Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki wybrac przypon


Krzysiek_K1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

A więc ja kieruje się kilkoma parametrami, pierwszym z nich jest co mam zamiar łowić np. okoń wystarczy mi fluocarbon a na szczupaka stalka, na sandacza wolfram, ogólnie nie ma sztywno założonego kanonu "co do czego". ja na woblera założył bym wolfram bo nie jest bardzo sztywny,a do twistera nie zakładam nic tylko kretlik i żyłeczkę.

sory jak zrobiłem jakieś błędy :oops: ,i mam nadzieje że pomogłem. :mrgreen:

Pozdrawiam Piotrek. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie czego najlepiej użyć jako przyponu łowiąc na blache woblera czy twistera. Czy lepsza będzie stalka wolfram czy może plecionkę z góry dzięki.

A więc ja kieruje się kilkoma parametrami, pierwszym z nich jest co mam zamiar łowić np. okoń wystarczy mi fluocarbon a na szczupaka stalka, na sandacza wolfram

Okoń i sandacz nie przegryzie żyłki- nawet cienkiej.

Jeżeli łowisz na bardzo małe przynęty z nastawieniem na okonia to przypon jest niewskazany. Jeżeli łowisz większymi przynętami, to prawdopodobieństwo trafienia szczupaka skłania do zastosowania przyponu wolframowego. Szukaj tych cienkich a wytrzymałych i koniecznie tych dłuższych min. 25- 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ja kieruje się kilkoma parametrami, pierwszym z nich jest co mam zamiar łowić np. okoń wystarczy mi fluocarbon a na szczupaka stalka, na sandacza wolfram, ogólnie nie ma sztywno założonego kanonu "co do czego". ja na woblera założył bym wolfram bo nie jest bardzo sztywny,a do twistera nie zakładam nic tylko kretlik i żyłeczkę.

sory jak zrobiłem jakieś błędy :oops: ,i mam nadzieje że pomogłem. :mrgreen:

Pozdrawiam Piotrek. ;-)

zdecydowanie przy polowie sandaczy odraadzam jaki kolwiek przypony ,przy okoniachu tez nie uzywam a przy lowieniu szczupakow zakladam dragony surfstrandy 1x7 40cm do 9kg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MariuszA wprowadzę trochę to w życie (doszedłem teraz do wniosku wędkarstwo to całe moje życie):-P

jaki kolwiek przypon ,nawet cienki zmienia minimalnie prace przynety ;) a czasami nawet bardziej niz minimalnie ;) dlatego ja naogol niestosuje przyponow. Bo mimo wszystko jaki by byl sa sztywniejsze od plecionki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo Mariusz wiesz ... ja ostatnio miałem jakieś z mikado ... miekkie jak plecionka ... nie pamietam nazwy ale powiem jedno ... nie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo Mariusz wiesz ... ja ostatnio miałem jakieś z mikado ... miekkie jak plecionka ... nie pamietam nazwy ale powiem jedno ... nie polecam :D

łowililem na rozne przypony i powiem szczerze ze dragon dla mnie jest zdecydowanie najlepszy ;) kongeroskie pekaja na laczeniach z kretlikiem nie polecam. spinwalowskich tez niepolecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze ja ogólnie nie używam przyponów :D nie lubie łowic szczupaków jakoś to nie jest ryba za którą ganiam :D dla mnie tylko okoń i sandacz!! :D a jak wiem ze moze walnac szczupak w danym miejscu to uzywam zwyklych wolframów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze ja ogólnie nie używam przyponów :D nie lubie łowic szczupaków jakoś to nie jest ryba za którą ganiam :D dla mnie tylko okoń i sandacz!! :D a jak wiem ze moze walnac szczupak w danym miejscu to uzywam zwyklych wolframów :D

ja uzywam tylko i wylacznie przy polowie szczupakow ,ale nie lowie ich za czesto ale przetestowalem wiele wolframow wiec jakies tam pojecie mam.

kiedys probowalem lapac sandacze z wolframem ,i mialem zdecydowanie miej bran i od tego czasu nieuzytwam ich do ich polowu wcale ,no i do tego psuja prace przynety przy opadzie bo jednak ten koncowy kawalek jest troche sztywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na szczupaka to tylko wolfram ale to gumy i blachy a jak zakładam woblera to często zaplatam plecionkę w warkocz, jest wytrzymalsza i nie zaburza pracy woblera ,wiadomo szczupak może ją przegryźć ale nie pójdzie mu tak łatwo i trzeba szybko go wyciągać na brzeg żeby skurucić do minimum czas w jakim będzie rezał po przyponie.W sumie to wyciągłem trzy szczupaki już na taki przypon i to nie małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

ja osobiscie odkad szczupak przegryzl mi fluocarbon stosuje tylko przypony stalowe i wolframowe. nawet lowiac na gumy sandacze bywa ze przy wyzszym podniesieniu z dna przyneta zainteresuje sie lokalny szczupak.

moge polecic Dragon 3x3 oraz 1x7 sa dosc tanie i cholernie mocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łapałem wcześniej na plecionkę i miałem tylko dwa przypadki na kilkanaście razy że szczupak przegryzł mi przypon. Teraz dla pewności stosuje przypon wolframowy i mam spokój bo jeszcze nie miałem żadnej sytuacji że szczupak przegryzł mi przypon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łapałem wcześniej na plecionkę i miałem tylko dwa przypadki na kilkanaście razy że szczupak przegryzł mi przypon. Teraz dla pewności stosuje przypon wolframowy i mam spokój bo jeszcze nie miałem żadnej sytuacji że szczupak przegryzł mi przypon.

trafisz na duzego zebacza to bedzie po plecionce :P ja pistolety tez bez przyponu wyciagalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przypony z firmy Stan-Mar .Szczególnie wolframy.

Potwierdzam, bardzo dobre, do tego niska cena (~3zł/2 szt.). Poza tym Kamatsu VolframX również porządny przypon (w osłonie, gładki, miękki i mocny).

Za to odradzam przypony firmy APS - nówkę sztukę, o rzekomej wytrzymałości 6kg, urwałem na żyłce o wytrzymałości znacznie poniżej 6kg. Pękła jak nitka, i został sam krętlik :evil: . Chwilę później zawiązany przypon wspomnianego Stan-Mara i dobrze trzeba było się nasiłować, żeby go urwać (wersja 5kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ja używam tylko przyponów wolframowych i staram sie w miare możliwości stosować je jak najdelikatniejsze a jeżeli chodzi o inne ryby niż zębaty to nie stosuje przyponu absolutnie żadnego... zdecydowanie zmniejsza ilość brań.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również staram się nie używać przyponów, ale tylko tam gdzie niema zagrożenia ataku zębatego lub zagrożenie jest znikome.Natomiast tam gdzie jest sporo szczupaka stosuję przypony maks.5 kg, resztę załatwiam hamulcem. Wychodzę z założenia że lepiej nie złowić sandacza, niż zostawić rybę na wolności z hakiem w gardle.

NO KILL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.