Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Stawy Milickie


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

w Rudzie Milickiej płynie rzeka Branda....stara nazwa to Prądnia

ryby są prawie w niej wszystkie....

ale....strasznie''zdziczałe''trzeba dłógo nęcić żeby mieć jakieś efekty....

można się wybrac za drapieżnikiem.....czasami podejdzie jakiś zębacz 2-3kg...czasmi sandałek się uczepi......

z białorybiu-płoć,wzdręga...jest leszcz przez dóże L ale ciężko go zaczepić....

są liny,karpie,amóry,sumy,węgorz,okoń,karaś...

ogólnie rzeczka w lesie sosnowo brzozowym,dostęp łatwy,ale rybkę ciężko złowic(większą)

ale i tak polecam odwiedzić....

jakby ktoś chciał się umówić na rybki,i poznać okolice DOLINY BARYCZY....zapraszam,zawsze mogę pokazac walory naszej doliny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam, szczególnie wszystkich z Milicza. Z tego co pamiętam to na Brandzie w Rudzie można było połowić parę lat temu. Tylko czy czasem nie była tam spuszczona woda i czy nie lepiej pojechać na Nowy Zamek aby zakończyć sezon połowu drapieżników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donio, już ci odpisuje była spuszczana woda ale specyfika łowiska nie pozwala na spuszczenie do tak zwanego dna ,ryba pozostaje .Co do zakończenia sezonu to dzisiaj na Nowym Zamku padł tylko jeden 60 cm ,na Brandzie (Pradni) padły dwa wszystkie powyżej 60 cm i parę ładnych okoni . Ryba jest tutaj i tutaj a wszystko zależy od dnia i no od wędkarza :mrgreen::mrgreen::mrgreen:donio, skąd jesteś że znasz teren nasz jak jesteś z okolic Milicza to napisz w danych nie wstydź się :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas mieszkałem w Wąbnicach oraz dziadków tam miałem, a obecnie wyjechałem do Wrocławia. Ale zawsze lubię wracać nad Brandę a szczególnie do lasu zwłaszcza w okolicę gdzie wpada mały strumień do Brandy :mrgreen: tam m.in złowiłem pierwsze swoje sandacze no i o okoniach nie można zapominać :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Mam pytanie do mieszkańców Milicza, ponieważ naszła mnie ochota na weekendowy wypad nad Barycz, chciałbym dowiedzieć sie jaki jest poziom wody na rzece. Jak myślicie na jaką rybke sie nastawiać (łowie metodą spławikową).

Ps. Z racji że dość często bywam w okolicach stawów milickich juz pare razy byłem na rybach W Miliczu z tym że zawsze było to latem lub wiosną. Z tego co pamietam głównym gatunkiem ryb jakie złowiłem były karasie.

Wszelkie porady będą mi pomocne,

Z góry dziękuje

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Barycz to piękna rzeka jeżdżę tam kilka lat odkąd wujek mnie tam pierwszy raz zabrał :)

Ja łowię często na Brandzie, Gądkowicach, Lelikowie, Sławoszowicach i Nowym Zamku.

Piękne miejsce jest także na tzw. Sarnim Rowie przynajmniej u nas tak sie mówi:)

tylko ostatnio coś tam nie ma ryby:/

Łowił już ktoś może z was w tym roku? jakie wyniki??

Mam jeszcze jedno pytanie gdzie można znaleść klenie i jazie? Czy wogóle są bo nie słyszałem o nich:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Baryczy na odcinku Gądkowice Lelików to brała ostatnio ładna płoć gruba Branda skuta lodem reszty nie znam stanu . a co do jazia musiał byś sie umówić pokaże ci łowisko jazia klenia niema u nas a jak jest to pojedyncze sztuki nigdy nie złowiłem . co do stawów milickich zapraszam na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.