315, więc trochu za dużo, bo jeszcze muszę skuter naprawić, żeby mieć jak jeździć na ryby, a to mnie z 700zł będzie kosztować ;/

Przez 4 dni nikt nie napisał a teraz 2 osoby :D Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołowrotki zaczynają się od 400-500zł, od 300 mozna kupic cos z czym mozna wiazac nadzieje ze bedzie bezawaryjnie pracować przez jakis czas, jeżeli chodzi o red arca to ja sie na nim przejechałem i nie polecam. Jak widać kazdy ma swoje doswiadczenia i kazdy moze trafic na wadliwy egzemplarz kolowrotka który inni polecają. Mam kołowrotki o których nie słyszałem złej opinii i sam złego słowa nie powiem, ale to Daiwa i Penn a ceny... lepiej nie mówić. Cokolwiek kupisz to niech Ci posłuży jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.