Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Termin przydatnosci pinek ;p


Keldorn

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

pinki w tak zwanym przez was postaci larwalnej to bardzo dobra przynęty.

druga rzecz wtedy zwią sie kasterami i jak ktoś nie widzi w tym różnicy to niech zaglądnie do poradnika pozdrawiam "PI"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany koguta... :shock:

Kto wyrzuca kastery???

Sprzedawcy często je wyrzucają (pracownicy sklepów - nie wędkarze), sporo bym dała, żeby wiedzieć gdzie jest taki sklep - zanęta wtedy jest miodzio!!!... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy gorąco trini, a skąd do nas zawitałaś, że tak nieskromnie zapytam??

Z Warszawy - a ogólnie, to szukałam jakiegoś fajnego forum na necie - no i znalazłam... :)

Oj!! Zamieniłbym się z tą rybką z Twojego profilu. Niestety, oczywiście tylko teoretycznie!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

No tak - bo co by na to powiedzieli Twoja żona i mój mąż... :lol:

Dzieki za miłe powitanie :):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
A jak rozpoznać czy kupowane białe robaki są swieże, czy też w sklepowej lodówce leżą już kilka dni. Czy wsypujecie do nich atraktor zapachowy?

Powinny być jasne z ciemną plamką na ciele, wyrośnięte mniej więcej jednakowej wielkości .

Powinny być wyjęte przez sprzedawcę z lodówki (więc nie będą ruchliwe) , jeżeli wyciągnie je z pod lady zrezygnuj z zakupu.

Nie stosuję atraktorów zapachowych . Czasami posypuję biały ser przyprawą do piernika i wkładam do pudełka z robakami . Robaki jedzą serek i pewnie ta przyprawa (bardzo aromatyczna , korzenna ) coś na nie działa . Niestety nie przeprowadzałem badań na ile ta metoda poprawia skuteczność białych robaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siema wszystkim . Tak na rozluźnienie klimatu opowiem wam anegdotkę o pinkach.Należę do grona wędkarzy, którzy w okresie zimowym zmniejszają swoją aktywność, żeby nie powiedzieć że odwieszam wędki na kołku.Pewnego roku przyszła wczesna zima i trwała dość długo.Zrobiłem parę wypadów na lód, a poza tym zajołem się warsztatem wędkarskim.Na wiosnę robiąc porządki w lodówce znalazłem małe pudełko z pinkami. :grin: Po wyjęciu pudełka na ciepłe powietrze okazało się że90% zawartości nadaje się do użytku. Pinki przeżyły około pół roku. Nie źle co? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do pinki i białych robaków dosypuje mąki kukurydzianej. wtedy sie "nie pocą" i sa o wiele trwalsze. podstawą jest trzymanie ich w niskich temperaturach. Kastery?? super sprawa do zanęty i np na leszcza (na haczyku).

a do czerwonych robaków dosypuje fusy z kawy. są wtedy o wiele bardziej żywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.