Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Drobnica


Tedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem Was zapytać jak łowić drobnicę bardzo malutkie płocie i klenie do 15cm ponieważ ostatnio na zwodach jakiś wędkarz wygrał je właśnie łowiąc takie rybki nałowił ich około 20! A ja nie mogłem złapać ani jednej.

Powiedzcie mi prosze jak to zrobić, jak zamontować zestaw, jaki spławik, haczyki, żyłka oraz jakie śruciny i oczywiście jaka zanęta i przynęta na płocie. Tamtemu wędkarzowie rybki brały co chwile wiecie może jakiej mógł używać przynęty?

Zapomniałbym tamtemu wędkarzowi spławik się wogóle nie chował pod wodę i jakoś rozpoznywał branie jak on to robił :shock:

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Też kiedyś miałem sytuacje taką że siedziałem nad Wisłą i nie brało kompletnie NIC i nikomu więc zacząłem eksperymentować ... Łowiłem wtedy na przystawkę ... wystarczyło że zmieniłem przypon z 0,14 - 15 cm . na 0,12 i ok 30 cm. ... haczyk z 8 na 12 ... jeden biały robaczek i od razu zacząłem łowić i to nie taką byle drobnice tylko obudziły się certy ... leszcze ( może nie za duże ale takie ok 35 cm. ) płocie ładne ... A wszyscy dookoła jak siedzieli tak siedzieli :) ... POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

popracuj tez nad zaneta. postaraj sie wypracowac mocno smuzaca szybko drobnica wplynie. no i sam zestaw na drobnice dobry jest zestaw 2g co ma rownomiernie rozlozone drobne sruciny zeby powoli opdal i dal mozliwosc zaciecia w kazdym doslownie momencie. mozesz prowokowac branie ruszjac splawikiem podnoszac go, przemieszczajac itp. reszta jak wyzej koledzy pisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zanęty uklejowej np. explosive trapera lub surface sensasa i wymieszaj z ok. pół kg zanęty płociowej. Powinny sie pojawić płotki. Jako przynęty użyj pinki. Haczyk 16

A Ty łowisz na rzece czy wodzie stojącej?

Możesz spróbować jak pisał grzechuce- spróbuj z równomiernym rozmieszczeniem śrucin (tzn. przypon 15cm z żyłką max 0,10 potem pierwsza śrucinka ok. 0,1 za 20cm kolejna taka sama i potem 20 cm i kolejna i tak dalej... :wink: tylko spławiczek lżejszy-ok 1g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia na jakiej wodzie łowisz. Ta zanęta bedzie smużyć. Najlepiej jak ją przemoczysz i bedziesz nęcić papką bo wtedy najlepszy daje efekt. i dośc często trzeba donęcać małymi porcjami, dosłownie co chwila, żeby cały czas była chmura w łowisku. Uklejki też masz w tym stawie? Bo w tą zanete też uklejki Ci wejdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
A stosując tą zanęte to nie ma różnicy czy łowie na głębokiej wodzi czy na płytkiej ona będzie działać na takiej i na takiej prawda?

tu chodzi tez o glebokosc przebywania ryb. jak masz rynne lub dolek 3m to smuzaca zaneta nie zrobi taki wysokiego slupa. wtedy trzeba zrobic inaczej przewodnic zanete tak zeby z plaskiem sie rozpadla o powierzchnie wody i tworzyla smuge od samej powierzchni. o ile sie nie myle o to otreby pszenne powoduja rozpad i prace w slupie zanety. co do schematu to tu masz taki na szybkiego

n1e0jd.jpg

czerwone olow, zielony przypon

to rozklad dla 3 srucin co jest minimu ja zazwyczaj stosowalem 5 - 7. wychodzilo tak ze 2 lezaly na przyponie. jak chcesz szybko lowic i widziec deliktne brania sa plawiki z piora cos ok 1 gora 2g maluski haczyk, bardzo cieniutki przypon i jedziesz z tematem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

Tedi,

tu masz link bezposredni do tego obrazka http://i54.tinypic.com/n1e0jd.jpg

sruciny dajesz 0.15 - 0.25g.

zanęty kukurydze

po co? jedziesz na leszcze lub wieksze ryby czy na ilosc mlych? pokombinuj z peczkakiem, pszenica gotowana itd. do zanety mozesz dac biale robaki lub nimi samymi necic. w specjalistycznych sklepach wedkarskich kupisz je "na wage". z dodatkow pieczywo wedkarskie, slonecznik prazony lub konopie prazone, moze byc tez arachid. mozesz zanete podbarwic np na zolto (kurkuma, barwnik) drobnica dobrze na to reaguje. z zanet van den eynde kup Special z Turbo Classic pol na pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedi polecam zanętę sensasa 3000 Ablettes + zapach Attractix Gardons. Z tą zanętą bardzo często miałem dobre wyniki. Oczywiście w sklepię kup pinkę bo jednak to podnosi bardzo atrakcyjność zanęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.