Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żwirownia Dzbanowska


Pilczyk

Rekomendowane odpowiedzi

poprawa infrastruktury, mniej śmieci na gdzie np. na Pilcach pod każdym krzakiem pełno worów ze śmieciami,

ile lat będziemy czekać aż coś się zmieni w PZW Wałbrzych ?

Jeśli chodzi o śmieci to jest to zmora nad wszystkimi wodami , ale tu musi zmienić się mentalność samych wędkarzy a PZW nic tu nie pomoże . Ustawianie stojaków z plastikowymi workami jak sami często widzicie nad wodą jest tylko takim półśrodkiem bo najczęściej i tak worki są porozrywane przez zwierzęta i część zawartości fruwa na brzegu . A niestety jedna grupa śmieciarzy nad wodą to tzw. grillowicze a druga to właśnie wędkarze co widać m.in. po różnych opakowaniach stricte wędkarskich :(

A co do rybostanu to nie pomogą zarybienia , ani naturalne tarło , dopóki wyjazd nad wodę będzie traktowany przez wielu wędkarzy jako wyprawa po mięso , bo opłaty muszą się zwrócić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

rush111, zgadzam się z Tobą, dużo zależy od mentalności , a w zasadzie od wychowania i zdrowego rozsądku. Sam zawsze nad wodą sprzątam śmieci ile się da, ale na prawdę cieszyłbym się gdyby np. na Dzbanowskiej wystawić trzy kontenery na śmieci i zobowiązać służby sprzątajęce do ich opróżniania - oczywiście za pieniądze ze składek wędkarzy. Druga sprawa , to uważam, że Dzbanowska powinna jak najszybciej stać się wodą PZW, bo tylko wtedy była by w harmonogramie zarybień, bo teraz nie ma takiego przymusu i jest pozostawiona sama sobie jako woda Skarbu Państwa. Opłaty związane z PZW wyeliminowałyby wędkarzy,którzy posiadają tylko białą kartę i walą białe mięso. Również w PZW Wałbrzych, które zawiaduje tymi wodami powinni otrząsnąć się z letargu komunistycznego i zacząć działć i myśleć przyszłościowo dopuszczając młodych ludzi z pomysłami i inicjatywami. Pozdrawiam prawdziwych fanów wędkarstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie są kontenery to zdecydowanie mniej smieci to widac. Na pilcach to chyba kontener musiałby stać przy kazdym stawie. Co do zasypywania dziury przy źródełku to jesli to bedzie woda PZW to chyba maja obowiązek zapewnic dojazd do wody dla wedkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem śmieci dotyka wszystkie wody, po części jest to chamstwo pseudo wędkarzy, a druga sprawa to wina związków PZW, które nic nie robią żeby podstawiać kontenery i dbać o środowisko, udostępniać dojazdy na łowiska, a po co? Tylko kasa i kasa, walić składki wędkarskie na pasibrzuchów kołach. Przykre to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józef Wyspiańsk, zgadza się, bardzo dory pomysł, nie bagatelizujmy tego problemu, wystarczy poruszyć to na zebraniach swoich kół i spowodować aby kontenery stanęły przy dojazdach do wód. Każdy zjeżdżający z wędkowania mógłby zostawić swoje odpadki w kontenerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przez tyle lat nie postawiono kontenera czy koszy na śmieci to i chyba a najbliższym czasie się nic nie zmieni.

Natomiast irytuje mnie sytuacja gdy płacisz składkę np. w bardzie czy Ząbkowicach to za każdym razem siedzą przy skarbniku dziadki(wrr...) ,to pewnie oni głosują w Wałbrzychu i wybierają ten sam beton rok w rok, zacierają tylko ręce jak wyciągasz kasę bo przy zarybieniu dostaną swoją dolę

a tak na marginesie to dlaczego staw cmentarny będzie wodą górską o ile pamięć mnie nie myli to wędkuję tam od małego ale pstrąga czy lipienia to nie złapałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolando22 skoro jeszcze nie ma kontenera na śmieci na Picach to znaczy że ten problem nie był dla Ciebie do tej pory ważny, nie chodziłeś na zebrania co roczne swojego koła i nie składałeś wniosku.

Co do tych dziadków co pisałeś co siedzą przy skarbniku to Ci proponuje zrobić jak ja zrobiłem w Ziębickim kole, nie podobało mi się rządzenie starego prezesa,skarbnika i innych z zarządu więc na wyborach zostałem nowym prezesem.Dla przypomnienia za dwa lata wybory startuj i coś zmień!!!!

Natomiast jeśli chodzi o staw cmentarny jak wiadomo wpływa i wypływa woda górska i pstrągi nie stoją tam cały rok tylko schodzą tam w okresie zimowym szukając spokojnej wody i ci co o tym wiedzieli co zimę ciągnęli pstrągi na robaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgadza się, karpi jest tam jak na lekarstwo, wogóle od kilku lat biała ryba to deficyt. Są to skutki zarybienia tego zbiornika sumem, którego jest ponoć sporo, no i pewnie sporo musi jeść :). Ta woda musi być w końcu PZW, żeby zająć się racjonalnym zarybianiem, dostępem do linii brzegowej oraz dojazdu, postawienie kontenerów na śmieci. Takie moje zdanie :). Kurde walimy składki roczne ponad 200 zł i nic z tego nie mamy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, a no właśnie zgadzam się z Tobą. Człowiek wali kupę kasy za kartę, sprząta wokół siebie i jeszcze jest traktowany jak przestęca, a pasibrzuchy ze SRR i PSR szukają tylko jakby nam dowalić mandat!!! Wstyd i hańba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Pilczyk, spójrz pod mój nick po lewo w każdym z postów. Należę do SSR i zapewniam Cię nie każdy jest taki jak to określasz. To że masz złe doświadczenia z PSR czy SSR w swoim rejonie to nie pozwala Ci wypowiadać się tak o ogóle strażników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarIvan, nie interesuje mnie kim jesteś i do kogo należysz, co straszysz mnie czy co? Ty powinieneś być moim sługą ,a kreujesz się na boga. Co zrobiłeś dobrego dla wędklarstawa? Nie strosz się ja paw i nie rozśmieszaj mnie i innych. Za kogo ty się uważasz?. Wypowiadam się i oceniam sytuację z własnych doświadczeń, oczywiście zgadzam się, że nie wszyscy są źli, ale tkwiąc w tych strukturach jesteście zmuszani albo zobligowani do pewnych zachowań. Zawsze opłacam kartę, zawsze sprzątam przed wędkowaniem, a w czasie wędkowania mam swój worek na śmieci. Co wy nam oferujecie? Przypieprzać się tylko? Robicie nalot na wędkarzy z rozbitym namoiotem, na tych co uczciwie chcą łowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku byłem na rybach trzy dni i miałem w jeden dzień kontrolę o godzinie 22, a później ci sami strażnicy z PSR kilka godzin później o godzinie 12 w nocy znowu nas nawiedzili, ale po co? Wytłumacz mi po co CarIvan, Szukacie pieniędzy? To ruszcie dupy i róbcie zasiadki na kłusoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Pilczyk, widać że kultury to Cie mama nie nauczyła. Z racji że traktujesz mnie jak wroga choć nie bardzo wiem dlaczego tak ostro zareagowałeś to nie będę z tobą dyskutował bo widać nie warto. Dla ciebie PSR i SSR to zło i jeszcze masz czelność napisać że powinni być twoimi sługami, sam mnie nie rozśmieszaj. Co ja robię dla wędkarstwa i wędkarzy to tobie się w głowie nawet nie śni, tyle że w moim rejonie to robię gdzie mam uprawnienia. To że Cię los pokrzywdził i skontrolowano Cie kilka razy w ciągu doby to masz pretensje? Jest takie prawo a ty musisz się do niego dostosować. By Ci uświadomić sam jestem wędkarzem i nigdy nie robię drugiemu wędkarzowi czegoś czego sam bym nie chciał mieć zrobione o ile ów wędkarz nie łamie RAPR, a kłusowników w tym roku zatrzymaliśmy tylu że nie masz tyle włosów na kohones. Więc nie określaj jedną miarą każdego strażnika i nie ciskaj się na forum bo nie jest ono po to byś wylewał swoje żale ani komuś ubliżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.