Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Dąbie- Elewator ul. Portowa


czester78

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post tak więc Witam wszystkich kolegów i koleżanek po kiju. Zanim zacznę o łowisku kilka słów o mnie : Wiek 33 lata, łowie już 26 lat przede wszystkim spinning aczkolwiek wszystkie inne metody też mile widziane. Ulubiona ryba do łowienia Boleń na koncie kilka szt 4kg, piątak nadal czeka na mnie. Dodatkowe zainteresowania: strzelectwo i fotografia. A teraz do rzeczy:

W temacie o parnicy jest poruszony kanałów w dąbiu, nie chciałem tam go kontynuować żeby tematu nie zmieniać. Chodzi o te miejsce. google maps

Dzisiaj wybrałem się na w/w kanałek, połowiłem na shot dropa, efekt: zerowy.

Łowiły też inne osoby na boczny trok efekt podobny.

Miejsce jest obiecujące, szczególnie jak się mieszka 2 ulice dalej. ;)

Jak by ktoś się wybierał z "haczykowców" niech da znać, jak będe miał wolne od pracy z chęcią dołączę. Pozdrawiam i do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie słyszałem że są tam rybki tylko teraz mają przerwę ;) Co do kosiarzy jak któregoś tam spotkam własnoręcznie wrzucę go do wody ;) a znasz może jakieś dobre miejscówki w dąbiu tak żeby ze spiningiem na godzinkę czy dwie skoczyć?. Jak by co to moje gg 1343021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej stad kleni i to takich ładnych widziałem na odcinku od mostu w jezierzycach do mniej więcej osiedla Płonia .... tam również widziałem trotke jak płynęła środkiem rzeki i kilka małych pstrągów ... ogólnie moim zdaniem jest to najbardziej rybny jak najatrakcyjniejszy odcinek rzeki ... ale dobra wracając do tematu .. mam pytanie bo na elewatorze spodziewam się również szczupaka a powiedzcie mi czy zaglądają tam sandacze w te baseny i jak głęboko tam jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...

ja bylem tydzien temu lipa straszna okonie lataly za twisterami ale niechcialy go nawet posmakowac , na zywca sama drobnica do 15 cm , na czarnej lace okon wszedl ladny ale tylko na zywca bylem wczoraj i piekne sztuku lapali takie do 40 cm nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc w GooleMaps: 53.459832,14.708974. Tam gdzie zielona strzalka, mozesz polowic okonki (jak im sie bedzie chcialo... hehe) a w bananie powyzej krasnopiory (wzdregi), ale jest mocno zarosniety i coraz trudniej cokolwiek wyciagnac... Bylem tam wczoraj, nawet nie rozpakowalem sprzetu, bo wialo jak sam diabel... Masakra po prostu. Za to w Lubczynie przy wejsciu do mariny polowilem na splawik i czerwonego. Syn probowal na boczny trok i tylko kilka maluchow... Moze faktycznie trzeba na zywca sprobowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

do czestera i innych chacych łapać na portowej koło elewatora.

byłem w czwartek miniony,próbowałem z bratem na cyplu drop shot i nic,machalismy ze 2 godz tak od 9 rano,byl tam kolega po kiju który kilka dni wczeniej mial kilkanascie garbusów na drop shota,brat je widział.ja jak zmarzłem ,zmieniłem metode i miejsce. poszedłem na spławik z czerwonym i białym robakiem spróbowac kolo barki,sam poczatek kanału od strony płotu przy bramie na przystań.jest tam murek,to moje ulubione miejsce :wink: wyjąłem kilka okoni od 7 do 19 cm,plotka od 10 do 25 cm i duże krasnopióry kolo 30 cm.Cociekawe im blizej barki tym lepsze brania,rzucałem spod ręki,ja na czerwonego okonie na poczatku ,potem na białego.Brat łapał z gruntu na białego od razu ,łapał wieksze płocie i krasnopióry.zanete miałem na leszcze dragon,dodałem kukurydze i białe.zbu utrzymać je co 20 minut rzucałem 2 kulki zanęty.przez 2 godziny mielismy okolo 25-30 sztuk.skończyliśmy kolo 13.30.

jutro prawdopodobnie tam będę.Pozdrawiam wszytkich i zyczę taaakiej ryby :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na elewatorze wczoraj rezultat : cała masa okonka do 18cm ,12szt 20-27cm, 1 bolek 20cm:) złowione wszystko na twistery motoroil 3cm i główki 1,5 gr przynęta prowadzona różnie przez 1 godzinę powoli bez zatrzymywań resztę czasu trzeba było kręcić szybko i stawać na 5 sec możliwe ze w piątek też tam zawitam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem od 15 do 17. efekt 2 okonie 15 i 19cm na gumę 3 cm, główka 3g, i masa na czerwonego na spławik ,z tym ze na spławik to takie koło wymiaru. za póżno pojechałem,łowiłem w ciemnościach na gumę ,blaszkę, i nic. a wyciągnąłem kępę z zerwanym spławikiem,haczykiem i okoniem na nim :mrgreen: , cóż byłem sam stąd taki czas a nie inny.z kompanem zostałbym dłużej.

ale okoń wrócił tam,bo dużo się spławiało a i mewy z kaczkami są.łapałem tylko na cyplu z połamanym słupem betonowym od lamp.

łowisko fajne i na pewno tam wrócę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

byłem dzisiaj od 13.15 do 15.45, na paprocha filoetowego 1 szt 10 cm,na motoroil herbaciany 3 szt 12-19 cm,okolo 20 szt na czerwonego-splawik.

wiało bardzo mocno,łapałem na cyplu przy połamanym słupie,rzucałem pod drugi brzeg w strone d abskiej plaży...

ja by na spławik nie spróbował ale przyszedł miejscowy kolega zaczął szukac ryby,za chwile łapaliśmy razem...

pozdrawiam go i was wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj na moim cyplu koło elewatora .Łapałem od 14.30 do 16.10. Efekty: 20 okoni 5 na gume paproch,kolor denaturat,metoda- dropshot,15 szt na spławik ,czerwony robak.Niestety 3 szt około 17 cm,reszta 10,12,8 ,,jeden 15 cm.Na czerwonego branie za braniem. Wody od groma ,jakieś 15 cm poniżej murku,więcej czasu łapałem na spławik....

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dzisiaj ok 8;30 podjechalem na elewator widok piekny cale jezioro w lodzie widzialem 200m przedemna jakiegos goscia wiec szedlem w jego kierunku (w strone cypla) facet zszedl na lod i doszedl jakies 200m w jezioro chcialem isc za nim ale zatrzymal mnie huk i trzeszczenie , zatrzymalem sie i centralnie w tym miejscu gdzie chcialem zeskoczyc zaczal pekac lod nagle spojrzalem jak kreska biegnie wzdluz calej lini przy murku i doszla az do barki edukacyjnej i centralnie ok 5m od barki pekla tafla lodu majaca jakies 5cm grubosci az niewierzylem mimo tylu - temperatur lod moze byc ciagle niebezpieczny potem nasluchiwalem i patrzylem na tego goscia a on bez zadnego strachu spokojnie sobie lowil w czwartek zawitam tam napewno i dodatkowo chyba owiaze sie lina do jakiegos drzewa ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.