Skocz do zawartości
tokarex pontony

Własny staw, jeziorko


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie , natomiast wykopalem w tym roku staw , przed wpuszczeniem ryb wywalilem kilka workow wapna , dno jest torfowe , woda czysta i co jakis czas mi padaja pojedyncze sztyki tolpyga lin karas male amury i niewiem co moze byc przyczyna ;/

jesli ktos ma jakies pomysly badz rady byl bym wdzieczny ..

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 482
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Przyczyn może być dużo np po jakim czasie od wykopania tego stawu wywaliłeś te kilka worków wapna , jaka była to dokładnie ilość wapna na ilość wody w stawie znawcą nie jestem w tej dziedzinie ale chyba powinny być zachowane jakieś proporcje , z jakiego źródła były wpuszczone tam ryby , kiedy zostały one wpuszczone , po każdym zarybianiu wód PZW jakieś tam rybki śniete widać pod trzcinami może nie ma się jeszce czego obawiać jak to są pojedyńcze egzemplarze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby sa zakupione ze gospodarstw hodowlanych , staw jest kwadratem ok bokach 30m , rozsypalismy 7 workow wapna na calej powiezchni ,odczekalismy okolo 2 miesiecy zamin wpuscilismy ryby , mozliwe ze poprostu padaj ryby slabe ktore nie doszly do siebie po transporcie , mam taka nadzieje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mam do znających temat trochę inne pytanie ;

że pada - wiadomo , ale co zrobić aby woda która wylewa się brzegami i uchodzi do rowu nie zabrała mi wszystkich rybek ? dodam że jest problem z rozłożeniem jakiejś siatki [ brzeg bardzo nierówny a i prąd wody mocny ] ? czy rozłożyć po brzegu siatkę ogrodzeniową ?

- czy ryba nie pójdzie z wodą ?

pytanko dosyć pilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam .

Mam staw taki 2,5 ha . Jest tam pełno karasi i to niektóre spore . I chciałbym wpuścić szczupaka tyle żeby szło sobie od czasu do czasu złapać na spina , ale też żeby nie wyciął całego karasia . Jak myślicie ile bym musiał wpuścić ?

Z góry dziękuję za pomoc .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Mam takie dość małe oczko wodne, a w nim kilkanaście małych karasi i lina z 20cm.

Moje pytanie dotyczy tego, czym karmić te rybki, żeby mi nie pozdychały??

A drugie pytanie, co zrobić aby wodna nie kwitnęła i nie rosły glony? Użyć jakiś preparatów czy jak?

Zdjęcia oczka:

http://iv.pl/images/20615289414592249570.jpg

http://iv.pl/images/20744790717641252909.jpg

http://www.iv.pl/images/83515519706606840268.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobić aby wodna nie kwitnęła i nie rosły glony?

kolego musisz zainwestować w porządny filtr i dużej wydajności (nie wiem jak pojemne jest to oczko) wraz z lampą UV - takie filtry mają trzy komory - na filtrację mechaniczną, biologiczną i UV; bądź też filtr dwukomorowy - filtrem mechanicznym będzie gąbka na rurze ssącej a pozostałe dwie komory to filtracja biologiczna i UV. Dzięki takim filtrom będziesz miał wodę jak w akwarium a rybki nie spleśnieją razem z nią. Znajdziesz taki filtr w dobrych sklepach akwarystycznych i swoje wydasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hohoho! To widzę, że musiałbym zainwestować w to jeszcze z 400zł minimum...

Jakiegoś tańszego sposobu rozwiązania dręczącego mnie problemu niema??

I czym karmić te karaski i linki koledzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomiwan, weź włóż do worka torfu i zanurz go w oczku. W jeziorach gdzie jest dużo torfu woda nie kwitnie. A co do karmienia to nie ważne czym, ale ważne żeby nie przekarmić, bo potem woda zaczyna się psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stawik 15x15 głębokość 1m i wpuściłem tam karasie i liny. Wszystkie ryby żyły sobie do puki nie zaczęły przylatywać kaczki i nie zaczęły mi zjadać wszystkie ryby teraz nie mam w stawie już żadnej ryby. Co mam zrobić z kaczkami? Nie będę do nich strzelał z wiatrówki bo tak nie wolno co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stawik 15x15 głębokość 1m i wpuściłem tam karasie i liny. Wszystkie ryby żyły sobie do puki nie zaczęły przylatywać kaczki i nie zaczęły mi zjadać wszystkie ryby teraz nie mam w stawie już żadnej ryby. Co mam zrobić z kaczkami? Nie będę do nich strzelał z wiatrówki bo tak nie wolno co mam robić?

Od kiedy kaczki żywią się rybami? Bo z tego co mi wiadomo to nie jedzą ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,kaczki chyba się rybami nie żywią. :razz:

I na pewno nie w takiej ilości żeby wyżreć wszystkie ze stawu :wink:

chyba będę musiał użyć wiatrówki.

Wiatrówka nie wystarczy proponuje użyć M16 lub Ak47 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się okazało że przy wypompowywaniu wody ze stawu są jednaj tam malutkie karasie chyba zeszłoroczne. Nałapałem ich chyba 20 sztuk takie po 5cm. Dużych nie znalazłem ale te małe musiały się skądś wziąć bo chyba te co wpuszczałem się nie pomniejszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się okazało że przy wypompowywaniu wody ze stawu są jednaj tam malutkie karasie chyba zeszłoroczne. Nałapałem ich chyba 20 sztuk takie po 5cm. Dużych nie znalazłem ale te małe musiały się skądś wziąć bo chyba te co wpuszczałem się nie pomniejszyły.

Prawdopodobnie ktoś Ci siecią staw przeorał, bo jakoś nie wierzę żeby jakiś drapieżnik tak prawie do zera wyczyścił staw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.