Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stawy Milickie


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

ja moge cos o nich powiedziec :)

jest to najwiekszy kompleks stawow chodowlanych w europie jest on rowniez najstarszy zalozyli go cystersi dawno dawno temu w czasach kiedy sprowadzili sie w te okolice. Stawy milickie sa wielkim zbiorowiskiem wod i rzadkich okazow ptakow a ponadto ryb w nich pod dostatkiem ! wedkowanie tam nigdy nie skonczy sie porazka !! wszystko jest idealne spokoj i piekna przyroda jedyna rzecza ktora przeszkadza to straznicy z bronia ktorzy pilnuja milickich zloz :) nie zdazylo mi sie lowic na tych stawach ale 9 lat temu mozna bylo lapac na jednym z kanalow kolo stawow pelno ryb na malej wodzie ! ale chyba juz nie moozna !! Lecz nie ma sie co podlamywac poniewaz rowniez dobrym lowiskiem jest rzeczka plynaca przez milicki teren barycz ?:> jest to ciekawa rzeka opisana w jednym z czasopism wedkarskich w ubieglym miesiacu !! :):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest idealne spokoj i piekna przyroda jedyna rzecza ktora przeszkadza to straznicy z bronia ktorzy pilnuja milickich zloz

Jeśli się łowi legalnie to raczej nie przeszkadzają?Wiem że kiedyś był staw PZW w Miliczu ale dawno tam nie byłem to mogło się pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowita Pow. - 5324ha

Największy staw - Grabowica - 283ha

Słoneczny Górny - 164 ha

Henryk - 71 ha

Nowy świat górny - 37ha

Niestety nie łowiłem na żadnym z nich tylko przejeżdzałem i nagrałem troche tej wody i mapke tych stawów na kamerke jeśli wiecie jakim programem można wyciąć zdjęcia z filmów to zamieszcze zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Stawy milickie

wiadomości z internetu

Wędkowanie dozwolone jest na wydzielonych łowiskach w:

Niesułowicach,

Rudzie Sułowskiej,

Miłosławicach,

Sułowie.

Dyrekcja Państwowego Zakładu Budżetowego "Stawy Milickie"mieści się w Rudzie Sułowskiej ( tel. 071/38-47-353).

Najlepiej dowiedzieć sie u źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazłem :

:D

Zakład Rybacki w Krośnicach

56-320 Krośnice

tel.: 071 / 384 15 23

e-mail: krosnice@stawymilickie.pl

Zakład posiada łowisko komercyjne otwarte od 1-go maja do 30 września w godz. od 7.00 do 19.00

Cennik ryb złowionych na wędkę

Opłaty stałe:

# jedna godzina wędkowania

2,00 zł

# przepustka jednorazowa (dla osoby towarzyszącej wędkarzowi)

2,00 zł

Opłaty za złowione ryby:

# Drobnica

- 2,50 zł/kg

# Karp

- 8,00 zł/kg

# Amur biały

- 7,00 zł/kg

# Lin

- 9,00 zł/kg

# Karaś

- 4,00 zł/kg

# Okoń

- 6,00 zł/kg

# Sum, sandacz

- 15,00 zł/kg

# Szczupak

- 13,00 zł/kg

Ceny ryb:

Karp

# cena hurtowa

- 7,21 zł/kg

(zakup pow. 50 kg)

# cena detaliczna

- 8,24 zł/kg

To jest przykładowy komercyjny jest jeszce kilka --->> link do strony gdzie to znalazłem jest tam opis jeszcze kilku łowisk komercyjnych Ceny podobne !

Szukam dalej :D

Stawy MILICKIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest w dziale "Łowiska ogólnodostępne PZW", dlatego nie będe rozpisywał się na temat łowisk komercyjnych. Na terenie Milicza można połowić na rz. Barycz. Jeżeli chodzi o stawy- jedynie trzy należą do PZW. Stawy przy stanicy wędkarskiej w Sławoszowicach. Chcąc tam łowić, nalezy złozyc opłate w wysokości 10zł - od 1 wędki w siedzibie PZW Milicz. Jednorazowa opłata upowaznia do łowienia na stawach przez miesiąc, jednynie w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

troszeczke zdementuje kolege @s1nn00

opłata na stawach PZW Milicz wynosi na dzień dzisiejszy 20zł za miesiac

wędkujemy 2 wędkami,dowolną metodą,łowiąc z brzegu

wędkujemy w dni wone od pracy,wliczając:soboty,niedziele,swięta.......

w pierwszy weekend miesiąca łowimy w nocy dowolny gatunek,reszta nocy z soboty na niedzielę tylko drapieżnika...

w 1 dobie można wziaść: 2szt karpia-wym.ochronny 35cm....

inne ryby poważniejszego pochodzenia podobnie,drobnica 3kg.....

edit:

aaaaaaaa

a co do łowis komercyjnych,sa takie gdzie nie płacimy ani grosza za wędkowanie np Niesułowice,a tylko za rybę (karp 6zł za kg)

są takie gdzie płacimy za -wędkowanie 3zł za dzień,osoba towarzysząca-1zł,rozpalenie grila-3zł,1kg pstraga-12zł są to Miłosławice

jak to sie mówi''co łowisko to obyczaj'' :wink:

zgadza sie kolego,na stawach hodowlanych NIE WOLNO WEDKOWAC w ogóle.......

a łowisko októrym mówisz to LILIKÓW,stojąca prawie częsć Baryczy,blisko Nowego Zamku...

w tamtym roku spuszczali 2-3 razy do zera wodę,naprawiali sluze...ryby brak,sama drobnica....

s1nn00- z kad znasz tak dobrze terany DOLINY BARYCZY..........?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w rawiczu i do stawow mam jakies 15km

z tego co wiem to wszystkie sa hodowlane i nie mozna w nich wedkowac

mozna lapac w rudzie sulowskiej i zmigrodzkiej ale trzeba placic za rybe

lepiej polapac w Baryczy ktora nawadnia stawy,wplywaja tam nieraz ryby ze stawow ktore potrfia zaskoczyc swoja wielkoscia

Barycz jest dostepna dla wedkarzy na calej dlugosci i plywa w niej 34 gatunki ryb

Na Baryczy warto polapac w okolicy Lelikowa

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam niewiem czy jeszcze coś się przyda z inf o stawach w miliczu jestem z milicza mamy 3 stawy pzw dostepne dla wędkarzy z dolnego śl opłata 20 zł miesięcznie 2 sztuki dziennie łowienie w święta i dni wolne od pracy ustawowo : rybostan to karp, szczupak, sum, sandacz, leszcz, płoć ,ukleja, amur, węgorz, karaś . Oprócz stawów posiadamy piękną stanice z kuchnią i pokojami noclegowymi jeżeli coś potrzeba prosze zadawać pytania postaram się odpowiedzieć a co do reszty stawów chodowlanych to właśność gospodarstwa rybackiego zakaz wędkowania ,oprócz tego rezerwat przyrody .POLECAM rzeke BARYCZ

TAKIE RYBKI JAK SZCZUPAK 111CM OKOń 49 CM DUżO SUMA KARPIA LESZCZA.

:lol::lol:

Moge udzielić wszelkich info. na temat okolic milicza stawy rzeka oraz służe wrazie potrzeby pococą jako przewodnik po rzece barycz wraz kolegą mike_mil oraz zwracam się z prośbą informacji na temat łowiusk okoniowych w posce ( wszystko o okoniach)

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jeśli chodzi o łowiska to przede wszystkim rzeka Barycz, ciekawie jest w Rudzie Milickiej na rzece której nazwy niestety nieznam. Są tam duże liny płocie karasie itp. oraz ryby drapieżne. W okolicach Ostrowa to zalew Piaski- szczygliczka.Jest tam chyba każda ryba od karpia do szczupaka. Kolejnym zbiornikiem jest Zalew w Sośniach. Łowione są tu okazy zaliczane do rekordów Polski np. karpie po ponad 30 kg.(są i dużo większe :lol: ) Występuje tu dużo ryb spokojnego żeru jak najwięcej płoci karasi amurów karpi leszczy oraz drapieżnych: sum szczupak sandacz. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.