Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Warta 16 km od Wielunia


Gość Tomek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tatamarcelka
fotki z miejsca gdzie były zdjęcia kręcone tylko ujęcie w filmie było w górę rzeki a foty ukazują krajobraz i oberwaną skarpę po ubiegłej powodzi w dół rzeki.

zgadza się właśnie to jest to miejsce. Ciekaw jestem jak ten dzisiejszy odcinek rzeki ma się do tamtego z 1986r (czy i jak bardzo zmieniła się rzeka)

A propos masz może jakieś stare foty warty? Oczywiście wtedy nie było jeszcze cyfrowych, jak byś miał to można zeskanować i wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Wielgos85

tatamarcelka, No pewnie że mam jeszcze sprzed czasów cyfrowych. Jak wpadnę do rodzimego domu to odnajdę i na czasie powrzucam.

Ten odcinek co był na filmie nie zmienił się wcale, no oprócz ilości wody bo wtedy koryto było głębsze.

Jak odwiedzisz to miejsce to jeszcze swojego czasu jakoś 3 lata temu to miejsce zostało wygolone z krzaków,jeżyn i pokrzyw. Rośnie tam trawka zielona i nie dam ręki odgryźć : między dwoma drzewami zawieszona została duża tablica tego łuku Warty z filmu i wklejka Warty dzisiaj.

Jak odnajdę to zdjęcie to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
To może już wrzucałem ale to w pełnym wymiarze 2008r.

Obrazek

Powinniście znać to miejsce

te są cyfrowe czy scany? Tak czy inaczej dzięki. Stare zdjęcia warty kolekcjonuję i mam nawet na tym punkcie swoistego bzika, tak więc puszczaj proszę co masz i jeśli ktoś ma też niech załącza. Będzie świetnie porównać jak ta rzeka kiedyś wyglądała.

Jak będę miał chwilę załączę wam scan pocztówki z lat 60 widok na rzekę w Sieradzu i dla porównania co z niej zostało dziś. Trudno w to uwierzyć, że można tak zepsuć rzekę, ale niestety zmiana jest dotkliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać, gdzie to dokładnie jest?

Miejscowość i bardziej konkretnie?

Radzę lepiej nie roztrząsać takich informacji na forum.Różni ludzie tutaj zaglądają(nie mówię tu o @Gustliku) .Każdy robi jak uważa,ale to taka sugestia w trosce o ryby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Możesz napisać, gdzie to dokładnie jest?

Miejscowość i bardziej konkretnie?

Radzę lepiej nie roztrząsać takich informacji na forum.Różni ludzie tutaj zaglądają(nie mówię tu o @Gustliku) .Każdy robi jak uważa,ale to taka sugestia w trosce o ryby...

masz rację trzeba przystopować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
6m, 7m ,8m ?? jaką długość ? preferujesz?

kupuję szóstkę, podobno jest najbardziej uniwersalna, te modele są bardzo lekkie, więc powinno się komfortowo łowić nawet kilka godzin nie wychodząc z wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Przyznam,że nie miałem w łapie tego kijka,a ciekawie się prezentuje.Też rozważam jaki kijek pod przepływankę zakupić,bo mój match niestety skończył swój żywot w szprychach rowera.Moja wina :mad:

no podobno bolonki trabucco w tym wyższym przedziale cenowym są wysokiej jakości, lekkie a zarazem mocne. Niecałe 300g na 6m to świetna waga. Niektóre kijki ważą nawet ponad pół kg, wiec jest różnica. Ja też kiedyś rozważałem zakup match 4,5m, ale po tym jak się napatrzyłem na popisy wędkarza łowiącego świnki na sanie na bolonkę postanowiłem nauczyć się tej metody. Ponieważ uwielbiam brodzić i mam pomysł gdzie tą metodę wykorzystać na Warcie podlałem decyzję, że kupują taki kij. Taka długość daje możliwość skuteczniejszej kontroli spływu zestawu, niż przy krótszym kiju.

Apropos, ja też kiedyś wkręciłem drgającą szczytówkę browninga w szprychy, znam :grin: to uczucie. W tym natomiast roku złamałem spinning i zgubiłem rączkę od kołowrotka. Prawdziwie owocny sezon :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

To takie foty co złapałem jak dni ciepłe się kończyły- koniec września

(zapoznaj się z regulaminem wklejania zdjęć na forum, zanim wkleisz na forum następne podobne. Admin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85

Drzewko "bonsai" tak humorystycznie wrzuciłem :) Tematu się nie trzyma ale znaleziony pewnej wyprawy nad Wartą. Ja tu na ryby a trafiają się grzyby :))

post-10894-1454497294528_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielgos85
fotki z miejsca gdzie były zdjęcia kręcone tylko ujęcie w filmie było w górę rzeki a foty ukazują krajobraz i oberwaną skarpę po ubiegłej powodzi w dół rzeki.

zgadza się właśnie to jest to miejsce. Ciekaw jestem jak ten dzisiejszy odcinek rzeki ma się do tamtego z 1986r (czy i jak bardzo zmieniła się rzeka)

A propos masz może jakieś stare foty warty? Oczywiście wtedy nie było jeszcze cyfrowych, jak byś miał to można zeskanować i wrzucić

W weekend ( sobota) byłem w tym miejscu i foto masz jak wygląda ten zakręt co był w filnie:

post-10894-14544972945623_thumb.jpg

post-10894-14544972945845_thumb.jpg

post-10894-14544972946095_thumb.jpg

post-10894-14544972946491_thumb.jpg

post-10894-14544972946721_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
fotki z miejsca gdzie były zdjęcia kręcone tylko ujęcie w filmie było w górę rzeki a foty ukazują krajobraz i oberwaną skarpę po ubiegłej powodzi w dół rzeki.

zgadza się właśnie to jest to miejsce. Ciekaw jestem jak ten dzisiejszy odcinek rzeki ma się do tamtego z 1986r (czy i jak bardzo zmieniła się rzeka)

A propos masz może jakieś stare foty warty? Oczywiście wtedy nie było jeszcze cyfrowych, jak byś miał to można zeskanować i wrzucić

W weekend ( sobota) byłem w tym miejscu i foto masz jak wygląda ten zakręt co był w filnie:

widzę, że tablica znikła. Wydaje mi się, że na ostatnim zdjęciu - które jest identyczne jak ujęcie z filmu - woda o wiele mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Zdjęcie zrobione w szarości jesieni, latem jak jest zielono to prawie jak z filmu tylko wody mniej

wybiorę się tam wiosną i latem nie raz, bardzo tam urokliwie byłem w listopadzie. Ostatnimi czasy znalazłem na forum o osjakowie fragmenty książki, którą pisał pan Kmita (od niedawna już na tamtym świecie) na temat swojego dzieciństwa w Osjakowie. Natrafiłem na fragment bardzo sugestywnego opisu rzeki z lat 30-tych poprzedniego wieku. Ja tego tak obrazowo nie ujmę, może odnajdę ten fragment, to załączę, ale zatkało mnie, kiedy opisywał, że rzeka to była głębia, a koło mostu w Osjakowie strefa przybrzeżna Warty była usłana nenufarami i roślinnością zanurzoną. Dziś nie potrafię sobie tego wyobrazić, ale dałbym duże pieniądze, żeby rzeka wróciła do tego pierwotnego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest kilka zdjęć Warty z 1947 roku. Zdjęcia robione koło tamy przy młynie w Strobinie (od strony Walkowa).

Mam też kilka filmów DVD z Konopnica z lat 60-70. Rzeka była sporo większa niż teraz. Zresztą, co tu gadać. Sam pamiętam jaka była 25 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Tutaj jest kilka zdjęć Warty z 1947 roku. Zdjęcia robione koło tamy przy młynie w Strobinie (od strony Walkowa).

Mam też kilka filmów DVD z Konopnica z lat 60-70. Rzeka była sporo większa niż teraz. Zresztą, co tu gadać. Sam pamiętam jaka była 25 lat temu.

Konopnica super, takie fotki dla mnie to rarytas. wielkie dzięki. Czy istnieje możliwość pozyskania od Ciebie tych filmików DVD? Dla mnie byłaby to wielka gratka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.