Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żwirownia Dzbanowska


Pilczyk

Rekomendowane odpowiedzi

viper-76, byłem ostatnio na rekonesansie na Dzbanowskiej i była ekipa z kłodzka, która powiedziała, że Dzbanowska i Cmentarny to wciąż wody skarbu państwa i sami nie mięli opłaconej składki PZW i łowili. Zgupiałem, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

opłacałem składkę w ubiegłym tygodniu i pytałem, które stawy na pilcach wykupili w tym roku powiedział o kopalnianym tylko tablice wystawią dopiero w lipcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden dylemat i pytanie. Łowiąc na Dzbanowskiej w rejestrze jaki mam wpisać numer łowiska? No chyba nie Pilc. Więc jaki? Jeśli Dzbanowska to woda PZW to jaki numer wpisać? Pasibrzuchy i dziadki z PZW zapomniały? I co może będą karać za to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwoniłem do kolegi, który jest w zarządzie koła w Ząbkowicach i twierdzi, że to nie jest prawdą, aby te stawy przeszły pod PZW. Dopiero przymierzają się do tego ale co z tego wyjdzie jeszcze nie wiadomo. Po wczorajszej ulewie na cmentarnym płynie jeden wielki syf, na kopalnianym wszędzie tablice z zakazem wstępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abc, no i zasiałeś ziarnko dylematu i niewiadomej :) Najlepiej chyba wątpliwości rowialiby sami strażnicy kontrolujący Dzbanowską i Cmentarny. Może ktoś z kolegów gdy będzie kontrolowany to niech podzieli się wiadomościami co na to kontrolująca straż. Mi to rybka bo mam opłaconą kartę, ale są wędkarze, którzy z różnych przyczyn nie opłacili składki PZW. Dla mnie faktycznie wolałbym żeby to były wody PZW. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, nie wiem dlaczego chcesz aby te stawy podlegały pod PZW? Puki Nysa nie wpłynęła na cmentarny był to dobry staw na okonie i duże leszcze, pewnie dlatego że nie był zarybiany karpiem. Jakoś nie widzę aby wody PZW były lepsze od pozostałych. Jeśli mają ochotę na te stawy to niech najpierw je zarybią z pieniędzy, które mieli by wydać na dzierżawę. Za kilka lat będzie jak znalazł. Konkurencji na te wody bym się nie obawiał, PZW i tak ma monopol. Pilczyk, jeszcze mam takie pytanie, dlaczego nie jeździsz na Odrę tam pewnie byś połowił ładniejszych leszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki.. jak opłacałem kartę to gość mówił, że wykupili a tablice będą później, co się okazuję to nie prawda, a plote puscil sam prezes PZW w Wałbrzychu. Kłamcy i tyle... A to wszystko po to, żeby ludzi przyciągać.

P.S. nocka na dzbanowskim bez pyknięcia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać niezły burdel tam maja. Betony z wałbrzycha sami nie widzą co robią i kto czym zarządza wprowadzając ludzi którzy płacą na nich w błąd za który pozniej wedkarz musi mandaciki płacić. ŻENADA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abc, to prawda, że nad Odrę mam bardzo blisko, ale jakoś nie pociąga mnie łowienie białych ryb w rzekach, chodzi o prądy, cięższe zestaw, nad Odrą wolę spiningować. A co do informacji na temat Dzbanowskiej to faktycznie jakieś jaja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy wiecie moze czy obok dzbanowskiego na tym duzym kopalnianym mozna łowic?? a może juz łowiliście?? podzielcie sie info :wink: osobiscie tam nie łapałem ale znajomy był w tamtym toku i złapał 2 Jesiotry :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476, z tego co wiem to można śmiało łapać, bo widziałem osobiście samochody i wędkarzy którzy tam łowili. No ale może mięli szczęści i nikt ich stamtąd nie przegonił :) Także próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476, z tego co wiem to nie można łapać ani na dzbanowskim ani na kopalnianym tylko jest jedno ale, jeżeli tego nie robisz zbyt blisko zakładu czy miejsca wydobycia to się nikt nie czepia. Za cmentarnym masz taką fajną zatoczkę gdzie nie jesteś widoczny, są tam porobione stanowiska wędkarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam koledzy jak tam łowiliście cos na dzbanowaskim?? jakies efekty?? ja za 2 tyg bede necił przez tydzień watrubka rosówkami i trupkiem i za 3 tyg bede czaił sie na suma :cool:

i zobaczymy czy jeszcze tam on jest sprzet juz naszykowany tylko czekac :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

johny476, na Dzbanowskiej uważam, że nie ma ryb, są może pojedyńcze sztuki, sum jest przetrzebiony, ryba wyniosła się albo raczej rozproszyła na kopalniany (połączenie rurociągiem). Rozmawiałem z miejscowymi to mówią, że Cmentarny, Dzbanowska to martwa woda. Tylko Pilce (świniarnia),Tpola, Kozielno. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilczyk, moim zdaniem sum jest tylko ludzie tak pierdzielą że nie ma bo przyjada raz na miesiąc i juz odrazu chcieliby złowic 5sumów szczupaka sandacza karpia i nie wiadomo co jeszcze :roll: ja mam paru starszych znajomych którzy tam jeżdza i nie za każdym razem ale co jakis czas wyciagną suma a nawet pare tylko mówia ze jak nie bierze to chocby nie wiem co rzucał nie wezmie ci za ciula a jest taki czas ze bierzze jak szalony i to ten duzy :wink: poprostu trzeba necic necic go z tydzien i powienien podejsc :smile: nie ma cudów zeby poprostu ich tam nie było trzeba umiec go zachecic albo poprostu mieć szczeście. a rurami owszem mógł sie rozprzestrzenic ale nie uwierze nigdy w zyciu ze wszystkie przepłyneły sobie na kopalniany a na dzbanowskim nie ma nic. jest wielu ale to wielu wetkarzy którzy napewno tam łowia ale sie tym nie chwalą bo po co beda zdradzac miejscówki i tajemnice :cool: za 2 tygodnie jade ze znamomymi i zdam relacje no i mam nadzieje że dodam zdjęcia sumów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476, życzę Ci połamania kija :), tak dla ciekawości powiem , że z miesiąc temu rozmawiałem z wędkarzem który wsypał na Dzbanowskiej worek zepsutego zboża i bardzo z tego powodu był dumny. Wczoraj rozmawiałem s dwoma wędkarzami którzy siedząc 2 dni złowili g...w no. Pozdrawiam i zachęcam łowienie na Topoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może złowili wielkie g.... :razz: ale ja nie zamierzam z rybą ogólnie jest teraz lipa z tego co wiem łowia tylko na nysie za kozielnem i na ujsciu do otmuchowa a skoro piszemy o łowieniu wielkiego g.....to ja cipowiem ze znajomi siedza juz tydzien na topoli i tez złowili wielkie GGGGGG>............... :mrgreen: nie wiem czemu tak wszyscy mówicie ze na dzbanowskim nie ma ryb,kiedys pisali ze suma od zarypanie ze sie wytarł i jest go mase,teraz piszecie ze dzbanowski to pusta woda pustynia,czarymary nie ma ryb :razz: a ja mysle ze sum zjadł juz połowe ryb albo wiekszość i dla tego nikt nic nie moze złowioc,a w dzien go nie złowicie, po drugie przez to nie jest staw zwiazkowy nie jest zarybiany wiec czego wy oczekujecie karpi 10kg :razz: sandaczy medalowych :?: wierzcie komu chcecie myslcie co chcecie ja wiem swoje :wink: sam rozmawiam nie raz z wedkarzami i widze co łowia takze pustynia to raczej nie jest :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, łowiłeś koło taśm? Ja ze 4 tygodnie temu połapałem leszczaki takie ponad 50 cm. Rozmawiałem z klegą z Przyłęku i ostatnie dni potwierdza, że wiele G i od taśm i od Błotnicy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476, Jak dla mnie to Dzbanowski zrobił się pustynią, wcześniej, jakies 7 lat wstecz miałem dobre wspomnienia, a teraz kiszka. Mimo, że nie jestem z tych terenów to Dzbanowską znam jak właną kieszeń, jest kicha i ryb nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
johny476, na Dzbanowskiej uważam, że nie ma ryb, są może pojedyńcze sztuki, sum jest przetrzebiony, ryba wyniosła się albo raczej rozproszyła na kopalniany (połączenie rurociągiem). Rozmawiałem z miejscowymi to mówią, że Cmentarny, Dzbanowska to martwa woda. Tylko Pilce (świniarnia),Tpola, Kozielno. Pozdrawiam

ryba jest, szczupaki i okonie, tylko polecam jesien.

na tym stawie najwiecej szczupakow nalapalem i najwiekszych tak samo okonie.

leszcze sa nawet po 5 kg, tylko nocka, sumy owszem. tylko trzeba wiedziedz gdzie lapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.