Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kręcioł do 200-300 zł


chudy_16

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

KOŁOWROTEK OKUMA EPIX PRO 40 BAITFEEDER

A ten by sie nadawał do wykorzystania go w połowie karpi ?? Ostatnio z okumy miałem model Travertine i praktycznie po drugim wędkowaniu padło łożysko oporowe wolnego biegu (bodajże tak to się nazywa :) ) w każdym bądź razie w momencie wyciagania żyłki wolny bieg nie hamował żyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o powyższym modelu shimano
oglądałem te nowe małe baitrunnery w Zabrzu na targach, kręcioł , sprawiał wrażenie solidnego kompakta. [może nie aż tak jak Regal] ...ale dla mnie to taka Catana z wolnym biegiem.
Ewentualnie polecić kołowrotek z najczulszym wolnym biegiem.
w jakim sensie najczulszym ? o nawiększym zakresie / płynności o to Ci chodzi ?

Bo jeśli chodzi o jako taką precyzje to tylko Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to żeby ryba, która pociągnie miała jak najmniejszy opór.
Już po samo zacieciu przez klasyczny zestaw karpiowy nie ma to później żadnego znaczenia. A jak zamierzasz łowić sandacze/węgorze/okonie na trupa to i tak korzystniej jest otworzyć kabłąk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamierzasz łowić sandacze/węgorze/okonie na trupa to i tak korzystniej jest otworzyć kabłąk.

Zdecydowanie tak, wolny bieg nie jest najlepszym wyborem do połowu w.w gatunków na trupka,zawsze jest prawdopodobieństwo że jakiś opór i tak pozostanie. Dlatego lepiej kabłąk otwierać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos z wolnym biegiem w tym przedziale cenowym nadaje sie do użytku ?

Jaxon Marlon.

A na temat tego Jaxona ktoś coś więcej może powiedzieć czy warto go brać pod uwagę w kontekście Daiwa regal bądź jakiejś okumy lub shimano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na temat tego Jaxona ktoś coś więcej może powiedzieć czy warto go brać pod uwagę w kontekście Daiwa regal bądź jakiejś okumy lub shimano

Nie wiem czy w kontekście, ale używam 4 sezon do różnych rzeczy (karpie i amury, sumy, sandacze, dorsze, plaża) i wyjąłem trochę nasto-kilogramowych ryb- jak do tej pory mnie nie zawiodły. Jedyna rzecz jaką zauważyłem to luz na uchwycie korbki (pewnie łożysko), ale nie przeszkadza to w łowieniu- więc od nowości nawet do nich nie zajrzałem :oops::lol: Może tej zimy się pokuszę o jakąś konserwację.

Ogólnie- w tej kategorii cenowej na pewno jest to solidny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxona Juz sobie pooglądałem wygląda na solidna maszynę. Teraz chciałbym jeszcze poprosić o polecenie jakiegoś kołowrota do dalekich rzutów równiez z wolnym biegiem. Maksymalne obciążenie to 180 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cris, nie za bardzo ufal bym tym modelom,stare bajtrunery byly ok.ale te nowe na 2 lozyskach :mrgreen: lepiej rozgladnij sie ze czyms innym w tej cenie.Poczytaj wiecej postow na temat kolowrotkow karpiowych i zapewne cos znajdziesz lepszego za ta kaske. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byś polecił chce na 2 kręcioły wydać około 450zl

[cris], może najpierw sprecyzuj wymagania jakie ma spełniać kołowrotek,wtedy można konkretnie coś podpowiedzieć,bo o to myślę Ci chodzi.Sama cena to mało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.