Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotki ABU


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

est teraz nawet lepsze niż fabryczne

Jeżeli tak to po co sprzedaje :?: Nie podobają mi siętakie praktyki. Tomaszek, jakie by było Twoje zdanie na ten temat gdybyć kupił od kogoś taki egzemplarz. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bboobb, ponawiam pytanie. Co byś zrobił na jego miejscu? Walnął bys kołowrotek do kosza? Czy oddał komuś za darmo? Czy może położył na półkę i nie patrzył w tamta stronę? Podejżewam że sprzedaje dlatego, bo nie chce żeby kolejny element odleciał od tego wyrobu tak wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że on nie chce stracić, ale z kolei ja odkupując od kogoś nie chciałbym wtopić. Chyba, że poinformowano by mnie o wadzie i cena byłaby atrakcyjna, wtedy mógłbym się zastanawiać. Ale takie zachowanie to niestety w dzisiejszych czasach rzadkość :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z kolei ja odkupując od kogoś nie chciałbym wtopić
jakie by było Twoje zdanie na ten temat gdybyć kupił od kogoś taki egzemplarz
A jakie jest Twoje zdanie jeśli kupił byś taki egzemplaz nowy? Kołowrotek został naprawiony i teraz jako uzywany idzie na sprzedaż. Sama naprawa była na tyle prosta, że żaden serwis nie zrobił by nic innego, jak ponownie wkleił element wodzika. Chyba żeście się za wcześnie obruszyli zanim przemysleliście sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a reklamacje nie istnieją? :roll:

przecież nie kupił go 10 lat temu, czy nawet 2 - tylko nie dawno :roll: niech mu wymienią na nowy, choć teraz jak sam skleił to już przepadło - ale od tego są serwisy, reklamacje, ba nawet rękojmia, gdzie można zwrócić wadliwy sprzęt.

Chyba że na Zielonej Wyspie coś takiego nie funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mu wymienią na nowy
:lol::lol::lol:

Jasne trini, piszesz jak byś niczego nigdy nie oddała na gwarancji. Jeśli nie stało się to tego samego dnia czy 3 dni od zakupu, sprzęt idzie do naprawy a nie do wymiany. Zwłaszcza jeśli jest to pierdoła wymagająca kropli kleju. Uważasz? To raz. Dwa odsyłanie kołowrotka do USA celem wykonania takiej naprawy to już wogóle przerost formy nad treścią. Przecież nikt nic innego by nie zrobił jak tylko użył kleju, czy to serwis czy ja sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam się zastanawiać??? :shock: Może to Ty się zastanów co piszesz, zawsze jesteś taki "etyczny" ale wciskanie komuś zepsutego bubla i prawdopodobnie jeszcze zachwalanie jego zalet a ukrywanie wszelkich wad, uważasz za coś normalnego a wręcz wskazanego. Już widzę jaki byś raban podniósł gdyby to nie był Twój kolega.

Czasami mam wrażenie, że jesteś jak chorągiewka na wietrze......... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Eh, mam problem, wczoraj kupiłem kołowrotek Abu Cardinal 305 FR i byłbym zadowolony gdyby nie to, że zwija on żyłkę w następujący sposób:

23f723428b313dfcm.jpg

teraz nie wiem, czytałem gdzieś że te modele tak zwijają żyłkę w stożek ale jakoś ciężko mi uwierzyć, że tak może być. Ja myślicie odpuścić temat i normalnie go używać czy oddać na gwarancji do sklepu/serwisu żeby to wyregulowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abu Cardinal 305 FR i byłbym zadowolony gdyby nie to, że zwija on żyłkę w następujący sposób

Jak jest grubość, nawiniętej żyłki?, .....rozumiem, że nawijałeś zgodnie z wszystkimi prawidłami: dokręcony hamulec, równomiernie i lekko napięta żyłka, kręciołek był zamontowany na patyku i żyłka miała prawidłowy stożek bo była przepuszczona przez przelotkę itd..

Tak patrze na to zdjęcie, Totalna sieczka!,...wyrazy współczucia.

Ja myślicie odpuścić temat i normalnie go używać czy oddać na gwarancji do sklepu/serwisu żeby to wyregulowali?

Spróbować możesz, ale myślę ,że sprzedawca będzie się zapierał kopytami w progu , bo kręcioł wg niego jest sprawny itp...

Propozycja:

Natomiast co do regulacji - możesz próbować, poprzez zminimalizowanie grubości podkładki dystansowej lezącej na kole zębatym terkotki tuż pod szpulą (jeśli tam taka jest).

Jeśli jest kilka podkładek (co uważam za mało prawdopodobne w konstrukcji tej klasy) to je zdejmij i zostaw na próbę tylko jedną.

Lecz jak znam życie w tego typu kręciołku będzie tylko jedna gruba około 1 mm podkładka, wykonana np. z tekstolitu, wtedy zdejmij ją i....daj swoją jak najcieńszą podkładkę, wykonaną np. z kliszy filmu grubości 0,2 mm

Co ma niby dać taka kombinacja z podkładkami? ano to, że "szpula siądzie nieco niżej"

a tym samym nieco bardziej - równomierniej "dowijana" będzie górna część szpuli.

Ps. Co do tytułowej jakości Abu..? :???: phew, w obecnych czasach należy się chyba ograniczyć tylko do zakupu multiplikatorów i to tylko tych produkowanych od lat: sprawdzonych droższych serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby stożek był odwrotnie to jeszcze dałoby się przeżyć, ale tak :???: Jak nie pomoże sposób Unisesa to pozostaje Ci podwijanie ręczne (ale na początku nawijania) w miejscu gdzie niedowija.

Ewentualnie zacznij od reklamacji w sklepie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest grubość, nawiniętej żyłki?, .....rozumiem, że nawijałeś zgodnie z wszystkimi prawidłami: dokręcony hamulec, równomiernie i lekko napięta żyłka, kręciołek był zamontowany na patyku i żyłka miała prawidłowy stożek bo była przepuszczona przez przelotkę itd...

Żyłka 0,30. a co do nawijania to przyznam się że sposób w jaki ją nawijałem troszeczke odbiega od tego jaki opisałeś. Spróbuje dzisiaj nawinać żyłke zgodnie z twoim opisem.

Propozycja:

Natomiast co do regulacji - możesz próbować, poprzez zminimalizowanie grubości podkładki dystansowej lezącej na kole zębatym terkotki tuż pod szpulą (jeśli tam taka jest).

Jeśli jest kilka podkładek (co uważam za mało prawdopodobne w konstrukcji tej klasy) to je zdejmij i zostaw na próbę tylko jedną.

Lecz jak znam życie w tego typu kręciołku będzie tylko jedna gruba około 1 mm podkładka, wykonana np. z tekstolitu, wtedy zdejmij ją i....daj swoją jak najcieńszą podkładkę, wykonaną np. z kliszy filmu grubości 0,2 mm

Co ma niby dać taka kombinacja z podkładkami? ano to, że "szpula siądzie nieco niżej"

a tym samym nieco bardziej - równomierniej "dowijana" będzie górna część szpuli.

A jak nawijanie prawidłowe nie pomoże to spróbuje z podkładkami, teraz jestem w pracy ale z tego co kojarze na 99% podkładki były dwie. Po południu zdam relacje czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznam, że kupiłem kołowrotek Abu model 505FR u zachodnich sąsiadów. Koszt 59 euro. Jestem karpiarzem i kilkudniowe zasiadki co najmniej kilkanaście razy w roku w na prawdę zmiennych warunkach nie wyrządziły krzywdy kołowrotkowi. Zobaczymy w tym sezonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises wielkie dzięki dla ciebie :wink:

Faktycznie pod szpulą znalazłem dwie podkładki, jedną zdjąłem i nawinąłem żyłkę zgodnie z twoimi wskazówkami i co sie okazało?

Kołowrotek nawija tak jak trzeba, żyłeczka nawinięta równo bez żadnych stożków :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem tej firmy mam ich 4 kołowrotki z wyższej pułki najtanszy kosztował mnie a raczej mojego ojca 350 złoty mam już go no teraz bendzie 3 sezon i nawet go nieczysciłem a mam ten szajs shimano i tego to nawet na ryby nie biore a zabuliłem za niego prawie 550 złoty rok temu i byłem z nim raz na rybach. :lol:

smieszna ta firma shimano mój ojciec muwi ze kiedys robili pożądne zeczy ale teraz niedosc ze drogie to jeszcze szajs. :cry: .pomijając ze mam pare aluzji do szimano bo prawie raz przez nich straciłem zycie ale niebende tego opisywał powiem ze zawiudł mnie rower shimano za 6000 złoty :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.