Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jakie ryby łowić na rzece wiosną ??????????????????????????


Dobosik

Rekomendowane odpowiedzi

Chce sie wybrać na ryby pod koniec czerwca . planuje aby była to rzeka , tylko nie mam pojęcia jakie ryby moge złapać o tej porze roku , jakich przynęt i zanet uzyc ????????????????

Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam :) Widze że tylko ja chyba udzielę odp. :cool: Trudno więc tak...To oczywiście moje zdanie... zapamiętaj jedno jeżeli woda w rzece będzie ciepła to ryba będzie żerować bo to ją pobudza do żeru, ale temp. w powietrzu nie może przekraczać 25 stopini... W tedy ryba nie mam na nic ochoty tak jak my, będzie się przy powiechrzni ,,wygrzewać'' w takie upały możesz szukać ryby przy powiechrzni... Przy sprzyjających warunkach żerują praktycznie wszytskie ryby więc możesz sie spodziewać każdej np. klenia, jazia, płoci (dużych),leszczy, krąpi, ukleji, okoni, bolenia i innych ryb... Co do zanęty to jeżeli pójdziesz do pobliskiego sklepu wędkarskiego i poprosisz o jakieś ulotki jak mieszać zanęty (dokładne przepisy) to jest przekonana w 100% że jeżeli ten sklep jest dobrze zorganizowany to powinien posiadać przynajmniej ulotki z Trapera czy Sensasa... Co roku wypuszczają oni takie mini ulotki z przepisami na zanęty... tam się wszystkiego dowiesz... Zapamiętaj ZŁOTĄ zasadę w neceniu ,, MAŁO ALE CZĘSTO'' Czyli przy pierwszym nęceniu nie staraj się wrzucić jak najwięcej bo możesz sobie nie potrzebnie przekarmić rybe która po jakimś czasie odpłynie...Jeżeli już wejdzie ci rybka w łowisko to nie zapomnij o donęcaniu conajmniej co 15 min. 2-3 kuleczki wielkości jaja kurzego... rybę utrzymasz w łowisku a nie przekarmisz ;)

A co do tych ulotek to daj cynk czy je dostałeś a jeżeli nie dostaniesz a będzie ci zależało to ja ci mogę kilka sztuk przesłać... Mam ich w zapasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.