Skocz do zawartości
tokarex pontony

ziemniak jak kulka


Marcin1234567

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy ktoś próbował łowić na małe kartofelki na włosie(jak kulka)?

Pytam bo w piwnicy mi zostało bardzo dużo takich kartofeleczków a nie chcę ich wyrzucać więc pytam czy tak mogę łowić?

A czy szło by ich jakoś dosmaczyć(np.wanilia, truskawka, ryba krab)?

Będę poławiał karpie(i co się trafi)!

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi(pomocne i te mniej)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Czy ktoś próbował łowić na małe kartofelki na włosie(jak kulka)?

Pytam bo w piwnicy mi zostało bardzo dużo takich kartofeleczków a nie chcę ich wyrzucać więc pytam czy tak mogę łowić?

Jak najbardziej możesz tak łowić i nęcić. Nie dodawaj żadnych sztucznych zapachów. Ziemniak gotowany w koszulce ma sam w sobie najlepszy aromat. Część ziemniaków do nęcenia rozgnieć.

Jak chcesz założyć na włos to musi być trochę twardszy niż do nęcenia. Załóż też trochę dłuższy stoperek niż do kulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin1234567, to powiem że do rzutów ziemniak się nie nadaje,bo podczas wyrzutu spadnie z włosa.

A co do nęcenia wiosną to najlepiej worek pva+pelet+pokruszone kulki+boster,i najlepiej aromaty na bazie rybnej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchaj bo mam taki problem.W lato zasadzałem się na karpia cały lipiec i sierpień i złowiłem jednego malucha 58 cm. Reszta to była poniżej 30. One jak wyczuły najmniejszy opór spławika wypluwały haczyk. I jak będę łowił na samozacinające nie będą pluły?

Brania to były 0.5 centymetrowe przesunięcia lub kilku milimetrowe wysunięcia spławika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak będę łowił na samozacinające nie będą pluły?

Pewnie że będą pluły, w tym rzecz żeby stosować przypony, których nie dadzą rady wypluć ale to już inny temat - temat rzeka na dodatek :wink:

Proponuje na początek przestudiować np. taki film o pobieraniu i wypluwaniu przynęty przez karpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeden z kilkdziesięciu jak nie kulkuset patentów :lol: Rodzaj przyponu odpowiedniego do danych warunków to jak pisałem temat rzeka, dużo się tego naczytałem i naoglądałem a ciągle wpadam na coś nowego. Ja osobiście stosuje głównie klasyczny węzel bez węzła + ewentualnie patenty z rurką czy plastikowymi robaczkami. Czasami D'rig albo przypon z włosem poruszającym się po trzonku haka na metalowym pierścieniu (blow-back rig). No i kombinowanie z różnymi materiałami przyponowymi - sztywne, miękkie, kobinowane... Czytaj, oglądaj, wiąż i przede wszytskim testuj nad wodą bo ilu karpiarzy i ile łowisk tyle teori a to praktyka wszytsko weryfikuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc(widzę że jesteś specem w tym łowieniu).

Może to pytanie nie w temacie ale opisz mi łowienie na tzw.metodę(ze szczegółami).

Nigdy tym nie łowiłem a chcę to wypróbować bo nie zależy mi na okazach ale na ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że jesteś specem w tym łowieniu

Heh na tym forum jest kilku specow, a jak nie to przynjamniej kilku doświadczonych karpiarzy ale ja się z pewnością do nich nie zaliczam. Ja jestem co najwyżej specem w czytaniu artykułow i oglądaniu filmow o karpiowaniu :mrgreen: bo w praktyce świadomie karpiuje ledwie poł sezonu.

Co do metody to łapałem kilka razy na komercji bez większych sukcesow to i się nie zagłębiałem w temat. Wiem tyle co można wyczytać w necie wpisując w googlach słowa "the method". Poczekaj na innych albo taka jak ja poszperaj w necie :wink:

Na haczyku np. jest temat o METODZIE --> http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=4583&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to tzn Line Aligner, czyli praktycznie standardowy węzeł z rurką.

Tak na prawdę same węzły i wszystkie bajery dodatkowe, typu rurki, oczka, stopery tworzące węzły typu "Blow Out Rig" czy "D`rig" i tam wiele innych muszą być dobierane do odpowiednich haków.

Ja raczej w tym temacie poruszam się swoim "widzi mi sie" oraz tym czy się sprawdzało dane rozwiązanie i w związku z tym jak dla mnie stosowanie rurki termokurczliwej ma sens głównie w hakach o prostym trzonku, nie wygiętym.

Praktycznie zawsze używam go do "longshanków" no i np nie ma potrzeby stosowania rurek w przypadku przyponów ze sztywniaków, a przyjnamniej fluocarbonu, czy amnezji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.