Skocz do zawartości
tokarex pontony

pomoc przy wyborze feedera


Gość feeder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ... w przyszłym miesiącu zastanawiam się nad kupnem feedera ... fundusz jaki chcę przeznaczyć to max 200 zlotych ... interesują mnie kije 4 m o cierzaze wyrzutu do 120 gr ... Jakie modele byście polecili (nie interesują mnie kije JAXON) .. pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

no ładny kijek nie powiem ... właśnie też coś myślałem z mikado ... z czego co wiem to właśnie ta firma specjalizuje się w sprzęcie spławikowym i gruntowym ... będe go miał na oku :) zobacze jeszcze co inni zaproponują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feeder, jak rozumiem kij ma być na Odrę i Regalicę :?: Jeżeli tak to zapomnij o takim małym CW. Minimum jakie mogę Ci polecić to 150g.

Zanim straciłem na sumie to miałem Yorka Derby Heavy Feeder z cw 150g. Szczytowa akcja i bardzo dobrze pokazywał brania. Nawet jazgarza. Koszyki 80-100g latają na nim jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mikado Fishfinder do 160 gr.Mocny kij.

Jak najbardziej, użytkuję tego kija na wiśle / narwi i powiem że jest stworzony do dalekich rzutów ciężkimi koszykami (170gram + zanęta przy wersji c.w. 200gr nie robi wrażenia na nim) mocny i sztywny a zarazem jak to powinien każdy feeder najmniejsze branie pokazuje.

Jeżeli chodzi o Golden bay feeder to jak najbardziej tak , tylko bym polecił min. 360 na rzekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden baya jak najbardziej polecam, mam takiego, łowiłem na razie tylko na wodach stojących nim ale sprawuje sie świetnie, 4 szczytóweczki aż w zestawie ma. Na wiosnę mam zamiar go testowac nad wisłą . Mam 3,60m .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie czy do połowu na Wiśle oraz na wodach stojących wystarczy feeder 360/140 czy powinienem nastawić się na coś dłuższego z większym cw.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

PS: jestem tutaj nowy więc jakby to nie było miejsce na takie pytanie lub cos nie tak to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

witam serdecznie, myślę, że w dobrym temacie się dopisuję :wink: jak nie to proszę nie krzyczeć :cool:

Potrzebuję gruntówkę na wiosenne płocie jaki letnie leszcze. łowić będę tylko z łodzi i tu mam problem co wybrać. Jaka długość aby wygodnie się wędkowało i jaki C.W.

Łódź jaką posiadam to ślizgacz szterlet ( nie mam własnych zdjęć więc nie zamieszczam znalezionych w necie - prawa autorskie :wink: ) z pokładem i owiewką także miejsca na wędkowanie z gruntu dosyć mało. Do spina jest bardzo wygodna ale na gruncik już troszkę mniej.

Wracając do tematu.

Łowił będę na Odrze i jej kanałach więc uciąg od prawie znikomego do dosyć dużego. Nie będę wyrzucał zestawu w poprzek rzeki tylko wzdłuż, wiadomo łodzią można się inaczej ustawić do łowienia.

Jaką wędkę byście polecali w rozsądnych pieniądzach. Myślałem nad

mikado trython feeder 3.00 c.w.100g

http://allegro.pl/mikado-trython-feeder-300-100-kurier-24h-gratis-i1313747488.html

bądź jakiś picker do 40g o długości 2,70

dłuższe wędki chyba raczej nie wchodzą w grę a i tak zastanawiam się czy ten mikado nie będzie za długi :?:

Doradźcie coś bo to ma być prezent na mikołaja dla mojego synka :lol:

i jak można to jaki kołowrotek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

martines, no to tak skoro na stałe to kup quiver - polecam dragon maxima lub thytan oba maja cw-do 50 gram i dostępne długości 2.7 m na allegro dostepne maxima z dostawą ok 190 a thytan 165 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

martines, dlatego pytałem czy na stałe :mrgreen::?: na początak to bym wziął tego feedera mikado co pisałeś.Oglądałem go nie jest żle :smile: 3 metry chyba nie bedzie takie złe weż pod uwage że bedzie wedka uniesiona do góry ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martines, pisałeś wcześniej, że uciąg na rzece której łowisz będzie od zerowego do bardzo dużego. z Pickerkiem idealnie się pobawisz na wodzie stojącej i małym uciągu , ale gdy zechcesz połapać już na nurcie to nic z tego nie wyjdzie. Feeder, może będzie mniej finezyjny na wodzie stojącej ale za to nadrobi na średnim i większym uciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

długość wędki nie dobiera się do wzrostu wędkarza, a do warunków panujących na łowisku. najważniejsze to gdzie łowisz. czy miejsce jest wolne od jakichkolwiek przeszkód i idzie swobodnie zarzucać, czy jest pełno drzew i krzewów które ograniczają długość wędziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział dudi82 długość wędziska dobiera się do specyfikacji łowiska.Jeżeli będziesz łowił na łowisku gdzie linia brzegowa będzie mocno porośnięta,nad głową będą rozłożone korony drzew to długi kij będzie utrudniał ci wędkowanie natomiast jeżeli zamierzasz łowić w miejscu gdzie nad tobą jest tylko niebo to dłuższy kij będzie lepszy np. 420 i 450 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.