Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zanęta na jezioro


zwiraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W przyszły tygodniu wybieram się na urlop. Będę łowił na dość ciekawy jeziorku - jest głębokie z czystą wodą i piaszczystym dnem nieznacznie porośniętym moczarką . Nastawiam się przede wszystkim na płoć która jest dominującym gatunkiem. Jaką zanętę proponujecie? Kupiłem już kilka paczek Sametu opisanej jako "ryby karpiowate" w kolorze zielonym. Ma miły słodki zapach. Rozrabiać ją razem z gliną czy można ją wrzucić do wody ot tak bez żadnych dodatków (mam na myśli oczywiście dodatki typu atraktory, bułki, biszkopty itp.)? Dodam, że głębokość, na której będę wędkował waha się w granicach od 2,5

do 4 m.

Czekam na wasze propozycje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

zwiraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A ja się zapytam, czy przy postępującej eutrofizacji jezior nie szkoda paskudzić ładnego, przynajmniej z opisu, jeziorka ładując w niego nie wiadomo ile kilogramów substancji organicznej, która wpłynie na zwiększenie żyzności wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrabiać ją razem z gliną czy można ją wrzucić do wody ot tak bez żadnych dodatków (mam na myśli oczywiście dodatki typu atraktory, bułki, biszkopty itp.)?

Może to miałeś na myśli, ale glinę z zanętą łączy się w ostatniej chwili, zanętę rozrabia się najpierw oddzielnie aż do uzyskania pożądanej konsystencji i potem łączy z gliną :wink: Przy takiej głębokości przydałoby się dociążyć zanętę jasną gliną wiążącą pomieszaną z rozpraszającą. Możesz ulepszać zanętę wszystkim co lubią płotki, pamiętając o konopiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie mielonych poprawi pracę zanęty, ale ryby będziesz musiał łowić z opadu. Mielonych dodaje się zwykle do 15%. Wydaje mi się, że większe płocie przyciągną ziarna gotowane. Tu chyba nie ma ogólnej reguły ile tego dawać, aby ryby ściągnąć ale ich nie przesycić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.