Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Marwice koło Gryfina


gruby

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dzisiejszy wypadzik zakończył się 7 okonkami po okolo 30 cm i jednym szczupakiem.. :smile: myślę ze to i tak nie najgorzej jak na dzisiejsze warunki pogodowe :neutral:........

no i udało mi się przepłynąć "wynalazek" a nie było łatwo :mad: duża fala serce miałem przy gardle.... :o wiec uważajcie !! napisze jeszcze raz.... jeśli nie macie odpowiedniego sprzętu dajcie sobie spokój nie warte jest to wszystko dla paru rybek

pozdrawiam chłopaki............ :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem, ale ryb nie łowiłem, nowym silnikiem Tohatsu, 6 konnym się bawiłem :). Yamaha 4km, była ciut za słaba na przepływanie przez "wynalazek" myśli ludzkiej, Jaz czyli ;) Poszła więc do ludzi, a na jej miejsce wskoczył Tohatsu. Na ryby wybieram się w Środę, zdam relację jak było.

Ps. Zgadzam się z haryyy'm w 100% , nie ryzykujcie i bez odpowiedniego silnika nie próbujcie przepływać Jazu.

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich. Ostatnio byłem i ryb się znów nałowiłem :) . Dla zainteresowanych, powiem tylko tak, wkrótce rusza tam wypożyczalnia łódek, więc Ci którzy nie są w jej posiadaniu, będą mogli poznać tajniki Miedzyodrza. nie tylko wędkarze, ornitolodzy, turyści, wszyscy .. ( ja też, bo skorupka którą pływam się rozpada :) ) . Jeśli chodzi o ryby, to: Sum 88cm, Szczupak 75cm, dużo Okoni oraz wiele małych Sumików. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czytając z niedowierzaniem posty urzytkowników o łowisku i ogromnych szczupakach na nim łowionych zdecydowałem sie przekonać na własnej skórze. meldujemy sie następnego dnia razem z kolegą Radkiem o 7:00 nad rzeką.

Zaczynamy wędkowanie o 7:20 i kończymy koło 17-tej a oto bilans połowów:

Złapaliśmy łącznie 11-cie szczupaków o wadze między 1,5 a 2.5 kg,dwa sandacze jeden 45 cm drugi nieco mniejszy,boleń ok 4 kg,sumik 2kg ale to nie wszysto bo miedzy nimi jest mój rodzynek, szczupak 101 cm o wadze 9,5 kg!!! :mrgreen:

Fotka poniżej.

Wędkowaliśmy we wtorek 19.07.11.

Pozdrawiam wszystkich "moczykiji"

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/678ae28596a32298.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów wędkarzy,większość z Was mnie zna :lol: mogę tylko potwierdzić to co napisał imperator30,łowisko zaj......Łowię już 6 rok,jak się nauczę wklejać fotki to wstawię parę.

Pozdrawiam wszystkich "trolarzy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku a ja mam pytanie odnośnie zamieszczonego znaku na jazie. Jak widać na załączonych fotkach jest tam znak A1. ZAKAZ PRZEJŚCIA. Jak to się ma do przekraczania zapory.

Nie chodzi mi tu o konsekwencje prawne a bardziej o bezpieczeństwo. To że jest tam wartki nurt wody to wszyscy wiemy ale czy jest tam bezpiecznie dla łódki z silnikiem, czy nie ma tam nic pod wodą i czy się nie uszkodzi silnika. Na jaką głębokość jest opuszczają zapora ? sprawdziłeś to może sondą czy za każdym razem jest to inaczej i za każdym razem jest to ryzyko uszkodzenia rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Marwicach na nocce na suma.... i nic. Gdzieś koło 22-23 parę razy coś ładnie uderzało w drobnicę przy trzcinach i potem do rana cisza. Straszny tam jest uciąg...

Za to w drodze powrotnej odwiedziłem Żabnicę i jak zwykle bolenie dają tam popisy. A ja nałapałem tam z 30 pijawek :DD, będą jak znalazł na następną wyprawę tym razem na Żabnicę, bo najbardziej mi się podoba i jakby wolniejszy nurt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

''dominikf'' gratuluję pięknego sandała,kiedy i na co jeśli można wiedzieć go złapałeś.

Byłem dziś i złapałem dwa sandacze jeden 2,5 kg drugi 1,7kg,leszcza 2,5 kg za kapote i kilka szczupaków między 1 a 2 kg,sandacze delikatnie podgryzały co skutkowało częstymi spadami i ciężkim zacięciem.Ogólnie wędkowałem ok 4 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,hardyyy czy możesz coś więcej napisać o tym jak łapiesz na tą mormyszke latem,nie będe ukrywał ale bardzo mnie to zaciekawiło... :lol:

Kilka podstawoych wskazówek by bardzo pomogło,zimą głównie łowie na mormyszke,chętnie spróbuje o tej porze roku.

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario03
Witam.Dzisiaj też byłem i na mormyszkę łowiłem ... Parę Szczupaków z moim przyjacielem złowiliśmy. Potem niestety coś dużego nam kiwoki zerwało i tyle z łowienia :( . Pozdrawiam

witam nie wiem czy dobrze to rozumiec "coś dużego nam kiwoki zerwalo"ale jezeli lowicie z łodki na mormyszke tak jak z pod lodu, to w Polsce jest to zabronione

Ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym

Art. 8.1 Zabrania się połowu ryb:

12 c) przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem.

łowienie wertykalne inaczej mowiac stosuje sie w Szwecji na jeziorowe sandacze,wiec moze coś wiecej napiszecie,nie chodzi o szczegoly tej metody ale o samo podawanie przynety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj też byłem i na mormyszkę łowiłem ... Parę Szczupaków z moim przyjacielem złowiliśmy. Potem niestety coś dużego nam kiwoki zerwało i tyle z łowienia :( . Pozdrawiam

witam nie wiem czy dobrze to rozumiec "coś dużego nam kiwoki zerwalo"ale jezeli lowicie z łodki na mormyszke tak jak z pod lodu, to w Polsce jest to zabronione

Ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym

Art. 8.1 Zabrania się połowu ryb:

12 c) przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem.

łowienie wertykalne inaczej mowiac stosuje sie w Szwecji na jeziorowe sandacze,wiec moze coś wiecej napiszecie,nie chodzi o szczegoly tej metody ale o samo podawanie przynety?

Witam. Doskonale znam przepisy i wiem, że ta metoda jest zabroniona. Nazwa metody połowu oraz nazwy przynęt, pochodzą z okolic miejsc w których łowimy, zdradzili nam je miejscowi. Zapewniam, że żadne przepisy nie są łamane !! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie hardyyy :) A kiwoka szkoda, taki był amerykański .... :( . Chciałbym przestrzec wszystkich przed wysoką wodą na Odrze. Wracając wczoraj wieczorem, mało brakowało aby np. łódka zatonęła, prąd na Jazie bardzo mocny, łódka z silnikiem 6 konnym, ledwo,ledwo dała radę prądowi ... A woda idzie jeszcze większa ... :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dominiku, wiem że będziesz. Też martwi się wysokim stanem wody. To co wczoraj działo się pod "wynalazkiem" , przeżyłem pierwszy raz, oby ostatni ... Co do ryb, to nawet przeszkadzały ;). Im chyba wysoka woda nie przeszkadza :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przynęt, to mormyszka bordo z brokatem, i rzuty z nadgarstka spod siebie ... Wiem,że brzmi trochę dziwnie, ale na to miałem najwięcej brań ... Pozdrawiam i mam nadzieję, że do zobaczenia na wodzie w weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.