Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gruntówka na karpia, sandacza, szczupaka


Wigor

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o zakupie tej wędki http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=3&assortment=10&producer=50&kind=2679 do połowu karpi na grunt, sandaczy na martwą rybkę i szczupaków na żywca ?? Myślałem też o zakupie najldelikatniejszego modelu tej wędki http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=4&assortment=9&producer=26&kind=1295 . Jak myślicie która będzie lepsza ?? Według mnie Crystalis Long Cast byłby bardziej uniwersalny ale chciałbym posłuchać i waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

na tym forum wisi jakieś fatum na tej firmie, czyżby wszyscy są tacy zamożni że ich stać na kije po 1000-2500zł., czy to juz taka moda na tym forum i się nie chcą przyznać że 30% z ich wyposażenia to J...N. W głowie mi się nie mieści że jest inaczej, napisałem 30%, z moich obserwacji wynika że J....A używa 70% wędkarzy, czyżby wkradł się brać wędkarską snobizm, przemyślcie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snobizm powiadasz ?

Ja się przyznaję i nie wstydzę się tego. Mam wszystkich wędek około 20 szt. Nawet 3 bambusy po dziadku mojej żony :mrgreen: jakie sztuki na nie wyciągnięto to za głowę można by się złapać. Za żadną z moich wędek nie dałem więcej niż 100 zł. Nigdy nie zapłacił bym za wędkę 500 czy 1000 zł. Stać mnie na taką cenę ale uważam , że 90 % sukcesu w wędkarstwie to doświadczenie i umiejętności a nie ekstra sprzęt. Oczywiście komfort łowienia super leciutką wędeczką za tysiąca jest niezaprzeczalny.

W wędkarstwie jest jak w motoryzacji -- nie każdy jeździ mercedesem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na markę wybrałbym tę drugą
No a ja ze względu na wykonanie postawił bym ja Jaxona. Dragon Mystery jest wędką bardzo dobrą ale w tym przypadku nie jest dominatorem.

Co do pytania Wigora to na karpia chyba dwie nie będą dobre

W wędkarstwie jest jak w motoryzacji -- nie każdy jeździ mercedesem
To trochę nie tak wg mnie, kupując drogie auto masz gwarancje przynajmniej wygodnej i ciekawej jazdy. Ryby nie biorą tylko tym ze sprzętem za parę tysięcy tylko tym co mają pojęcie o łowieniu. Marka sprzętu nie łowi ryb tylko wprawny wędkarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie zaden snob. Mam karpiówke jaxona 2,75lbs i jestem z niej zadowolony, widziała kilka fajnych rybek, drugą york passion carp 2,75 i ta jest jeszcze lepsza i solidniejsza choć tańsza. Do tego 2 krecioły z wolnym biegiem yorka i powiem zwięźle zaczyna mi sie ta firma podobać. Do tego archaiczne teleskopy ABU które maja chyba z 15 lat i jeszcze pare ładnych latek posłużą choć zniosły juz niejedą extremalną jazde. Do tego kilka wedeczek na różne okazje firm o których chyba nikt nie słyszał (marki bazarowo kij wie jakie). Jedyne wedki jakie kupuje dobrych firm to spinningi, a i tutaj gdybym miał możliwość sprawdzić którąś z tańszych firm to kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnych okazów karpii łapał raczej nie bede, maksymalnie do 10 kg, więc obie z tych wedek powinny dać rade. W zeszłym roku wycholowałem bez problemów karpia 5,4kg na dość delikatny teleskop JAXONA 5-25g dzięki czemu nabrałem zaufania do tej firmy. Co prawda raz zdarzyło mi sie złamać szczytówke na rybie w wędce Jaxona ale to głównie z mojej winy. Sprzęt jak sprzęt, jeśli sie potrafi nim posługiwać, to każdy jest dobry i właśnie chyba dlatego wezme jednak Jaxona, bo Dragon Mystery już od dłuższego czasu jest niedostępny w sklepie i nie wiadomo kiedy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za snoba również się nie uważam i nie stać mnie na wędki za 1000 a narazie nawet za 500 PLN, ale o sprzęcie sygnowanym przez Jaksona mam swoje zdanie i wolę wybrać coś z oferty innych krajowych "producentów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

To może ja też wtrącę swoje 3 grosze. Też nie uważam się za żadnego snoba jak to mi już raz na innym forum zarzucono. Mając płacić za wędkę Jaxona powiedzmy 150 zł wolę kupić Dragona, Mikado, bądź Robinsona w tej samej cenie. I to, że nie zachęcam do kupowania Jaxonów (a nawet odradzam) nie świadczy o mnie, że jestem snobem i wydaję na wędkę 500zł! Bo nie wydaję. Rozglądając się po wyżej wymienionych firmach można łatwo dostrzec, że nie tylko Jaxon produkuje tańszy sprzęt. A sprzęt tych firm jest moim zdaniem znacznie lepszy. Jedna rzecz, która do jaxona zraża mnie bardzo, to kiepskiej jakości przelotki. Za tą samą cenę można dostać naprawdę coś innego, coś lepszego i uwierzcie mi, że to nie jest żaden snobizm! To logika! :mrgreen: Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.