Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dla "NOWYCH" - przedstaw się :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam na imię Arek, 27 lat . Wędkarstwem zaraziłem się w wieku 5 lat i tak już zostało :smile: W sumie się nie dziwię bo mieszkałem 20 metrów od jeziora :smile: Przygodę zaczynałem od cierników na wędkę z leszczyny, ale od nastu lat rządzi tylko i wyłącznie spinning, głównie na mazurskich jeziorach, jednak od tego roku uczę się Warty (1 sezon na rzece) w Poznaniu i okolicach i tam najczęściej można mnie spotkać.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Cześć wszystkim ,tak jak w nicku mam na imie Paweł .Rybki łapie od mniej więcej 16lat ,metoda spławik,rzadziej grunt,czasami spinning.Wody to przede wszystkim lokalne stawy i zbiorniki zaporowe(pilichowice,w górę rzeki wrzeszczyn,i jeszcze wyżej siedlęcin)czasami mnie poniesie nad odrę okolice Jurcza lub ostatnio za Zieloną górę .

POZDRAWIAM wszystkich moczykijów. :lol::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na imię Agnieszka mieszkam w Sosnowcu i niedawno postanowiłam rozpocząć przygodę z wędkarstwem. Decyzję tę podjęłam jakieś 2 tygodnie temu. W związku z tym postanowiłam zdać egzamin wędkarski i zdobyć kartę wędkarską, zakupić sprzęt i wyjeżdżać na ryby. A żeby was jeszcze bardziej rozbawić to nie mam zielonego pojęcia o łowieniu ryb, nie mam żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, nikt w domu i w rodzinie nie łowił i nie zamierza łowić, dlatego jestem zielona jak szczypiorek na wiosnę. Nawet nie słyszałam żadnych opowieści związanych z łowieniem, ponieważ nawet żaden z moich znajomych nie łowi. Pisząc ten tekst uświadomiłam sobie ze jestem w moich poczynaniach sama jak palec i zastanawiam się tak hmmm….. czy nie porywam się z motyką na słońce? No ale raz kozie śmierć, pies to trącał i pies pogrzebany.

Ale co tam! Pochłaniam informacje z Waszego forum megabajtami czytam od rana do nocy do 200 nawet. Zakupiłam już 2 książki o wędkowaniu i zamierzam wykupić wszystkie jakie mi w ręce wpadną i jakie znajdę na Allegro. I Uczę się uczę i uczę.

Mam tylko jedno pytanie… z czego jest ten egzamin? Czy mam się uczyć jakichś konkretnych tematów? Czy ktoś ma mnie tego uczyć? Czy ja sama?

Z góry dziękuję za odpowiedź i kłaniam się nisko wędkarskiej braci.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem Paweł wędkuje od 8 roku zycia kiedys glownie na splawik bardzo amatorsko jak to brzdac, w wieku nieco starszym odkrylem tajniki lapania z gruntu, na sprezyne nieco mnie to zafascynowalo ale ile mozna lapac 30cm leszczyki czy krapie postanowilem przerzucic sie na spinning kupilem pierwsza najtansza wedke kongera jakas zylke i pare gum zlapalem na nia w sumie paredziesiat okoni/kow, szczupaczkow i tak to trwa do dzis, sprzetu troche przybylo a ja sie ciagle ucze czegos nowego... glownie lowie w Dobiegniewie i okolicach - gdzie moj dom rodzinny,czesto tez na rzece Drawie, troche wedkowalem w Gorzowie tam studiowalem, teraz mieszkam w Szczecinie i tez chce tu relaxowac sie nad woda :) pozdrawiam i mam nadzieje do zobaczenia nad woda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam już 2 książki o wędkowaniu i zamierzam wykupić wszystkie jakie mi w ręce wpadną i jakie znajdę na Allegro.
to jest raczej zbędny wydatek który można wpompować w sprzęt. oczywiście jest parę ciekawych książek ale nie o podstawach i takich tam pierdołach tylko już raczej na bardziej wyspecjalizowane tematy i czytanie ich teraz raczej mija się z celem.

wystarczającą i przytłaczającą ilość informacji znajdziesz w internecie. Jak już zaczniesz wędkowanie w praktyce to na pewno znajdzie się kilku wędkarzy nad wodą którzy Ci z chęcią podpowiedzą co i jak, to jest najsolidniejsza forma zdobywania wiedzy i to pod konkretne łowiska na których będziesz łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Łukasz mieszkam w Lubiczu/k TORUNIA "na ryby" zacząłem chodzić w wieku 6 lat z ojcem a ,że do Wisły miałem 600 metrów więc częste były wypady.Z początku mój sprzęt wyrzeźbiony został z olszyny, z czasem doszedł "budzik" i tak polowałem na płocie,leszczyki itd. oczywiście metodą spławikową. Potem był bambus ,szklaki więc na grunt łapałem węgorze, leszcze itd..... Z 9 lat temu zacząłem polować ze spinningiem nad Drwęcą i tam też złapałem największe moje okazy ,łososia i troci oraz szczupaka.Inspiruje mnie również połów okoni zimową porą z mormyszką w przerębli.

Ulubiona technika to spining i polowanie na bolenia,troć,szczupaka i okonia uczę się teraz techniki połowu sandacza,którego nigdy nie złapałem a mam taką chęć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbychu witamy, mało tu jest zawodowców - raczej pasjonaci :wink: również siedzę we wszystkim po trochu, jedynie tyczki się nie tykam(bat i owszem).

zapraszamy wszystkich "nowych" do udzielania się na forum bo ludzi przybywa a grono stałych userów raczej niezmienne, żeby nie powiedzieć skostniałe :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem wędkarzem od 25 lat-tyle mam kartę wiadomo z małymi przerwami.Jestem typowym spławik-owcem przepływana to bardzo lubię.PO za wędkarstwem interesuję się motoryzacją lubię grzebać przy samochodach.Szukam nowych łowisk bo do tej pory na wielu nie bywałem.Serdecznie wszystkich pozdrawiam i obiecuję że będę się dzielił każdymi wiadomościami jak wrócę z nowego łowiska. :roll::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nazywam sie Marcin i mam 28 lat, jestem bardzo początkującym wędkarzem, w sumie moja wiedza na temat połowu ryb równa jest zeru, swoje życie poświeciłem kolarstwu górskiemu, ale ze wzgledu na stan zdrowia i odniesionych kontuzji muszę zakończyć przygodę z rowerkiem, postanowiłem wziąść się za wędkarstwo, tylko jest mały problem bo nic nie wiem z tej dziedziny, pewnie dla was wydaje sie to śmieszne jak taki koleś nie umie łowić ryb, ale jak już wczesniej pisałem koledzy chodzili na ryby a ja jeździłem po górach. Mam nadzieję że na tym forum nauczę się podstaw wędkarstwa i poznam wspaniałych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że na tym forum nauczę się podstaw wędkarstwa i poznam wspaniałych ludzi.

Witaj,

Jak przez zimę przestudiujesz forum- będziesz gotów do pierwszych zakupów i na wiosnę będziesz miał solidną podstawę do pierwszych prób w terenie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ :grin: mam na imię Andrzej.Wędkuję odkąd sięgam pamięcią (nawet nie pamiętam dokładnie, jak zacząłem tą przygodę mojego życia).Głównie spinning ,czasami grunt (drapieżnik na trupka).Bardzo lubię słuchać-czytać wszelkich spostrzeżeń ,obserwacji i doświadczeń innych(zarażonych :mrgreen:) dotyczących ,,szeroko rozumianego tematu łowienia ryb'' ,a następnie je analizować .Inną moją pasją są Gry-PC(nie potrafię zliczyć ile razy ,przez nocne granie - w pracy funkcjonowałem jak lunatyk :shock: ). Na równi z tymi wcześniejszymi "skrzywieniami" lubię się męczyć :mrgreen: (od kilkunastu już prawie lat z drobnymi przerwami , ,,uskuteczniam" różnego rodzaju trening siłowy - tak na spokojnie bez popadania w skrajności).Ogólnie swój wolny czas, staram się dzielić między te trzy zainteresowania (ach... gdyby nie ta praca).

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH "ZARAŻONYCH :mrgreen: " FORUMOWICZÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.