Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Własny staw, jeziorko


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a tak wyglada mój świeży stawik http://i36.tinypic.com/azhzkn.jpg , wymiary 24 na 45 metrów i głębokosci od 1,5 do 2 a i w jednym miejscu 3 m, woda napływa ze zródełek(w 13 dni wody naszło około 160 cm,bedzie też odpływ . Na wiosnę wsadzę rosliny które wykopie z innych stawów i rzek .Też na wiosne mam zamiar wpuścić 2 sumy 5 szczupaków 10 karpi 5 amurów 5 linów i duże ilosci drobnicy (płoć karaś ukleja) Myslicie że dobry wybór? . Chcę z tego stawu zrobić miejsce jak najbardziej podobne do zbiornioków naturalnych, zasadzić greble jakimiś krzakami do wody wrzucić jakąś gałąź wiecie o co chodzi :) tak dla dobrej fazy.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 482
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chcę z tego stawu zrobić miejsce jak najbardziej podobne do zbiorników naturalnych,
Z tego kształtu ci się nie uda ,trzeba było pomyśleć o tym na początku projektowania zbiornika,choć można przy pomocy "przyrody" trochę ukryć a nie które elementy wydobyć.Co do ryb to radzę odpuść sobie zarybianiem sumem ,potrafi bardzo szybko "zszamać" i karpie i amury , a Vogle w tak młodych zbiornikach zarybia się po 3 sezonach wegetatywnych w których zamij się obsadzaniem roślinnością nadwodną jak i podwodną .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amury bym na twoim miejscu sobie odpuścił przez conajmniej kilka sezonów problemów z nadmiarem roślinności nie będziesz miał te troche co wsadzisz i byc może urośnie bedzie kryjówką dla drobnicy jak i dla drapiezników woda bedzie lepiej natleniona :wink: Amury radze wpuscić dopiero po zaobserwowaniu nadmiaru roslinności;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda napływa ze zródełek(w 13 dni wody naszło około 160 cm,bedzie też odpływ . Na wiosnę wsadzę rosliny które wykopie z innych stawów i rzek .
zastanawia mnie legalność takich działań, KarolB, dowiedz się najpierw czy wszystko co robisz jest zgodne z naszym prawem aby później nieprzyjemności nie mieć.

"Art. 192. 1. Kto bez wymaganego pozwolenia wodnoprawnego albo z przekroczeniem warunków określonych w pozwoleniu wodnoprawnym korzysta z wody lub wykonuje urządzenia wodne albo inne czynności wymagające pozwolenia wodnoprawnego - podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny."

http://www.mos.gov.pl/2prawo/ustawy/pw_n.html

http://www.e-instalacje.pl/169_406.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie legalność takich działań

artech dobrze prawi, dziwne że nikt nie zwrocil na to uwagi wcześinej

poza tym na takich roślinach mogą byc jakies pasożyty i choróbska

gdzieś na necie widziałem całkiem rzeczowy "projekt" jak zalożyć swój staw... gogluj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz jak wykopiesz głębszy staw taki około 5 metrów posadzisz rośliny wysokopienne napuścisz wody do stawu następnie wpuścisz amury i żyrafę amury będą obgryzać rośliny pod wodą a żyrafa będzie się kąpać i odgryzać to co jest ponad wodą :lol::mrgreen::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego kształtu ci się nie uda ,trzeba było pomyśleć o tym na początku projektowania zbiornika,choć można przy pomocy "przyrody" trochę ukryć a nie które elementy wydobyć

Jakieś propozycje mile widziane :mrgreen:

A tak wogle w ramach pewnosci.. dostałeś na niego pozwolenie ?

Nie mam zadnego pozwolenia na staw

"Jeśli właściciel gruntu chce sobie wykopać jeden lub kilka stawów na terenie podmokłym lub w zgłębieniu terenu, w którym gromadzi się woda, i nie korzysta przy tym z płynących wód powierzchniowych, to nie musi uzyskiwać pozwolenia wodnoprawnego na założenie stawu. Staw taki nie może mieć jednak żadnych dopływów ani odpływów."

źródło http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/hodowla-ryb/wlasny_staw,05295414d725ed2c9868.html

Chciałbym usłyszeć Wasze propozycje co do zarybienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staw taki nie może mieć jednak żadnych dopływów ani odpływów.
,bedzie też odpływ
Ja nawet nie wnikam czy masz pozwolenie ,bo to oczywista oczywistość i twoja strata w razie gdyby urząd kazał ci staw zasypać.

Co do zarybień to podejdź do tematu ostrożnie ,zarybienia zacznij od drobnicy i stopniowo zarybiaj najpierw tzw białą rybą a na końcu drapieżnikiem.Przynajmniej ja bym tak postąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnego pozwolenia na staw

"Jeśli właściciel gruntu chce sobie wykopać jeden lub kilka stawów na terenie podmokłym lub w zgłębieniu terenu, w którym gromadzi się woda, i nie korzysta przy tym z płynących wód powierzchniowych, to nie musi uzyskiwać pozwolenia wodnoprawnego na założenie stawu. Staw taki nie może mieć jednak żadnych dopływów ani odpływów."

źródło http://www.farmer.pl/prod...25ed2c9868.html

Kolego KarolB jeżeli się na czymś nie znamy.. to tego nie robimy, albo przynajmniej nie komentujemy.. no, ale:

zapraszam do lektury Dz.U. nr 156 poz. 1118 Art. 29.

"1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

......

15) przydomowych basenów i oczek wodnych o powierzchni do 30 m2;.." -jeżeli chciałbyś to podpasowac pod oczko wodne (zbyt duża powierzchnia, żebyś miał bez pozwolenia)

"2. Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających

na:

9) wykonywaniu urządzeń melioracji wodnych szczegółowych, z wyjątkiem:44)

a) ziemnych stawów hodowlanych .."

Więc to by było na tyle :roll:

PS. Życzę braku kłopotów ze strony Nadzoru Budowlanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Art. 1. Wody stanowią własność Państwa, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.

.......

Art. 6. 1. Wody, z wyjątkiem morskich wód wewnętrznych i morza terytorialnego, są wodami śródlądowymi.

2. Wody śródlądowe dzielą się na powierzchniowe i podziemne.

3. Wody powierzchniowe dzielą się na:

1)płynące w rzekach, potokach górskich, kanałach i innych ciekach o przepływach stałych lub okresowych oraz w źródłach, z których cieki biorą początek,

2)stojące, znajdujące się w jeziorach i innych zbiornikach.

4. Przepisy o wodach płynących stosuje się do jezior i innych zbiorników, z których cieki wypływają lub do których uchodzą. "

Cytat z Prawa wodnego.

woda napływa ze zródełek(w 13 dni wody naszło około 160 cm,bedzie też odpływ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno:

"

Pozwolenie wodnoprawne

Pozwolenie wodnoprawne to dokument wydawany przez władze samorządowe (naj-

częściej starostę) zezwalający na szczególne korzystanie z wód i precyzyjnie okreś-

lający zasady tego korzystania. Zasady uzyskiwania i wydawania pozwoleń reguluje ustawa z dn. 18 lipca 2001 Prawo wodne.

Kiedy potrzebne jest pozwolenie

Pozwolenie wodnoprawne jest wymagane na (artykuł 122):

* szczególne korzystanie z wód;

* wykonanie urządzeń wodnych;

* gromadzenie ścieków.

Pozwolenie na szczególne korzystanie z wód jest jednocześnie pozwoleniem na wykonanie urządzeń wodnych służących do tego korzystania (art. 122 ust. 3). Przykładowo, występując o pozwolenie wodnoprawne na pobór wód podziemnych nie trzeba już występować o drugie na wybudowanie studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dużo w okolicach jest takich stawów i jak na razie nikt mnie miał przypału i nikt nikomu nie kazał zakopywać a stawy są już stare , ,a w gminie powiedzieli "Chcesz kopac to kop,ze wszyscy maja bez pozwolen ale ze mnia nie rozmawiałeś dodał urzędnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
około 130 węgorzy po 15cm
Pytam bo bałem się że kupujesz gdzieś u kłusoli :wink::mrgreen: sorki że tak pomyślałem ,ale jeśli jest to z odchowalni chyba z Suwałk ,bo mamy jedną w Polsce to śmiało bierz ,pamiętaj że przeżywa w tym stadium ok 10% ale jeszcze sprawdzę i wieczorem napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie skąd jest ta ryba ale daje wędkę połamać ,że nie od kłusoli ,znajomy mi to kitra od gościa ze związku wędkarskiego. A może by tak wpuścić wiecej węgorzy i je dokarmiać, z zakładu mięsnego miałbym jakieś mięsko, Maniek co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.