Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Karpie na tyczkę


Jarosław

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
no pięknie takie grubaski na tyczkę ???
pod warunkiem ,że zwabisz je w miejsce gdzie niema twardych zaczepów w promieniu x metrów :???:

Aż sie dziwie że żaden No kill'owiec nie zapytał jeszcze ile czasu trwa hol takiej ryby :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sam zobacz
jakoś mnie to nie dziwi specjalnie, natychmiastowa reakcja, ciężko biedakowi się rozpędzić na tak krótkim odcinku i wyrzuca go do góry, próbuje już nie tyle odejść na większy dystans, co się zanurzyć po skosie.

A teraz wyobraź sobie tą samą rybkę i połów w wykonaniu 'karpiarza' zanim by wylazł z namiotu wolny bieg wyłączył i kij do pionu podniósł, to karp już pędzi na pełnej szybkości, od ładnych kilku chwil, ale za to jaka frajda zanim zatrzyma te rozpędzone parę kilo i jaki hol :mrgreen: '...stary to był odjazd !' :wink:

Ale nie o to mi chodzi by robić jakieś dziecinne porównania metod,... natomiast widziałem kiedyś filmik jak koleś trzepał karpie na muchówkę w słoneczny dzień :cool: dość spektakularne widowisko.

Ps. czy aby nie chcecie przenieść tego tematu do działu wyczyn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Karpiarstwo to to chyba nie jest raczej łowienie karpi .

Nazwy są umowne, liczy się hobby, pasja :idea:

OT

Miły jest natomiast fakt,że ta cała komercjalizacja wokół karpia, poza bałwochwalczym, ogłuszającym marketingiem dodatkowo wymusza pewien postęp techniczny w pospolitym sprzęcie wędkarskim (tysiące klientów - potencjalnych testerów którzy drugi raz tego samego chłamu nie kupią, bo mają stałą łączność oraz "inteligencje zbiorową" czyt. internet :mrgreen: )

Dawno temu postęp w wędkarstwie to przede wszystkim zawodnicze tyczki - maksymalna długość i moc, przy minimalnej wadzę (najnowsze materiały i technologię) odrobinę później do sztafety technologicznej dołączyły spiningi :cool: rozwój ten 'odrobinę skapnął' na inne metody choć zapewne pozostała jeszcze niewielka grupa ortodoksów dla których najlepsza jest np. tonkinowa klejonka...ale to obecnie gatunek wymierający..dlatego też warto mieć aparat nad wodą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Karpiarstwo to to chyba nie jest ;) raczej łowienie karpi .

A czy prawdziwym karpiarzem można nazwać ludzi śpiących w namiotach lub samochodach i czekających na syrenę. Przecież tam praktycznie sprzęt za nich łowi a oni tylko stawiają kropkę nad "i" kręcąc kołowrotem. To już mój pies bardziej się cieszy jak bombka podskakuje. :grin:

wymusza pewien postęp techniczny w pospolitym sprzęcie wędkarskim

Postęp techniczny w wędkarstwie wymógł sport i rywalizacja w nim, bo bez tego dalej by były bambusy i katiuszki w robocie, tak jak w zbieraniu grzybów czy gałęzi na opał. Niech by tylko w tym zrobiono dyscypliny zaraz by wymyślono kombajny czy kosze z włókien węglowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sory to tak jakby ktoś rybaka łapiącego karpie na sieć nazwał byś karpiarzem ! nazwał byś? bo ja nie!!!

albo dziadka-mięsiarza łowiącego kroczka z zarybień taki gościu nie jest dla mnie karpiarzem.

A w tym przypadku to są spławikowcy którzy łowią karpie.

Według mnie karpiarza cechuje podejście do ryb nie tylko karpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie karpiarza cechuje podejście do ryb nie tylko karpi

Oświeć mnie na czym to polega to szczególne podejście karpiarzy w stosunku do innych etycznych wędkarzy i przestrzegających regulaminu, bo o nie etycznych nie rozmawiamy chyba. Oczywiście, że są jeszcze grupy np muszkarzy narzucające sobie większe rygory i zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosławie a czym dla ciebie jest etyka?? czy samo przestrzeganie rapru robi wędkarza "etycznym"? śmiem wątpić! Regulamin zezwala np na zabranie z łowiska 3 szczupaków nawet w przypadku gdy ta szczupaki mają po 10 kg regulamin na to zezwala ale czy to jest etyczne?? chyba nie !!

Nie mówiąc już o "etyczności"połowów np na żywą rybkę albo np na 2 wabiki (muszki)

Temat tyczy spławikowców -sportowców .Czy według ciebie np szybkościowy połów ukleji jest połowem etycznym??

Czy facet przyjmujący uklejke "na klate" i wyrywający jej hak z pyska jest wędkarzem etycznym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tyczy spławikowców -sportowców .Czy według ciebie np szybkościowy połów ukleji jest połowem etycznym??

Nie, ale jest sposobem na życie, wole to niż zabijanie ludzi na wojnie :grin:

Czy facet przyjmujący uklejke "na klate" i wyrywający jej hak z pyska jest wędkarzem etycznym??

Nigdy nie wyrywałem haka choćbym miał przegrać.

A czy jest etyczne fotografowanie się z karpiem na klacie :?::grin: nie lepiej na macie karpiowej :?:

Myślę że nie potrzebnie schodzimy z tematu.

Proszę o usuniecie tematu, mój temat moja wola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o usuniecie tematu, mój temat moja wola

Temat jest bardzo ciekawy, dajmy mu szansę na rozwój.

Skupmy się więc na sednie, pozostała reszta "ofów" będzie kasowana i odpowiednio nagradzana :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.