Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dziewin


wujas

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy byłem kilka dni temu w Dziewinie raczej turystycznie,jeżeli ktoś mógł by napisać jakieś info o tej wodzie chodzi mi jaka ryba tam jest jak głęboko itp.z góry dzięki za info.pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj,

W Dziewiniu są dwa zbiorniki, które przy wysokiej wodzie w Odrze mają ze sobą połączenie. Ten bliżej Odry natomiast połączony jest z rzeką nawet przy niskim jej stanie. Zdecydowanie lepszy dojazd jest do tego drugiego (dalszego) akwenu. W sezonie 2009 byłem w Dziewiniu tylko kilka razy, bez jakichś rewelacji. Nastawiałem się głównie na białoryb. Kilka karpików i leszczyków wyciągnąłem, zdarzył się kleń, a na spina trzy szczupaki 50+. W drugiej połowie sezonu 2010 natomiast, dość często odwiedzałem ten drugi zbiornik, połączony z Odrą. Jeśli chodzi o białą rybę to wyciągnąłem tam dość sporo płoci 30+, krąpii, zdarzył się karaś, jednak zdecydowanie częściej chodziłem tam ze spinningiem i byłem naprawdę zadowolony z efektów. Szczupaków było naprawdę wiele, kilka w granicach 1-1,5kg jeden ok. 2,5-3,0kg, okoni zatrzęsienie (boczny trok), zdarzyły się małe bolenie. W tym sezonie jeszcze tam nie byłem, ale myślę, że w pierwszej dekadzie czerwca zawitam do Dziewinia przywitać się ze szczupakami, hehe. Może uda mi się złowić, któregoś ponownie.

Ważna informacja, jeśli jesteś smakoszem rybiego mięsa - ryby z akwenu z dopływem nie nadają się do spożycia.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Powiedzcie mi czy w Dziewieniu mozna łowić z gruntu? Jakie jest dno? Ostatni raz byłem jakieś 20 lat temu i rewelacji nie było, no ale słyszałem, że od jakiegoś czasu zarybiaja te wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jest trochę zaczepów ale można łowić z gruntu. Akwen bez dopływu (na końcu wioski) zarybiali karpiem i szczupakiem. Niestety szczupak, z tego co wiem, bardzo szybko został wyłowiony.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.