Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czy to jest wydra w stawie??


grudziu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Chciałbym się zapytać o mój przypadek.
Wczoraj na własnym stawie nagle ukazał mi się następujący obrazek - kolorowy karaś, którego wpuściłem 2 miesiące temu, pływał zjedzony w połowie od głowy.
Następnie dwie godziny później złowiłem szczupaka, który również okazało się, że jest poharatany, tym razem od ogona.

Czy myślicie że to wydra?

Szczupaki połykają ryby w całości, nie gryzą do połowy. Druga sprawa że szczupaków mam niestety za dużo, wylęgło mi się drugie pokolenie, więc muszę jest też taka możliwość, że pozostały jakieś duże sztuki. Staw miał pierwotnie 800m2 i poprzedni właściciel ok 7-8 lat temu wpuścił 8 szczupaków. Ja sobie powiększyłem staw o drugie tyle 2 lata temu i wyławiam szczupaki ok 1-2 rocznie ; największa mamuśka miała 65 cm około 3 lata temu, ale też była tłusta i z ikrą. Szczupak to żarłoczna bestia, w stawie niemal nie ma karasi mimo systematycznego zarybiania. Od hodowcy się dowiedziałem, że szczupak je 12 kg na każdy 1 kg swojej masy....

img4721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 years later...

ewentualne poharatania ryb mogą wskazywać na możliwość obecności drapieżników, takich jak wydry. Wydaje się, że masz podstawy do podejrzeń, szczególnie biorąc pod uwagę, że obie ryby zostały zaatakowane w podobny sposób.

Wydry to drapieżniki, które polują na ryby i mogą pozostawić charakterystyczne ślady po swoim ataku. Mogą one atakować zarówno karpie, jak i szczupaki, pozostawiając charakterystyczne ślady zębów na ciele ryb. Poharatane ryby mogą mieć ubytki w mięsie lub inne obrażenia, które są wynikiem ugryzień :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 11:57, rybka5 napisał:

ewentualne poharatania ryb mogą wskazywać na możliwość obecności drapieżników, takich jak wydry. Wydaje się, że masz podstawy do podejrzeń, szczególnie biorąc pod uwagę, że obie ryby zostały zaatakowane w podobny sposób.

Wydry to drapieżniki, które polują na ryby i mogą pozostawić charakterystyczne ślady po swoim ataku. Mogą one atakować zarówno karpie, jak i szczupaki, pozostawiając charakterystyczne ślady zębów na ciele ryb. Poharatane ryby mogą mieć ubytki w mięsie lub inne obrażenia, które są wynikiem ugryzień :):)

Długo jeszcze ten BOT będzie tolerowany na forum . Już w innym wątku to sugerowałem - wywalić i zablokować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.