Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spławik z łodzi - Odległościówka na dużym jeziorze


Miras

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu kupiłem łódkę, w związku z tym otworzyły się przede mną nowe wędkarskie możliwości. Moje pytanie kieruję przede wszystkim do osób które poławiają białą rybę z łodzi na dość dużych jeziorach rynnowych. Jakie macie doświadczenia związane z jeziorową odległościówką z łodzi, w jakich miejscach warto nęcić i łowić w pierwszej połowie sierpnia?

Zamierzam nęcić makaronem i kukurydzą 2 miejscówki: płytką, zarośnięta zatokę o głębokości 3 m, dokładniej miejsce na skraju zatoki i głębszego spadku. Druga miejscówka to tzw. schody, czyli jedna z przybrzeżnych półek o szerokości ok 10m na głębokości 8 m. Ryby na jakie się nastawiam to leszcz, lin i płoć. Co sądzicie o mojej strategii, mam jakieś szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

hej,

z mojego doświadczenia: udaje mi się łowić leszcze zawsze blisko trzcinowisk i najchętniej tam nęcę.

pomyśl o gotowych do rozrobienia zanętach, które rozrabiasz z wodą i formujesz z nich

kule. ostatnio używałem zanęty "Trofeum" uniwesalnej i efekt najgorszy nie był: co prawda leszcza nie miałem (nie znam jeszcze tego jeziora) ale sporo płoci wylądowało w siatce.

druga moja ulubiona zanęta to pęczak: niecałe 2 tygodnie temu zwabiłem najwidoczniej leszcza, bo najpierw zanęciłem pęczakiem, po 2 godzinach spory był na haku.

co do sposobu to do ugotowanego pęczaku możesz dodać miód jak też nostrzyk (można go kupić bo ze znalezieniem na łące możesz mieć problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.