Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko bez zezwoleń niedaleko Wrocławia


KJs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, jak w temacie:

Gdzie niedaleko Wrocławia można połowić nie posiadając karty wędkarskiej ani opłat członkowskich.

Mam namyśli jeziorko, nad które można pojechać na 1 dzień i wykupić możliwość dziennego łowienia z możliwością wypuszczania części ryb.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

KJs, dokładnie tak - przykładowo - płacisz 5 zł za wstęp, łowisz cały dzień, jeżeli chcesz zabrać rybkę, płacisz od jej wagi i do domku. Na niektórych łowiskach płaci się od ilości godzin tam spędzonych itd, czy np. na większości łowisk trzeba zabierać złowione ryby, zdarzają się też takie, do których możesz wypuszczać z powrotem itd, itp. Najlepiej poczytać na internecie lub skontaktować się z właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem na komercyjnym tez chyba musisz posiadac karte ale nie musisz miec zrobionych oplat, mam znajomego straznika i mowil ze straz moze przyjsc na komercyjny i sprawdzac karty... moge sie mylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrzastawa wielka 5zł od wedki limit 2karpie na wedkę,

wilczyn lesny 20 za dniówkę/nocke limity ostrzejsze od tych z rapr ,

szczodre ok2zł za godzine plus placisz za rybe

tam łowiłem jesli chcesz nawalić pstrągów to jedz do szczodrego , na spokojne lowienie to wilczyn w chrzastawi miałem wyniki tylko z pod lodu chociaż sam tam duże karpie ale siedzą poz zasięgiem zutu

jest tez łowisko bodajże w Prusicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem na komercyjnym tez chyba musisz posiadac karte ale nie musisz miec zrobionych oplat, mam znajomego straznika i mowil ze straz moze przyjsc na komercyjny i sprawdzac karty... moge sie mylic...

Oj mylisz się;) na komercjach nie mają prawa żadnego - tj teren prywatny i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest teraz w przepisach ze nawet na Twoj ogrodzony staw, ktory udostepniasz do wedkowania, moga przyjsc i skontrolowac karty a jesli nie chcesz ich wpuscic to maja prawo wezwac Policje i wtedy bedzie juz pozamiatane.. No niestety teraz w tym roku weszły w zycie takie przepisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot to ciekawe jak wiesz że jest to w przepisach proszę podaj jakiegoś linka do art lub danego paragrafu, ponieważ z tego co piszesz to są dla mnie jakieś jajam ale po naszym PZW można się wszystkiego spodziewać, nie sądze jednak aby na stawie hodowlanym-komercyjnym takie coś miało miejsce, owszem są stawy tzw kół które dzierżawią od pzw sami zarybiają i jeżeli ktoś z innego koła chce łapać to musi wykupić dodatkowe pozwolenie i tutaj karta owszem ,

jak nie zobacze nie uwieże a całe googel przejżałem i nic nie znalazłem na ten temat.

Ponadto nawet policja nie ma prawa wejść na Twój teren bez nakazu chyba że zagraża komuś zdrowie lub życie - tutaj akurat wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam łowisko Szczodre,kilka km od Wrocka.W czwartek tak byłem przez przypadek,jechałem obok i popytałem wędkarzy o przepisy.Łowienie bez karty,płacisz od kg złowionych ryb.Ostatnio zarybiony pstragiem którego mieli po kilka kg w siatkach i płacisz za kg chyba 14 zł a za wstep nic.Oczywiscie karpie,liny i karasie takze brały.Jesli nie chcesz wszytkich ryb to od razu wypuszczasz.Połamania kija.Acha,oczywiscie metoda to spławik,na pstrąga ciasto działa na tym łowisku. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot to ciekawe jak wiesz że jest to w przepisach proszę podaj jakiegoś linka do art lub danego paragrafu, ponieważ z tego co piszesz to są dla mnie jakieś jajam ale po naszym PZW można się wszystkiego spodziewać, nie sądze jednak aby na stawie hodowlanym-komercyjnym takie coś miało miejsce, owszem są stawy tzw kół które dzierżawią od pzw sami zarybiają i jeżeli ktoś z innego koła chce łapać to musi wykupić dodatkowe pozwolenie i tutaj karta owszem ,

jak nie zobacze nie uwieże a całe googel przejżałem i nic nie znalazłem na ten temat.

Ponadto nawet policja nie ma prawa wejść na Twój teren bez nakazu chyba że zagraża komuś zdrowie lub życie - tutaj akurat wiem co piszę.

Rozmawiałem dziś ze znajomym straznikiem i potwierdził to ze jesli łowisz na łowisku komercyjnym Musisz miec karte(nie musisz miec oplat) i mozesz zostac skontrolowanym przez straznika! Wszystko jest zapisane w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot to ciekawe jak wiesz że jest to w przepisach proszę podaj jakiegoś linka do art lub danego paragrafu, ponieważ z tego co piszesz to są dla mnie jakieś jajam ale po naszym PZW można się wszystkiego spodziewać, nie sądze jednak aby na stawie hodowlanym-komercyjnym takie coś miało miejsce, owszem są stawy tzw kół które dzierżawią od pzw sami zarybiają i jeżeli ktoś z innego koła chce łapać to musi wykupić dodatkowe pozwolenie i tutaj karta owszem ,

jak nie zobacze nie uwieże a całe googel przejżałem i nic nie znalazłem na ten temat.

Ponadto nawet policja nie ma prawa wejść na Twój teren bez nakazu chyba że zagraża komuś zdrowie lub życie - tutaj akurat wiem co piszę.

Rozmawiałem dziś ze znajomym straznikiem i potwierdził to ze jesli łowisz na łowisku komercyjnym Musisz miec karte(nie musisz miec oplat) i mozesz zostac skontrolowanym przez straznika! Wszystko jest zapisane w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym.

Kolega albo jest pseudo strażnikiem albo powinien troche poczytać i zagłębić się w tym czym się zajmuje co to za strażnik??

A ty kolego nie powinieneś wprowadzać innych ludzi w błąd

Art7,1 pkt 4 wyraźnie o tym mówi

Art. 7. 1. Za amatorski potów ryb uważa się pozyskiwanie ich wędką lub kuszą.

2. Amatorski potów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.

3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14, z tym że mogą one uprawiać amatorski potów ryb wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej taką kartę.

4.Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego są zwolnieni cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce, posiadający zezwolenie, o którym mowa w ust. 2. Z obowiązku tego zwolnione są także osoby uprawiające amatorski połów ryb w wodach uprawnionej do rybactwa osoby fizycznej, jeżeli uzyskały od niej zezwolenie na połów w tych wodach.

5. Kartę wędkarską lub kartę łowiectwa podwodnego wydaje starosta, po złożeniu przez osobę zainteresowaną egzaminu ze znajomości ochrony i połowu ryb przed komisją powołaną przez społeczną organizację amatorskiego połowu ryb; z obowiązku składania egzaminu są zwolnione osoby posiadające średnie lub wyższe wykształcenie rybackie.

6. Osoba wobec której orzeczono cofniecie karty wędkarskiej tub karty łowiectwa podwodnego, może przystąpić do powtórnego egzaminu najwcześniej po upływie terminu, o którym mowa w art. 27 ust 2 pkt 3.

7. Społeczna organizacja amatorskiego połowu ryb za przeprowadzenie egzaminu, o którym mowa w ust. 5, pobiera opłaty w wysokości przez siebie ustalonej.

8. Uprawniony do rybactwa za wydane zezwolenie na uprawianie amatorskiego połowu ryb może pobierać opłatę w wysokości przez siebie ustalonej.

Aby była jasność zgode otrzymujesz opłacając wstęp w zależności od cennika danego łowiska!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Polecam łowisko Szczodre,kilka km od Wrocka.W czwartek tak byłem przez przypadek,jechałem obok i popytałem wędkarzy o przepisy.Łowienie bez karty,płacisz od kg złowionych ryb.Ostatnio zarybiony pstragiem którego mieli po kilka kg w siatkach i płacisz za kg chyba 14 zł a za wstep nic.Oczywiscie karpie,liny i karasie takze brały.Jesli nie chcesz wszytkich ryb to od razu wypuszczasz.Połamania kija.Acha,oczywiscie metoda to spławik,na pstrąga ciasto działa na tym łowisku. :mrgreen:

Szczodre to już nie łowisko tylko dołek z paroma rybkami...

Ryb absolutnie nie można wypuszczać! wszystko co złowione musi być kupione! Wyjątek to ryby posiadające okres i wymiar ochronny na łowisku.

Wody jest tak mało że jakieś 15m od brzegu grunt wynosił 30cm!!!!!!!! Karpie w okolicach 1kg.

Jedynie można połowić przy drodze gdzie jest głębiej, w rogu stawu przy studzience odpływowej max co 5 min pstrąg, w pozostałej części stawu sporadycznie. Ryby to głównie karp i pstrąg, reszta to margines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.