Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie postawić łódkę w okolicach Poznania?


DarthSuoniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W końcu spełniam swoje marzenie i chcę postawić w okolicach Poznania środek pływający zwany łódką...

I teraz problem - szukam jeziora/miejsca gdzie będę mógł ją zostawić na cały rok bez obawy, że ktoś się do niej "przytuli" albo, że kłódka z łańcuchem poczują wolność i sobie popłyną...

Najbardziej interesują mnie jeziora Kierskie i Strzeszyńskie - wiecie może czy są tam jakieś przystanie, które po opłaceniu abonamentu rocznego pozwoliłby na stacjonowanie łódki?

Z góry dzięki za odpowiedzi! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Powiem szczerze, ze rowniez szukam takiego miejsca :) Najbardziej boli to, ze znajac nasze realia to lodka ozyje i zniknie :(

Jakby kolega sie czegos dowiedzial to tez jestem chetny - prosze o wiadomosc na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jeziora kierskiego jeszcze nie tak dawno można było sie dogadac żeby trzymać łajbe przy ośrodku rzeznika blisko krzyżownik... a jak jest teraz to trzeba by sie dowiedzieć... ja miałem tam już 3 łodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...

W tą sobotę zrobię turnee po ośrodkach nad kierskim, zobaczymy...

Co do tego czy łódka ożyje i zniknie - chcę ją postawić właśnie w takim miejscu by nie wybrała się w podróż bez mojej wiedzy. ŻMKS? To jest to samo co Harcerski Klub Żeglarski? Ja słyszałem o Jacht Klubie Wielkoposkim, tam mam próbować...

Jak coś będę wiedział to dam Wam znać :)

@dziara... co to znaczy, że miałeś 3 łodzie? Tak na raz i sobie wybierałeś, którą pływać czy po prostu znikały..? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziara, Gdzie stawialeś te łodzie że ukradli?

Żmks jest za ośrodkiem harcerskim masz 2 lub trzy puste działki potem drogę do jeziora i tam masz żmks jest (nie wiem czy jeszcze siedziba koła pzw)

Przecież łodzie na końcu jeziora od strony Rogierówka stoją bez żadnego ośrodka i nie giną?Słyszałem tylko raz żę zgineła 1 i to nowa po czym się znalazła cała w trzcinach od maja do jeziorka będę miał 200m więc codziennie zrobię sobie spacerek lub przejadę się sprawdzić czy stoi

Jak będziesz wiedział gdzie można postawić to zapytaj

jaki koszt przez cały sezon od wiosny do jesieni

jakie są gwarancje że nie zginie w jaki sposób to załatwiają

szczególnie interesują mnie kluby żmks ,harcerski , jachtklub ,mewa ,lks ,są to kluby wszystkie wkoło pętli autobusowej druga strona mnie nie interesuje

a poza tym jest tam najmniej plażowiczów którzy piją i robią rozpierduchę po prostu niema tam plaży i nie polecam ośrodka kaskada i ośrodka policyjnego i wszystkich za nim w kierunku smochowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - sezon... Ja chcę łódkę z laminatu, którą mogę na brzeg wyrzucić, obrócić do góry dnem i niech zimuje na brzegu... Cały rok, nawet jakbym nie miał czasu przez 2 tygodnie to niech leży na trawce. Druga rzecz - i tak miałbym blisko, wiem jak wygląda sytuacja od strony Smochowic bo sam na nich mieszkam... LIPA! Od Baranowa tez nie ma miejsca z tego co kojarzę, pozostaje północna część od strony Kiekrza i tam będę pytał, mam nadzieję, że ta sobota mi wyjdzie :) Będę wiedział - odpowiem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam strony od Smochowic szczególnie jak trzeba wyjąć na zewnątrz zniszczona na 100%Jeszcze jest spokojny ośrodek od str Rogierówka nie mają wstępu do niego obcy tylko członkowie ale łódkę można było mieć płaciłeś i można było wjechać na teren bez przeszkód wiem bo słyszałem że podnieśli opłatę i wszyscy zabrali wystawili za płot.

A co do tej strony jeziora to wędkarsko nieciekawa jedna górka fajna i miejsca na płoć karpia ale tylko po zakarmieniu

Jak będzie nieciekawie to myślę nad przyczepką tylko po co wozić łódkę 200m na każde ryby

moja ma 4m więc samemu na brzeg wyrzucać za każdym razem nieciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce postawić taką 285 długości, 50 kg wagi, dam radę ją przetargać :) nie chcę tylko by obce łapy próbowały się do niej dostać... Dlatego szukam czegoś za płotem i pod kluczem.

A co ze Strzeszynkiem? Czy tam gdzie jest wypożyczalnia nie prowadzą takich usług?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha nie jeden raz!

Ale łodeczką to się spierdziela w miejsce gdzie nie dopłyną... Wiem, wiem... mają kajaki, rowery wodne itp... Wiem, że to rybne łowisko bo nałowiłem tam szczupaków w ubiegłym roku. Z brzegu w woderach. Na dużym i na tych małych co są oddzielone barierą pod mostem. Dla mnie to dobre łowisko. Gdybym miał na to patrzec z tej strony to kierskie zawalone jeste żaglówkami od kwietnia do listopada + kajakarze latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglówki na kiekrzu pływają przeważnie na przeciwko kościoła mówię tu o zawodach a reszta to prywatne i jest ich niewiele szczególnie od strony wsi wielkie a tam można połowić z łodzi wole jak przepłynie obok żaglówka raz w ciągu dnia jak słuchać wydzierającego się bydła czyli plażowiczów bez przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódeczka kupiona... Bez rewelacji, ale wystarczy na spiningowe wojaże. Miami na miarę moich możliwości :mrgreen:

Czekam na telefon od jednego gościa, który ma mi polecić gdzie postawić łajbę. No i jak sam mówiłem: sobota - jadę sprawdzić możliowści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ŻLKS dzisiaj, chcą 75 pln. Miesięcznie. Do tego większość z nas wie jak mało atrakcyjna jest ta część jeziora jeśli chodzi o żaglówki itp... Wieje jak cholera bo to jeden z końców tej kierskiej rynny jeziorowej. Czyli wyszło mi, że okres od maja do listopada musiałbym zapłacić: 525 pln... a to podobno jedna z najtańszych opłat na jeziorze bo zasięgnąłem jeszcze języka u tubylców, jak dla mnie za drogo, plus oczywiście zgoda wykupiona u rybaka... pass... pojechałem do Strzeszynka, zaraz obok wypożyczali sprzętu stoi koło 20 łódek, jeszcze na brzegu, są słupki. Tam postawię. Klamka zapadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz do Yachtklubu, HKŻ itp... Jadąc od strony kościoła skręcasz w lewo tak jak jedzie autobus... Masz kawałek pola po lewej stronie i masz dróżkę w lewo... Łódka na brzegu lub na wodzie - wybieraj, masz miejsce do przycumowania. Nie dają gwarancji tylko biorą telefon jakby coś sie wydarzyło to dzwonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowałem z jeziora kierskiego jakieś 4 lata temu... a ruch żaglówek jest strasznie męczący zwłaszcza w sezonie wakacyjnym kiedy pływają od rana do wieczora... no i motorówki rowery wodne itd.... od strony krzyżownik jest spokojniej bo jest strefa ciszy która niestety nie zawsze jest przestrzegana :cry: Ale ryb w kiekrzu nie brakuje.... oj nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.