Skocz do zawartości
tokarex pontony

Najlepsza waszym zdaniem firma wędzisk i kołowrotków


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Używam sprzętu różnych firm, (ale raczej tych z niższej półki) oprócz jaxona. Z za najlepsze uważam: z żyłek - cormoran, wędziska - mistrall, kołowrotki - nie wiem które, osprzęt - mistrall. Generalnie mistrall, z racji przywiązania do pewnego zaprzyjaźnionego sklepu :mrgreen: Z kołowrotków za zdecydowanie najlepszy; (ale nie bez wad) uważam Rileh Rex 64. Jest niezniszczalny...

Moje zdanie jest takie: NIE SPRZĘT ŁOWI RYBY - ŁOWI JE WĘDKARZ

Często widzę sytuacje jak wędkarze z "gratami" za parę tysięcy nie mogą pokonać w wynikach "miejscowych", ze sprzętem za kilkadziesiąt złotych.

Nawet mnie się udało bazarowym Viraxem z kołowrotkiem mistrall hi-tech carp 4000 :!:

złowić metodą spinningową szczupaka 109 cm, i 10,2 kg wagi :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moje zdanie jest takie: NIE SPRZĘT ŁOWI RYBY - ŁOWI JE WĘDKARZ

Maluchem jak i S klasą dojedziesz z punktu A do punktu B.

Kije: St Croix, Talon, Lamiglas.

Kołowrotki: Shimano od Twin Powera w góre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotki i wędki wyłącznie shimano.Obecnie jedenasty sezon i nie do zajechania.Dla przykładu zebco,jaxon,mikado wytrzymywały do roku czasu ostrego spiningu.Z żyłek tubertini UC-7, klasa sama w sobie.Dodam że spining shimano musiałem mocno przerobić ze względu na beznadziejną rękojeść.Najlepiej w ręku leżał mi kij cormorana ale wytrzymał coś około dwóch lat.Potem nigdzie nie mogłem go kupić a teraz po parunastu latach widzę powrót tej firmy na rynek.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench prawda ,ale jak ci weźmie ładny okaz to na byle jaki sprzęt na pewno jej nie wyciągniesz.:)

Na bazarowym może i nie... ale na wędkach klasy "popularnej" można holować okazy.

Im lepszy sprzęt tym większy komfort łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu 90% userów ma opory do Jaxon'a?

Może nie są zadowoleni z jakości lub trafili na jakieś felerne egzemplarze.

Moim zdaniem najlepsza firma robiąca kołowrotki to Ryobi(coś pięknego :wink:) , na drugim miejscu Shimano a co do wędzisk moim nr 1 jest Daiwa. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu 90% userów ma opory do Jaxon'a?

Miałem z Tą firma do czynienia i szczerze nie polecam (no może poza serią wędzisk XT-PRO). Stosunek "jakości" do ceny można zdefiniować jako żaden.

Jeśli miałbym polecić jakąś firmę w stosunku cena\jakość to wędki TEAM Dragon.

Posiadam i polecam. Mistrall też mi przypadł do gustu. Oczywiście marzy mi się Daiwa ale może kiedyś.

Co do kołowrotków, które przepuściłem przez ręce to dopiero Shimano Super GT zasłużył na słowa uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, masz jakieś złe wspomnienia z produktami Jaxon'a?

wernicjusz co takiego źle wspominasz?

zastanawiam się nad kupnem następnego wędziska tej firmy i może macie racje że to jest kibel a ja trafiłem dwie dobre sztuki na kilkaset :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealne określenie.

Ja twierdzę, że sprzęt Jaxon nie jest ani lepszy ani gorszy od konkurencji (oczywiście w poszczególnych grupach cenowych), ale jako że jest najbardziej dostępny w sklepach, to jest go najwięcej wśród wędkarzy a więc i statystycznie częściej można usłyszeć o usterkach.

Teraz zjawisko to jest mniej widoczne, bo zakupy internetowe mają coraz większy udział w rynku.

tomek1, masz jakieś złe wspomnienia z produktami Jaxon'a?

Nie mam, wręcz przeciwnie to co mam (dwa Marlony i wędka surfcastingowa) sprawują się ponadprzeciętnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wernicjusz co takiego źle wspominasz?

Źle wspominam bezustanne serwisowanie match'ówki tejże firmy. Ogromne problemy przy przy tym wynikające. Po 4 naprawie serwisowej w ciągu nie całego sezonu udało mi się jedynie za dopłatą zamienić tę wędkę na Bolonkę Xt-Pro, na którą nie narzekałem. Całkiem fajna, lekka i szybka. Po roku, przez wzgląd na ewentualne problemy serwisowe wolałem się jej pozbyć na rzecz trochę tańszej Mistrall Aqua, którą męczę już trzeci sezon bez najmniejszych kłopotów.

Posiadałem również kołowrotek jaxon'a nie pamiętam już serii a kupiony razem z match'ówką. Po pierwszych dwóch wyjazdach nad wodę zaczął wydawać jakieś dziwne odgłosy. Nie fart był taki, iż był przeceniony i nie podlegał gwarancji. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawn dawno temu miałem (bardzo krótko) spining jaxona.Przy wyrzucie cztero gramowym woblerem pękła szczytówka.Sprzęt tej klasy nadaje się na sporadyczne lekkie łapanie ,do tej pory mam spławikówkę mikado i jakoś się trzyma.Z mojej praktyki spiningi i kołowrotki tych firm wytrzymywały maksymalnie jeden sezon a przewaliłem tego naprawdę wiele.Jakościowo gdy się pojawiły były lepsze od krajowych czapli i relaxów a na poziomie rexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fart był taki, iż był przeceniony i nie podlegał gwarancji.

Bzdurę Ci wcisnęli, towar przeceniony, promocyjny itd. podlega gwarancji tak samo jak każdy inny. Zawsze zostaje reklamacja na niezgodność towaru z umową. Następnym razem sprzedawce wyśmiej w twarz i powiedz, że rzecznik praw konsumenta się tym zajmie - zawsze działa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.