Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kanał Odyńca


Gość feeder

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio byłem nad tym kanałem zrobić mały rekonesans ... nie miałem dużo czasu na łowienie (max 2 godzinki) .. łowiłem na spina ale nic nie złowiłem ... mam pytanie do ludzi którzy tam łowią na jakie ryby tam można się nastawić w połowie na spinning jak i na gruncik ?? .... widzę że woda jest bardzo ciekawa ... jest szczupak i okoń tego jestem pewien ale jak wygląda sprawa z sandaczem i sumem ?? Łowisko jest trudne czy łatwe do opanowania ... chodzi mi o odcinek troszkę dalej od dziewoklicza (bodajże drugi zjazd na poznańskiej :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Łowiłem tam z takich rozsypujących się pomostów (tylko nie pamiętam który zjazd), niestety bez efektu. Jednak mam potwierdzone informacje że w zimie, z pod lodu łowią tam dużo sandacza :evil: A gdy tam byłem, a byłem aż 1 raz namierzyłem ładne bolenie tylko zwisające zaraz za plecami drzewa i długi kij odstraszały od poważniejszego łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też widziałem tam ładne bole dosłownie aż w powietrze wyskakiwały ... tylko one były na samym środku a że było szeroko to mozna zapomnieć o dosięgnieciu ich ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolki również widziałem, ale żadnego nie wyjołem. Byłem tam kilka razy ze spinem w czerwcu i maju, przez te wszsytkie razy miałem tylko jedno branie i wyholowałem jednego szczupaczka równe 45 cm. Byłęm też z federem i spłąwikówką ale brał sam drobiazg do 20 cm, głównie okonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam serdecznie - ostatnio jak wracam z miasta do domu 61 widzę grupę około 20 osób przy barkach na Kanale Odyńca i mam takie trzy pytanka pytanka :

- Czy ktoś tam był ostatnio ?

- Czy trafiały się jakieś fajne rybki ?

- I najważniejsze jaki gruby jest lód ?

Należę do osób które cenią sobie bardzo bezpieczeństwo - dla mnie lód taki z którego można wędkować to ok 15 cm w górę

Za odpowiedź dzięki

P.S. Jak ktoś był na innych łowiskach też może się tym podzielić - ale tylko wędkarstwo podlodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Przed wejściem na mostek na kanale Odyńca jest brama przy której kasują za korzystanie z kąpieliska. Czy w sezonie jeżeli chce połowić w okolicach kąpieliska za bramą i za mostkiem to czy muszę wykupić bilet na kąpielisko?, czy też można wejść bez biletu? (chodzi mi o legalne wejście bez biletu gdyż nie mam zamiaru korzystać z kąpieliska). Pomijam fakt że obecnie brama jest zamknięta, a w okolice plaży i mostku można się dostać tylko dlatego że ktoś dziurę wyciął w ogrodzeniu z siatki zaraz koło stanowiska kasowego. Może jakieś przepisy to regulują przecież dostęp do wody powinien być dla wszystkich w okolicy 1,5 m od linii brzegowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wejściem na mostek na kanale Odyńca jest brama przy której kasują za korzystanie z kąpieliska. Czy w sezonie jeżeli chce połowić w okolicach kąpieliska za bramą i za mostkiem to czy muszę wykupić bilet na kąpielisko?, czy też można wejść bez biletu? (chodzi mi o legalne wejście bez biletu gdyż nie mam zamiaru korzystać z kąpieliska).

W ubieglym roku tez mialem ten problem trzeba kupic bilet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co i jak ja jak przyjeżdżałem czasem rano 5:30 czy 6 rano to siup przez ogrodzenie - bo nawet jak bym chciał kupić bilet to nikogo nie było.

I czasami przy wyjściu pytali się o bilet - to mówiłem że przyszedłem rano i na ryby a nie kąpać się. Różnie bywał0 - czasami było tak że np. w poniedziałek zapłaciłem - a potem we wtorek i środę nie chcieli ,a w czwartek znowu płaciłem - albo brali ulgowe - zależy jak się dogadacie z tymi w budce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

czy ktoś z Kolegów ostatnio bywa na tym łowisku i z jakimi wynikami ?

Czy możecie polecić jakąś ciekawą miejscówkę, najlepiej z z tzw. głęboczkiem, miejsce może być również po drugiej stronie bo mam swój środek pływający :mrgreen:

Słyszałem o miejscach z dużą ilością zatopionych elementów stalowych i o takich gdzie głębokość przekracza znacznie 10 m, czy coś wiecie na ten temat ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki, a jak ktoś jest w posiadaniu mapy batymetrycznej to niech da znać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam , z racji tego że nie mogłem odszukać tematu związanego z Dziewokliczem piszę tutaj gdyż te łowiska są na jednym kanale

Wczoraj byłem na dziewokliczu po prawej stronie mostu od wejścia na dziewoklicz tuż przy płocie były trzy stanowiska , ogólnie wędkarzy nie było - przyjechałem o 8 to ktoś się zwijał z murka przy plaży , a tak do godzi, 12 nikogo , spiningowcy nic - chociaż bolek jak zawsze wariował

Ja z kuzynem i ojcem ustawiliśmy się za płocią - grunt ok 4 metry ( 3.75 ) rzuty za połowę kanałku spławik przepływał przez dwa zaczepy dość delikatnie - ogólnie rybek było 17 sztuk z czego 7 to były piękne okazałe płocie od 20 do 31 cm więc było sporo zabawy. Kilka rybek się zerwało chociaż przyponowa żyłka to 0,16

Zanęta pęczka łapałem również na dwa trzy ziarka pęczaku albo 4 białe robaczki

wypadzik był udany - co ciekawe większość ryb intensywnie zaczęła żerować po godz. 12:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.