Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowić na tę wędkę czy nie?


Grzegorz084

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie wiem czy jest to trafny dział, jeśli nie, proszę o przeniesienie.

Zacząłem wędkować rok temu. Wędkarze z innego forum, na którym zapytałem o sprzęt na spławik polecili mi wędkę Dragon Tactix Float 5-20G (4.2m) (wędka teleskopowa). Do tego kołowrotek Ryobi Virtus 2000 z 2,5kg hamulcem. No i kupiłem.

 Wędzisko złowiło może 30 małych ryb (głównie karasie i kilka niewymiarowych linów) na stawie. Później zmieniałem spławik, wyważałem i szczytowka po prostu wysunęła się i odleciała. Wędka poszła na gwarancję i dostałem ją z powrotem. Od tamtej pory było (chyba) pare małych rybek, narazie się trzyma.

Po tym co jej się stało przy takich rybkach nie wiem co by było gdybym złowił lina 40cm+ (ta ryba bardzo mi się podoba i chętnie zrobił bym zasiadkę)

Nie mam kompletnie zaufania do tej wędki i strach mi z nią iść nad jezioro. Może ktoś się wypowiedzieć na temat tej wędki? Dałoby radę wyciągnąć na nią coś większego czy kupić nową?

Nie wiem na ile ten post wydaje się głupi dla bardziej zaawansowanych wędkarzy, ale mi nie jest do śmiechu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

1. Jeżeli część szczytowa wychodzi to zdejmij przelotkę, wyjmij szczytówkę i ją polakierój z dwa razy z przerwami. Montaż po wyschnięciu i nie powinna ta część wychodzić.

2. Przy tej gramaturze śmiało poradzisz sobie z linem 40 +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę wędkę i tak ciężko rozłożyć. Miałem w rekach teleskopy, które rozkładały się bez problemu, ale wezmę to pod uwagę jeśli stanie się tak jeszcze raz.

Myślałem również nad lowieniem gruntowym. Tylko że ta wędka? Chyba nie bardzo?

Swoją drogą jak dobrze rozłożyć te przelotki? Im bliżej szczytowki tym mniejsze i większy problem heh. Jeśli nie będzie za bardzo równo, czy mogą się uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości technicznej żeby szczytówka się wysunęła w teleskopie z sąsiedniego elementu. Tam zawsze jest co najmniej kilka centymetrów zapasu (wzajemne blokowanie się elementów) , jeśli tak się stało jak piszesz to musiała się złamać część o mniejszej średnicy. 

Ten Dragon nie jest najtańszą wędką w ofercie firmy więc na pewno nie jest to bubel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.