Skocz do zawartości
tokarex pontony

Którą wybrać Daiwa Black Widow Carp Czy Ultimate Boomer Carp


kayleighv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad kupnem karpiówki i po dłuższym zastanowieniu waham się pomiędzy dwoma wędkami Daiwa BLACK WIDOW CARP 3,90m 3,5 lbs albo Ultimate Boomer Carp 13ft 3,25 lb

O tej ultimate pierwsze słysze w ogóle o takiej firmie ale zobaczyłem na stronie internetowej i wyglądem kusi i jest w promocji

Proszę o pomoc w wyborze. Dzięki z góry.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

wczoraj mialem black widow w reku i co prawda jako zupelny amator ale powiem ci ze jakosc wykonania jest kiepska...

ja zanim kupilem TB zastanawialem sie jeszcze nad dragonem maxima...teraz sa w chyba nawet fajnych cenach....obejrzyj sobie w jakims sklepie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj mialem black widow w reku i co prawda jako zupelny amator ale powiem ci ze jakosc wykonania jest kiepska...

Sam posiadam Daiwa Black Widow i zupełnie nie zgadzam się z tym, że jest kiepsko wykonana? Nie potrafie zrozumieć skąd w ogóle taka opinia? Jeżeli jesteś zupełnym amatorem to jak możesz zdefiniować dobrze wykonany kij?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwuskładowy kij, o długości 3,6 m, krzywa ugięcia 3 lbs...zastanawiałem się jeszcze nad Shimano Alivio o takich samych parametrach, jednak ostatecznie wybrałem Daiwę...zadecydował design, opinie i marka Daiwa...jednak każdy lubi co innego, więc zapewne za chwilę ktoś napisze, że co to za Daiwa co kosztuje 180 zł...moim zdaniem kij jest naprawdę solidnie wykonany, i nie można powiedzieć, że Daiwa poszła na ,,łatwiznę" i wypuściła bubel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mf1986

przez to ze jestem amatorem nie wypowiem sie na temat jak ten kij pracuje etc...

ale majac obok siebie ta daiwe ...i kilka innych w podobnej cenie (dragon shimano tb)

stwierdzilem ze black widow wypada troche blado;]

to samo z kolowrotkami: bawilem sie daiwa windcast, tica abbys i shimano bblc

nie mam pojecia "co w nich siedzi" ktory dluzej posluzy etc. ale moge stwierdzic

ze na sucho najlepsza kulture pracy ma shimano;]

ogolnie sadze ze w sporcie jakim jest wedkarstwo wystepuje wieelki deficyt jakichkolwiek niesponsorwanych testow/recenzji a kazdy poprostu chwali swoje;]

idac za tym polecam polsko-chinskie wedki tandem baitsa jak enforcer

a moze nawet protect gdy juz go zabiore na karpie;]...hehe

btw: potraktujcie to jako ironie;p

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "konkurencyjnych" forach czytałem,że ta Daiwa jest bardzo solidnie wykonana jak na tą cenę lepiej od shimano alivio która jest bardzo chwalona przez jej właścicieli.

A może ktoś się wypowie jeszcze o wędce Ultimate Boomer Carp 13ft 3,25 lb

http://www.carpmix.pl/index.php?_a=2&_id=337

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

kupiłem 2 kije Daiwa black widow carp 360 3lbs kije 2 częściowe i nie zgadzam się z opinią o kiepskim wykonaniu, kij jest solidnie wykonany,ładnie wykończony 0 niedoróbek,jest wykonany na cienkich blankach .Moim zdaniem wart swojej ceny.

Po pierwszych testach nad wodą muszę powiedzieć że bardzo przyjemnie się nimi łowi ,niestety karpia na nie nie holowałem to nie moge powiedzieć jak sie w boju sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
widział ten kij na naszym rynku?, czy wogóle daiwa wypuściła taki model? proszę o ewentualną pomoc lub podpowiedż gdie go dostać.

Chćby tu masz patyki z tej serii Daiwa Black Widow https://www.kogutomania.pl/black-widow-carp-c-28_29_523_3259.html

Co do 13ft i 2,75 jednocześnie to może nie być w ofercie (i nie tylko Daiwa) bo z reguły te dłuższe są wypuszczane od razu jako te mocniejsze minimum 3lb i w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się problem znalazłem na allegro ''MAX FISH'' taką właśnie ofertę daiwa black widow 13ft-2,75lbs dlatego pytam mądrzejszych bo nigdzie indziej jej niewidziałem stąd obawa ,że wyprodukowały to małe chińskie rączki za miseczkę ryżu , a nie daiwa...nawet na stronie daiwy niema takiego kija stąd mój dylemat brać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się problem znalazłem na allegro ''MAX FISH'' taką właśnie ofertę daiwa black widow 13ft-2,75lbs dlatego pytam mądrzejszych bo nigdzie indziej jej niewidziałem stąd obawa ,że wyprodukowały to małe chińskie rączki za miseczkę ryżu , a nie daiwa...nawet na stronie daiwy niema takiego kija stąd mój dylemat brać czy nie?

No z tego co sie orientuje a też chciałem kupić 2,75lbs to są tylko o dł 12' a na alledrogo to może być błąd w opisie,niekiedy sprzedawcy sami nie wiedzą co sprzedają.

Najlepiej zadzwoń do nich i się spytaj

A co do chińskich rączek to oni robią nawet dla daiwy,shimano,chuba czy foxa bo taniej .

Nawet kręcioły za 600 zł robią żółte rączki (Malezja) za miskę ryżu + jakieś warzywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do chińskich rączek to oni robią nawet dla daiwy,shimano,chuba czy foxa bo taniej .
obecnie jest nawet jeszcze lepiej Hardy a ostatnio i Van Staal czyli trochę więcej niż 600pln :mrgreen:

mirek z, szczerze mówiąc nie spodziewał bym się za te pieniądze czegoś przyzwoitego i na lata - płacisz za markę a gdzie materiały..dla przykładu do niedawna fajniejsze kije i tańsze (w podobnym segmencie technologicznym) co nieco leciwa Daiwa Regal mozna było znaleźć choćby w ofercie TB,

może lepiej zastanów się (przez zimę) nad czymś ciut droższym i mniej markowym może jakaś anaconda, yad..ultimate, sam nie wiem. :wink: ale przede wszystkim łaź po sklepach i macaj nawet zakurzone/przecenione modele z przed 2 sezonów jak tylko gdzieś mają...i pamiętaj jak już macałeś np 12ft na żywo i się spodobał :cool: to wcale nie oznacza ,że możesz w ciemno zamówić przez net ten sam model 13ft, bo często bywa, że jest to całkiem inna bajka która powstała ad hoc (potrzeby marketingu, rozszerzenie oferty itp.. ) skutkiem często jest zwykłe przeskalowanie ( i bardzo drętwy patyk ) niż przeliczenie/przeprojektowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Unises chromole wezmę chuba tojednak klasa sama w sobie może nie topowy kij ale snooper'a napewno...ds-fan dzwoniłem do gościa twierdzi, że ma kije z magazynów w szkocji...jakoś tego nie kupuje , trochę szkoda bo długi i miękki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ,ja mam dwie Black Widow Carp 13'-3,90m/3,5Ibs i powiem iż wykończenie jest całkiem przyzwoite łowiłem na nie już kilka razy i powiem że jestem bardzo zadowolony ładnie amortyzuje zrywy ryb i bardzo ładnie czuć każdy ruch ryby i bez problemu na nie wyciągłem karpia 15kg :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość czarnodusznik

Kolego teraz każdy model Chuba wytwarzany jest w U.K czytaj na wyspach ale nie w Anglii. Poza tymi topowymi markami wytwarzanymi ręcznie kijaszkami jak Bruce Ashby, Kevin Nash czy Mark Hutchinson. Nawet Balista Harrisona czy Century to masówka taka sama jak House of Hardy całe Chub&Greys. A ich dożywotnią gwarancje można sobie o kant tyłka potłuc. Dożywotnia dla pierwszego właściciela i to przy zachowaniu odpowiednich warunków umowy zawierającej pomiędzy kupującym i sprzedającym. Radze dobrze wczytywać się i macać zanim coś się kupi. P.S porównywanie Ultimate Boomer Carp z Dawia Black Widow to jak pisanie tu na forum że Jaxon Charisma jest lepsza od Quantum Smart Carpa. Bez komentarza.P.S FreeSpirit o niebo lepsze od Chuba a niedużo droższe, gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.