Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dla "NOWYCH" - przedstaw się :)


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :)

mam na imię Ola jestem żoną Patryka forumowicza. Będę go tu wspierała i razem z nim dzieliła się naszymi zdobyczami. On spininguje a ja spławikuję, czasem kopię mu glizdy gdy chce się on do mnie dołączyć. Na razie nie mam żadnych rekordów na koncie ale mam nadzieję, że już niebawem będę mogła się pochwalić jakimś fajnym trofeum. Dawno temu na Jezioraku (warmińsko-mazurskie) łowiłam potężne węgorze grube jak łydka i leszcze jak patelnia ale to było nieświadome wędkowanie - w sensie nie wiedziałam że to jakieś rekordy itp. Kiedyś była to na kolację zdobycz, teraz rzadko rybka wskakuje na talerz. To tyle na razie, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Siemka! Mam na imię Dawid i mam 23 lata.Mieszkam w Mogilnie(woj, kuj.-pom.)W centrum miasta mam super jeziorko zarybiane przez PZW. Chwalę związek lecz liczyłbym na częstsze kontrole pomimo że mieszkam narazie w Holandii.Do koła należe od kilku dobrych lat, zajmowałem pierwsze miejsca w juniorach, w seniorach tylko TROSZKE gorzej.Teraz niestety nie mam czasu zeby się pokazac na rodzimej wodzie,jedynie w wakacje... Hehe,mam nadzieje że o mnie nie zapomnieli ;)

Pracując za granicą nie utraciłem chęci do zyciowego hobby.Trenuję teraz na prywatnych holenderskich łowiskach,kanałach,stawach i jeziorach.Nie jestem zawodowcem choc chciałbym... Bez sponsora to można pomarzyc....

Kazdego kogo spotkam nad wodą zachecam do tej pięknej pasji,zarażam nią tak jak moj dziadek i tata.Opowiadam przygody znad wody,pomagam w szykowaniu sprzętu i chetnie zabieram na wspolne wędkowanie...

O wędkarstwie móglbym pisac i pisac,wymieniac się doswiadczeniami,sposobami wędkowania i necenia...

Przeczytałem wiele książek i gazet dotyczących wędkarstwa lecz nad każdą wodą mam zawsze swój sposób na rybę.Najważniejsza jest obserwacja zbiornika,czystośc,głębokośc, temperatura,organizmy zamieszkujące akwen i napewno wiele innych czynników ułatwiających dobranie odpowiedniego stanowiska...

Szkoda ze nie moge pracowac akurat w tej branży,"robisz to co lubisz" a wędkarstwo i akwarystyka to moja życiowa pasja...Dziwię się mojej narzeczonej że tak dlugo ze mną wytrzymuje :roll: Pozdrawiam wszystkich zapaleńców!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Mam ponad 30 krzyżyków na karku, do wędkowania wróciłem w 2009 po 15 letniej przerwie.

Kiedyś tylko spławik, teraz także DS.

Moja wizja wędkarstwa to 40% przyroda, 30% spokój, 20% pogoda i tylko 10% ryby

Nie lubię tłoku, nęcenia wiadrami ani elektronicznych czujników brań.

Życiówka - szczupły 99cm :cool:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zapaleńców :) Nazywam sie Adam pochodze z Koszalina .Moja przygoda z wędkarstwem zaczeła sie jakies 16 lat temu lecz 10 lat temu wciagneła mnie do końca.W okolicach mojej miejscowości zanjduje sie wiele pieknych jezior jak i rzek a od morza dzieli mnie tylko 10 km.Spinniguje uwielbiam spławik jak i feeder a moja ostatnia pasja stało sie wedkarstwo z plaży :) Pozdrawiam wszytskich braci o kiju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzis dolaczylam do was wedkarstwo to moja pasja milosc i sposob na stresy w piatek wybieramy sie na pilce moze podpowiecie mi na co sie nastawic gdzie lowic bo nie zabardzo znam lowisko ijak dojechac jestem z okolic nowej rudy aha i jeszcze jestem kobieta wiec prosze o poblazliwosc nie ze moge mniej ale mniej wiem bo wedkarze to w wiekszosci mezczyzni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Teresa Mostowy, nie ma to jak w wielkim świecie internetu trafić na "swojego" :wink:

Jeżeli chodzi o Pilce oraz inne łowiska z terenu Dolnego Śląska to zapraszam tutaj. Temat o Pilcach jest ostatnio nawet bardzo na czasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Teresko śledzie to świetna zabawa :)ale jeśli masz w planach odwiedzić Koszalin to nie zapomnij zabrać wędek surfcastingowych albo poprostu mocniejszej gruntówki.W Unieściu przy kanale pięknie bierze duży morski leszcz często trafia sie ładna flądra lub gruby węgorz.Przedwczoraj 4 leszcze każdy 1.5-2kg może nie sa to okazy ale ładnie walczą jednak wiadomo morze potrafi być himeryczne wczoraj niestety strasznie wiało i efekty kiepskie może pojade dzisiaj i pochwale sie fotkami Serdecznie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Wędkarzy i nie tylko.Nazywam się Ryszard Balawajder pochodzę z Mielca (podkarpackie).Kocham wędkować a zwłaszcza spinningować w średnich rzekach a mam taką koło nosa kochaną Wisłokę,wędkuję od 1988r.Kocham przyrodę ,lubię podróżować.Interesuje się też akwarystyka i fotografią,poza tym pracuję w jednej z firm w mieleckiej strefie ekonomicznej co związane często jest z chronicznym brakiem wolnego czasu, a jak go już mam to staram się żyć i cieszyć się z każdej chwili bo czas tak szybko ucieka a cofnąć się go nie da.---- Z sukcesów wędkarskich to wymienię kilka: -boleń ok.4.5kg.-brzana ok. 4kg.-kleń ok.2kg.-jaź ok.2kg.-szczupak 4.5kg.-sandacz ok.2.5kg.-karp 5.5kg.-świnka ok.1.8kg.-okoń 1.2 kg. inne gatunki też połapałem lecz nie ma się czym pochwalić bo to były małe rybki.Moim marzeniem wędkarskim jest zmierzyć się z wielkim sumem.Z pozdrowieniami Ryszard .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek :grin: mam na imię Adam i mieszkam w Jastrzębiu Zdroju. I choć mam 32 lata moja przygoda z wędkarstwem zaczęła się dopiero rok temu, po prostu kiedyś mnie dziwiło co ludzie widzą takiego w gapieniu się w spławik, dziś uważam że dzień nie na łowisku to dzień stracony :wink: Łowię głównie na wodzie stojącej ale i rzekę czasami mam po drodze.Co do metod to spławik (odległościówka), grunt to i denka i DS, no i spining choć ostatnio coraz częściej myślę o muszce (takie to ciekawe :mrgreen: ) . Drugie hobby to turystyka górska a trzecie to rowerowanie. Na razie mam wyniki jak polska liga ale myślę, że po lekturze forum to się zmieni i będzie co wkleić (np ukleję 30 cm :wink: ) pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem Sławek.Mam 38 lat i wędkuję od 31 lat.Głównie spławik i gruntówka.W mojej okolicy nie mam zbyt dużego wyboru łowisk.Prywatne stawy mnie nie bawią,a dla mnie liczy się kontakt z naturą,a nie z wanną (wannę mam w domu).Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Michał z Bydgoszczy, lat 14 :D Łowie ryby amatorsko od zeszłego roku. Teraz mam zamiar spróbować sił na lepszym sprzęcie, w lepszych warunkach oraz z lepszym towarzystwem :D

Wędkuję "na bata" oraz na zwykłego "kija" z kołowrotkiem :P

Łowie wyłącznie na jeziorach :)

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Swoją pierwszą rybę złowiłem mniej więcej 8lat temu - była nią okołowymiarowa płotka, przez kolejne 4lata łowiłem regularnie nie mniej niż raz w tygodniu, następnie miałem ponad dwuletnią przerwę, później znów wróciłem do wędkowania na sezon, i od tamtego czasu mam kolejną przerwę.

Łowiłem/łowię głównie na okolicznych jeziorach (Pomorze zachodnie) metodą klasycznej gruntówki - głównie leszcze i węgorze, oraz odległościówką, spinning jest mi obcy :wink:

Obecnie zamierzam powrócić do wędkarstwa już na dobre, i przymierzam się do zakupu porządnego pickera/feedera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.Mam na imię Paweł,wędkuję z niewielkimi przerwami od prawie 30-tu lat.Mam nadzieję że dzięki obecności na tym forum dowiem się jeszcze więcej o swoim hobbyi o metodach jakie stosujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.