Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szczupak-metody i sposoby


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiem, ale według mnie trzeba na to zwracać uwagę bo gość jest jeszcze młody i jak się teraz nie nauczy to potem już będzie walił takie byki. Nie wiem jak tobie ale mi się bardzo źle patrzy na coś takiego. Na nas też spoczywa odpowiedzialność za ukierunkowanie tych młodych którzy w dużej ilości tu zaglądają.

Jak zobaczy, że taki autorytet na forum jak Ty powie mu "fajnie napisane- zwróć tylko uwagę na ortografię"- to może wyciągnie wnioski? Rozpisałem się, ale zależy mi na tym żeby słowo "wędkarz" kojarzyło się z gościem na poziomie a nie ze stereotypem buraka w gumiokach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnie bywa każde łowisko inne ale mi najlepiej się sprawuje żywiec.

jak wszędzie potrzebna jest finezja... ja łowię kijem 270 cm tiger spin kongera c.w. 7-25g chociaż rzycałem już z niego 40 z groszami , jest to dwuczęściowy kompozyt , ale bardzo go lubię. kołowrotek spinningowy(jeżeli takie istnieją) nie za wielki (okuma epix ef 30 w moim przypadku), plecionka 0.20 (finezja...)- tania też kongera z przed paru lat fluo żółta-niestety przy tej średnicy wytrzymuje 7 kilokramów naprawdę(na opakowaniu było napisane15kg :grin: ) ; łowię na malutkie żywce: leszczyki,płotki,karasie:spławik (najlepiej centrycznie przelotowy)6g,wolfram i POJEDYŃCZY HACZYK Mustada(z nowym typem ostrza , granatowy , chyba nr 2), pod spławikiem oliwka 5g z możliwością przesuwania-stopery. Tym zestawem połowisz też ładne okonie.

połamania kija na taaaaakich szczupakach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No więc: chciałbym z kolegom połapać na Rzece szczupaki. Miejsca jakie mam do łowienia to :

"studnie" czyli bardzo wolno płynąca woda gł. do ok 6-7 metrów.

"rura" woda płynie dość szybko gł. ok 2-3 m.

"koło bajora" woda wolno płynąca gł. ok 3 - 4 metry.

"pod mostem" Typowa plaża ( na wakacjach duzo plażowiczów) woda płynie spokojnie ze średnią prędkością gł.przy drugim brzegu ok. 2 m.

"ujście" na początku woda płynie w miare wolno , potem przyśpiesza ( pośrodku uchodzi mała rzeczka) Na początku głębokośc ok 2-2,5 m. potem rynna ok 2 m. a od połowy rzeki płycizna od 1m do 50 cm.

co wy na to??? W którym miejscu się przysadzić z żywcem na szczupłego??? pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

moim zdaniem to co u mnie napisali koledzy to najlepiej łowić na japonczyka zaczepić go za grzbiet i czekać japonczyk to wytrwała i ruchliwa rybka więc długo będzie sie trzymac i dużą cześć zbiornika ci przeszuka pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pisałem o łowieniu sandaczy na żywca z gruntu, ale możesz tak samo łowić szczupaka tyle że zamiast przyponu z żyłki zakładasz wolframowy.

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=878

Zachęcam do łowienia na pojedyncze haki wtedy szansa na uwolnienie niemiarowej ryby jest większa. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczupaka nie ma reguły. Może stać w głębokim dolku a może się przyczaić na 50 cm wodzie. Odrzucając miejsca z szybko płynącą wodą możesz próbować praktycznie wszędzie.

Ważne , żeby żywczyk pływał w toni lub przy dnie a nie plątał się 30 cm pod spławikiem jak najczęściej widzę nad wodą .Efektem takich połowów jest najczęściej "drapieżna drobnica" choć zdarzają się wyjątki. Na rzece świetnym żywczykiem jest kiełb taki przynajmniej 10 cm jako ryba denna ma tendencję do parcia na dno .Na rzece jak łowię na żywca to najczęściej chodzę z wędką puszczoną z nurtem w pobliżu brzegu i w ciekawszych miejscach robię kilku minutowe przystanki.

Z tego Twojego zestawu wybrał bym "ujście "i te "studnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie to samo pytanie a dokładniej jak to jest z tymi większymi sztukami (powyżej kilku kilogramów). Najczęsciej łowię na rzece Biebrza - dość wąska i bardzo zarośnięta rzeka z licznymi rozlewiskami i bagnami. Łowię najczęsciej na spining i zwykle rzucam na zakolach rzeki - i tam zwykłem odnosić najlepsze efekty (jeżeli chodzi o ilość brań). Gabaryty drapieżników jednak rzadko są ekscytujące - coprawda są wymiarowe ale to nie to ;-)... Pewien bardzo doświadczony na Biebrzy wędkarz powiedział mi kiedyś żebym spróbował sił z gruntu na żywca w bardzo głębokich oczkach na starorzeczu gdzie woda praktycznie stoi... nawet któregoś razu mi jedno wskazał... a było to oczko ( średnicy około 25m do 10m gł.) ochodzące od starorzecza (gdzie było do 2m głębokości). Powiedział, że w takich miejscach łowił największe swoje okazy, a po zasuszonych paszczach, które mi pokazywał w domu domyślam się, że było sie z czym szarpać...

Jak to jest u was z tymi większymi szczupakami, da się mniej więcej określić w jakich miejscach, głębokościach są szanse na coś naprawde grubego - akcentuje raczej na rzekę...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęsciej łowię na rzece Biebrza
To bardzo podobnie jak ja. Biebrza to doskonałe łowisko ale ostatnimi czasy ze szczupakiem większym ciężko. Tak jak piszesz wcześniej ładne sztuki siedzą w starorzeczach gdzie spływają w wiosennych roztopach. Jak zapewne wiesz starorzecza Biebrzy mają zakaz wędkowania do 1 czerwca no i niestety kłusole trzepią starorzecza wiosną ile wlezie bo nikt tam nie zagląda.

Co do szczupaka to najlepsze miejsca Biebrzy to dopływy różnych rzeczek do Biebrzy, zawsze przy takim napływie czai się jakiś szczupły.

Napisz mi w jakim regionie Biebrzy wędkujesz to na pewno Ci pomogą bo znam tą rzeczkę chyba nie zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dokładniejszym zbadaniu miejscówki "koło bajora" okazało się ze to typowa plaża max. gł 2,5 metra. i tam własnie złapaliśmy na spining kilka szczupaków, kilka spadło. nieduże, max 53 cm jak narazie, ale zabawa fajna! :wink::wink::razz::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.