Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żwirownia Dzbanowska


Pilczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, byłem ostanio na Dzbanowskiej, żadnych efektów, 2 szczupaczki takie pistoleciki które odzyskały wolność. Było sporo wędkarzy i każdy narzekał na drapieżnika. Mam jeszcze taką prośbę do wszystkich, jak będziecie nad wodą to oprócz swoich śmieci które zabieracie weźcie trochę śmieci po innych. Ja trochę wziąłem ze sobą plastiku po innych. Pozdrawiam

Podpisuję się pod tym dwiema rękami bo inaczej niestety nie pozbędziemy się tego syfu na i przy brzegu "naszych wód" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam wszytkich wędkarzy. Byłem wczoraj na małym rekonesansie po Dzbanowskiej. Jeśli chodzi o czystość miejscówek to jest ok. Chociaż z dala od wody zlokalizowałem dwa małe wysypiska śmieci, żal. Miałem ze sobą zwykły worek na śmieci i trochę grubszego syfu zapakowałem. Widziałem 3 wędkarzy na półwyspie w lasku. Woda po wschodniej stronie jest skuta lodem, zachodnie brzegi przypominają już wiosnę. Chciałem jeszcze odwiedzić Cmentarny ale niestety musiałem wracać. Dawno tam nie byłem, z tego co wiem to teraz przez Cmentarny przepływa Nysa i pewnie ryba jest że hej. Ma ktoś jakieś info czy są tam jakieś fajne miejscówki? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo drzew w wodzie i gałęzi :| Na jesień ktoś na spinning leszcza sporego wyciągną za "kapotę" :)

Z gruntu też wędkują, często przy wpływie rzeki. Czy coś łapią ? Nie widziałem. W wakacje znajomy świnkę 50cm wyciągnął, trzech ich było na nocce.

Dojazd jest w porządku, rzecz jasna tylko do jednego brzegu ale dla upartego to i nysa przeszkodą nie będzie ;)

Obok kopalniany, po skarpach lepiej nie chodzić bo lubią się osuwać, dlatego też i strażnicy z kopalni ganiają jak ktoś tam się pałęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, zerknij tu

pilce-list-otwaty.jpg

(Choć sama mapka ma mały błąd w numeracji 12-13)

Co rok upewniam się przy opłatach czy nic się nie zmieniło.

Tak na marginesie to przymiarki do tych trzech stawów (dzbanowski, kopalniany, cmentarny) robi jakieś koło. Z tego co słyszałem przy kupnie znaczków to niby w tym roku sprawa ma pójść do przodu, choć to samo słyszałem już rok temu :) Więc jak na razie, póki nie pojawią się odpowiednie tablice można łapać na karcie bez opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calu, masz stare info ;) w kole mi powiedziano ze dzbanowski jest juz pod wodą pzw, kopalniany tam gdzie jest kopara dalej jest kopalni i zakaz wedkowania no i cmentarny który jest rzeką górską od dawna. Ponoć do tego co jest kopar jakies kolo sie przymierza z dzierzoniowa, tak wyczytałem na innym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całej prawdy i tylko prawdy chyba nie zna nikt :)

O dzbanowskim i kopalnianym to już w tamtym roku w Wałbrzychu mówili że woda PZW (kumpel wydzwaniał) i tablice postawią w wakacje... i ? Nie ma tablic :)

W tym roku Bardo twierdzi, że stawy już są pod ich opieką ale jak na razie kasy na tablice nie ma. Jak na razie to pojawiły się te z informacją o zakazie wchodzenia na skarpę za względu na zagrożenie życia.

Na kopalnianym zakaz wędkowania ? Od kiedy ? Dwa tygodnie temu rozmawiałem ze stróżem z kopalni, gonią tylko tych co po skarpach chodzą bo na kamerach widać. Strażnicy PSR i SSR skontrolują tam rzecz jasna ale też nie wygonią.

Różne te informacje są, różnie się sprawdzają.. ja w każdym bądź razie na cmentarnym zasiadam czasem, brat na białej karcie jeździ, ludzie kije moczą, PSR i SSR teren odwiedza i nic się nie dzieje.

Od kiedy niby cmentarny jest rzeką górską ? Od 1997 gdy nysa się tam wdarła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calu, jak wiesz nysa (rzeka górska) wpada do tego stawu wiec i cały staw jest "górski" więc nie można wędkować na spławik i grunt ;) można ładny mandacik wyłapać.

suhhar, a nie jest czasem tak, że ten odcinek zalicza się już do ostatniego odcinka Nysy Kłodzkiej przed ujściem do Topoli?

Nysa Kłodzka

[...]

6. Od ujścia rzeki Biała Lądecka w m.

Krosnowice do jazu w granicach Kłodzka.

Kłodzko

Metoda muchowa, spinning.

Zakaz zabierania złowionych ryb, tzw. odcinek „złów i wypuść”

7.Od w/w jazu do jazu koło oczyszczalni ścieków.

Kłodzko

Przemienny obręb ochronny – wędkowanie zabronione.

8.Od w/w jazu do zbiornika zaporowego Topola.

Kłodzko, Bardo, Kamieniec

Metoda muchowa, spinning i gruntowo-spławikowa (przynęty roślinne).

Źródło: http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/55863/67/informator_wod_krainy_pstraga_i_lipienia_od_1012012_r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobekfooto, masz racje ale takie informacje uzyskalem a ich nie sprawdzilem w sumie bo ja tylko ze spinem tam latałem no i jak pisze Calu, całej prawdy nikt nie zna jedni mowia o kole z barda drudzy z dzierzoniowa. Pewnie w zarzadzie w walbrzychu sami nie wiedza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku byłem kontrolowany wczesną wiosną na Dzbanowskiej i strażnicy kontrolowali tylko moją kartę wędkarską, opłata PZW ich nie interesowała ponieważ sami powiedzieli, że ta woda to woda Skarbu Państwa. Wcześniej dzwoniłem do PZW Wałbrzych i gość wprowadzał ludzi w błąd twierdząc, że Dzbanowska to woda PZW i należy opłacić składkę. Jedno jest pewne, że wędkujący ma obowiązek sprawdzić przed wędkowaniem czyj to zbiornik i jakie zasady obowiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mapki...

Witam Pana!

Według legendy przedstawionej mapki potwierdzam oznaczenia na niej

zawarte. Przypominam, że jeśli nie ustanowiono użytkownika rybackiego w

danym obszarze wodnym i nie obowiązuje konkretny zakaz, to wędkowanie

odbywać się może w oparciu o zapisy wynikające z Ustawy o rybactwie

śródlądowym z dn. 18.04.1985 r. (z późniejszymi zmianami).

pozdrawiam,

Rafał Diug - Biuro ZO PZW w Wałbrzychu

Więc chyba wszytko jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calu, Nie rozumiem tej interpretacji, rozwiń tekst. Druga sprawa to jak to się ma, że wędkarz usiłuje się dowiedzieć na czyjej wodzie będzie łowił i z Wałbrzycha z PZW udzielają informacji, które są sprzeczne z kontrolą PSR z Ząbkowic Śląskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z Wałbrzycha potwierdził, że stawy nazywane przez nas "dzbanowskim", "kopalnianym" i "cmentarnym" są wodami nizinnymi należącymi do skarbu państwa.

Nie ma użytkownika rybackiego czyli jeśli chcemy tam wędkować to obowiązuje nas ustawa, krótko i ogólnie mówiąc RAPR.

Jako, że na stawach, o których mówimy PSR nie wymaga żadnych dodatkowych zezwoleń poza kartą wędkarską to nie wnikam już w to czy trzeba mieć pozwolenie zarządcy wody, którym w tym przypadku pozostaje chyba gmina. Może być tak, że dla urzędów byłby to spory kłopot gdyby zaczęli je odwiedzać wędkarze po takie pozwolenia, stąd też wyjaśnili to sobie gdzieś wyżej z PSR. W sumie to warto by wiedzieć jak to powinno być ale ale...

Co do sprzecznych informacji z Wałbrzycha czy też poszczególnych kół PZW z informacjami z PSR/SSR to można się tylko domyślać.

Czy to wynika z niekompetencji, słabego przepływu informacji w PZW czy ze świadomego "naciągnięcia" wędkarzy, którzy nie mają zamiaru opłacać karty mając możliwość wędkowania na takich wodach jak te stawy ?

Na myśl nasuwa mi się jedno powiedzenie

Jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calu, ja też się z Tobą zgadzam i skłaniam się do tego, że taki nieczytelny przepływ informacji jest wprowadzany celowo, aby skłonić tych co nie opłacają składek do ich opłacania. Dzięki za info i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, tydzień temu byłem na rekonesansie i widziałem tylko 3 wędkarzy tam w lasku na półwyspie. W większości miejscówek przy brzegu było sporo lodu także łowienie na spławik i z gruntu wręcz niemożliwe. Wogóle Dzbanowska od kilku lat to taka martwa woda. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.