Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki wybrac przypon


Krzysiek_K1

Rekomendowane odpowiedzi

witam dokładnie:)na sandałka nie stosuję przyponów bo to zniekształca pracę gumy a wiemy jak sandacz jest kapryśną rybą:)jeżeli chodzi o szczupaka to wolframik jednak jest przydatny:)w tym roku straciłem życiówkę tylko dlatego,że nie miałem staleczki:/15cm białe kopyto zostało odcięte jak nożem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Jak łowię na jerki, i przynęty które się mocno podrywa, a moim celem są tylko szczupaki to zielone sztywne stalki, nie ma problemu z pląteniem , jeśli wobki i gumy to wolframy. Pod sandacza zawsze używam wolframu, często przyłowem jest szczupak. Jeśli chodzi o celowe łowienie okoni sama plećka albo żyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dość długo zachwycałem się surflonem - używałem dragonowskiego, 9kg - nigdy żaden szczupak mi go nie przegryzł, a nie odstraszał sandaczy. Dwa lata temu złowiłem na niego suma 8.9kg. Wyholowałem a potem rzucałem kopytem 3 na 7-gramowej główce i przypon ów pękł podczas tego rzutu - tak był sfatygowany. Gdyby ten sumek ważył 10 kg, to bym go pewnie nie wyholował, a szczupaka 108cm wyjąłem jakiś czas temu na zestaw uzbrojony w wolfram do 5 kg - co prawda w sprzyjających warunkach - więc odtąd postanowiłem: żadnych wynalazków, tylko metalowe przypony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat powiem szczerze, bo chce zaczac sezon sandaczowy, zastanawiam sie czy brac przypon jesli juz to jaki.

Chodzi mi oczywiscie o przylow szczupaka, ktory zdarza sie w miare czesto.

Ostatnio kolega kilka dni temu stracil 3 gumy, bo nie mial przyponu, ale mowi, ze i tak nie bedzie zakladal.

Jesli juz brac to jaki?

Kolega mowi wolfram, bo najmniej jest sztywny, ja lubie surflon i sulfstrand dragonowski, bo sie tak szybko nie odksztalca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że należy używać przyponu tam, gdzie często przyłowem jest szczupak. "Kolega stracił trzy gumy". Ja na to patrzę inaczej: trzy szczupaki pływają z hakami w pyskach. Łowiłem dużo sandaczy i nie zauważyłem znaczącej różnicy w ilości brań, gdy miałem przypon i gdy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przypony wolframowe o długości co najmniej 45 cm (duży zębaty bez problemu połknie przynętę razem z krótkim przyponem i odetnie linkę nad nim)

Kolejną ważną sprawą, przy wyborze odpowiedniego przyponu, to jakość agrafki. Często to właśnie ona jest najsłabszym elementem zestawu.

Pozdrawiam killah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.