Skocz do zawartości
tokarex pontony

Impregnacja korka na rękojeści


Gość grzechuce

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Cork Seal U40, dostępny w pracowniach wędkarskich za ok. 30-40zł, a wystarczy na kilkanaście jak nie kilkadziesiąt wędzisk.

Niektórzy domowym sposobem robią w ten sposób, że rozpuszczają na korku wosk z białej świeczki np. suszarką do włosów i wcierają dokładnie bawełnianą szmatą, podobno nie różni się w dotyku sprzed operacji a jest dobrze zabezpieczone, matowe i troszkę ściemnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechuce, jak bardzo chcesz możesz sobie kupić extra do konserwacji wosk pszczeli w 'myśliwskim', używa się tego do impregnacji drewnianej osady broni tzn. łoża/kolby

Często jest to gotowa mieszanka wosku i łoju, możesz też sobie kupić za parę złoty wosk pszczeli w sztyfcie do cięciw łuków wykonanych z naturalnych niesyntetycznych komponentów.

Przejrzyj też sobie, ten temat :idea:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Korek jest tak dobrym materiałem naturalnym ze nie potrzebuje żadnego zabezpieczenie, żadnych tłuszczy, nacierania, nic. Wystarczy utrzymać go w czystości i dać oddychać.

no wlasnie troche sie zajezdzil i chcialbym go przetrzec papierem sciernym drobnoziarnistym

dzieki wszystkim za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

go przetrzec papierem sciernym drobnoziarnistym

tylko delikatnie z tym papierem :mrgreen: , sporo kiji ma korek trochę szpachlowany [miesznka drobno mielonego korka z jakimś lakierem](robi tak np. Shimano)

żeby ci te plombki nie wyleciały :mrgreen:

Namocz rękojeść i zobaczysz co ma inna barwę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo kiji ma korek trochę szpachlowany [miesznka drobno mielonego korka z jakimś lakierem](robi tak np. Shimano)
to jest chyba optymistyczna wersja szpachli :mrgreen: - exclusive

bo najczęściej jest to jakiś proszek chyba wodnorozcieńczalny który się bardzo łatwo wykrusza jak kurz czy kreda sklejony wodą. bardzo liche te szpachle, gips z pigmentem już byłby mocniejszy, to się bardziej "sypie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baroo, jak korek lipny to i świeczka nie pomoże, uzasadnij swoje postępowanie? Jaki ma ono pozytywny sposób na korek? Przecież to materiał naturalny który jest praktycznie niezniszczalny pod warunkiem zwykłego utrzymania go w czystości. Mam na swoim ulubionym spinningu bardzo starym taki korek, ładnie nabrał koloru i połysku przez wiele lat łapania. Nic się z nim nie dzieje, a wcale nie troszczyłem się o niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michorn, jak korek lipny to właśnie świeczka dużo pomoże :)

Nie będę pił wody i pęczniał jak to w wędkach słabej klasy jest (przynajmniej było tak u mnie) dodatkowo korek ma ładny połysk ;)

I wbrew temu co na początku sądziłem nie klei się w upalne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.