Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szczupak-metody i sposoby


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

wczoraj gdy moj kolega wyciagna rybke z wody udezyl mu szczupak, wyskczyl z wody zerwal zylke i uciekl LOL, mial okolo 80 cm. ja swojego mialem juz w rekach na brzegu ale mi wypadl do wody :( mial blache w pysku. co teraz z takim biednym szczupakiem bedzie? wypadnie mu to czy moze zdechnie przez to??? :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papinos, Ciężarek przelotowo, jest piewszy - licząc od szczytowki. Zarzucasz i wypuszczasz tyle żyłki aby spławik ze swoim obciążeniem wypłynął na powieżchnię, potem zamykasz kabłąk i czekasz na branie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha już wiem ...........ciężarek opada na dno i kotwiczy spławik ,a że jest ciężki ....żaden prąd go nie ruszy ....do spławika od ciężarka przebiega napięta żyłka a przypon z rybka pływa na jakimś metrze lub półtora głębokości ale jest na uwięzi ..... chyba kapuje ....dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

WITAM !!!

Za tydzień jadę na Mazury 10 km od Szczytna.

Nastawiam się na szczupaka.

Metoda połowu to spinning i martwa rybka.

Ponieważ jestem niedzielnym wędkarzem moje wyposażenie nie jest imponujące. Prośba o spostrzeżenia odnośnie mojego wyposażenia.

ŻYŁKA 0,22 - 7 KG

PRZYPONY STALOWE 15 CM, 20 CM, 30 CM

zdjecie0006lm0.jpg

BLASZKI

zdjecie0004no9.jpg

GUMKI

zdjecie0005lc3.jpg

Poproszę o porady. Czego używać, co sobie odpuścić? Może w ostatniej chwili jakiś niewielki zakup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻYŁKA 0,22 - 7 KG

Cienkawa ale może wystarczy.

PRZYPONY STALOWE 15 CM, 20 CM, 30 CM

Im dłuższy tym lepszy.

BLASZKI
Każda może się okazać skuteczna. Jeżeli będziesz łowił blisko roślinności i na niezbyt głębokiej wodzie hitem może się okazać twój woblerek big-S (też na takie łowię :wink: )
GUMKI
Dokup kilka dużych zielonych ripperów kilka z ciemnym grzbietem kilka jasnych z brokatem.
Metoda połowu to spinning i martwa rybka.
Proponuję jednak żywca. Szczupak jednak woli jak rybka się rusza. Powodzenia :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie co do zywca, a mianowicie na jakich glebokosciach najlepiej lowic zywczykiem, w jakich miejscach (czy zucac z brzegu przy jakich konarach drzew i innych syfach w wodzie czy jak najdalej w strone srodka jeziora) i najwazniejsze czy np. w miesiacu pazdzierniku kiedy juz pewnie bedzie zimno to te wszustke male rybki sie chowia czy jest szansa ze je zlowie???bo cos na haku na zywca trzeba miec....czy o tej porze jestem juz skazany aby zywczyki kupic w wedkarskim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doles2 Przy jakiś powalonych drzewach , trzcinach itd itp masz większe szanse złapania szczupala gdyż mogą mieć tam swoje stanowiska. W takich miejscach czatują na swoją ofiare. PO za tym Zazwyczaj przy trzcinach jest niemal zawsze taki sam grunt i nie musisz co chwila go zmieniać. Inaczej jest na otwartej wodzie tam szczupak jest trudny do namierzenia. Po za tym musisz ciągle kombinować z gruntem. Jednak zalętą otwartej wody jest to że nie musisz mieć na uwadze czy żywczyk nie wpływa przypadkiem w zawady. Po za tym raczej na otwartej wodzie możesz liczyć na naprawde potężny okaz (choć i to nie jest zasadą) Najlepiej aby żywczyk pływał ok. 50 cm nad dnem. Czy będziesz miał problem ze złapaniem żywca to zależy jedynie od zbiornika i miejscówki. W płytkich zbiornikach typu linowo-szczupakowgo zazwyczaj nie ma tego problemu (pierwsze słysze że żywca w sklepie wędkarskim można kupić :shock:chciałbym wiedzieć jakie oferują i po jakiej cenie) JA ok 90% procent swoich szczupaków złapałem w pobliżu trzcin.

pozdrowionka i połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz w moim miescie czyli grudziadz prawie we wszystkich wedkarskich sprzedawane sa w akwariach japoczyki hodowlane okolo 10 cm do 15 cm i jeszcze ploteczki do 10 cm :razz::wink: a co do zawad i tych innych rzeczy to tez sie dotyczy spinningu nie??i jeszcze jedno jezeli chodzi o glebokosc, wiec jak mam rzucic zywczyka na otwarta wode gdzie trzeba bawic sie z dobraniem glebokosci to lepiej lowic metoda gruntowa czyz nie??oczywiscie na zywca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich cenach te żywczyki są sprzedawane ? tak jak w rybnym na kilogramy :smile:

Jeśli chodzi o zawady to dotyczą one niemal każdej metody ale przy połowie szczupaka na żywca przy trcinach trzeba szczególnie na to uważać gdyż rybka lubi sie schronić w trcinowisku. Żywczyk z gruntu to dobra metoda na otwartą wode ale należy pamiętać aby łowisko byo odpowienie, nie może być zbyt mocno zarośnięte a po za tym żywczyk na spławiku ma swobodę ruchu i może se pływać w tę i wewtę i sam będzie penetrował terytorium w poszukiwaniu szczupaka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o cene zywczykow to powiem ci ze nie orientuje sie jak narazie.... :wink: ale pewnie jest tak jak mowisz ze za kilo, ale bardziej wiarygodne wydaje mi sie ze u mnie w wedkarskich biora od sztuki.... ale nie wiem naprawde jak jest, musialbym sie przy nastepnej wizycie w sklepie spytac :wink::wink: i wtedy ci powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławiac na noteci zauwazylem ze rybki "goni" jakis drapieznik. Z bialom rybą nie wychodzi kompletnie, a lowiac ploteczki zeby poprawic sobie humor zobaczylem 2 ze tak powiem...nadgryzione :lol: . I teraz moje pytanie:

Widze male "zakole" gdzie te rybki sa atakowane. Chce utrzymac rybke w tym miejscu, powiedzmy w okregu 15x1,5 m. Bede łowil metoda splawikową. Macie moze jakis patencik jak utzrymac ja w tym miejscu?

Czytalem troche zeby zamocowac ciezarek na dnie, ale za bardzo nie wiem jaki, w jakiej odleglosci....itp

Łowisko w tym miejscu ma glebokosc okolo 1 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak łowisko jest głebokie to mogą byc za lekkie.

Głębokość maksymalna - 15,8 m

Głębokość średnia - 5,8 m

Ja ostatnio kupowałem karasie po złotówce za sztukę

Ja widziałem karasie za 0,70 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupowałem karasie po złotówce za sztukę bo z żywcem teraz bieda a stawów hodowlanych jeszcze nie spuszczają.

U nas po 0,70 za sztukę - ale bliżej grudnia zawsze jakoś biorą drożej - bynajmniej tak było w zeszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.